Перетин кордону з Польщею

Правила в’їзду і перебування іноземців в Республіці Польща регулюються «Законом про іноземців». Відповідно до цього закону польські прикордонні служби зобов’язані контролювати і перевіряти іноземців, що в’їжджають на територію Польщі, на предмет легальності та обгрунтованості їх в’їзду. У тому числі співробітники даних служб повинні визначити, чи узгоджується дійсна мета поїздки із заявленою.

Перетин кордону з Польщею

Перетин кордону з Польщею

Якщо в ході перевірки виявилося, що іноземець слідує до Республіки Польща з метою, що не відповідає заявленій, або не може чітко визначити свою мету поїздки та обставини перебування на території Польщі, польські прикордонні служби відмовляють у в’їзді в РП.

У разі порушення іноземцем чинного польського законодавства, наприклад, перевищення так званих кількісних норм ввезення до Польщі підакцизних товарів (не змінних і добре всім відомих), допустимо застосування передбачених законодавством заходів, виражених у забороні в’їзду даної особи до Республіки Польща (можливе анулювання польської візи), а також провезення згаданих товарів на її територію (затримання всієї партії товару).

Якщо виявлено, що транспортний засіб, що перетинає кордон, було спеціально пристосоване до приховування товару, то затримується як знайдений товар, так і сам транспортний засіб.

У кожному з перерахованих вище випадків (відмова у в’їзді, анулювання візи) співробітниками польських прикордонних служб видається відповідний документ, званий рішенням ( DECYZJA ), що містить обгрунтування прийнятого заходу, а також роз’яснення про можливість подачі апеляції головному коменданту прикордонної охорони при посередництві коменданта КПП, який видав дане рішення.

Слід підкреслити, що санкції у формі затримання товару та транспортного засобу поширюються на всіх порушників польського законодавства, незалежно від їх громадянства і місця проживання, у тому числі і на польських громадян.

Спеціально для осіб, що в’їжджають на територію РП, які не мають при собі товарів та предметів, що підлягають обов’язковому декларуванню, був відкритий так званий «зелений коридор». Однак скориставшись ним, так само як і звичайної лінією контролю, необхідно чітко сформулювати відповідь на питання співробітників прикордонної служби щодо мети і обставин поїздки.

Тобто, якщо іноземець заявляє, що їде до Польщі відвідати знайомих, то необхідно назвати їх імена та прізвища, адресу, номер телефону, а також як довго він буде у них гостювати та інші, такого роду, подробиці.

Кожен конкретний випадок, пов’язаний з подачею документів для оформлення польської візи або з отриманням права в’їзду на територію Польщі, розглядається польськими консульськими та прикордонними службами в індивідуальному порядку.

З метою підтвердження достовірності мети в’їзду на територію РП, співробітники прикордонної охорони можуть вимагати у іноземця, що в’їжджає в Польщу на підставі дійсного закордонного паспорта і польської візи, пред’явити відповідні документи для перетину кордону, серед яких можуть бути, наприклад, такі:

Документи для перетину кордону у разі службових поїздок:

  • Запрошення від фірми або підприємства, організуючого зустрічі або заходи, пов’язані з торгівлею, виробництвом, веденням господарсько-економічної діяльності або роботою;
  • Інші документи, що однозначно свідчать про торговельне або ділове співробітництво;
  • Вхідний квиток або карта учасника виставок, конгресів, симпозіумів та інших подібних заходів.

Документи для перетину кордону в разі навчання у Польщі:

  • Достовірне підтвердження, видане освітньою установою, про зарахування;
  • Залікову книжку (індекс) або довідку про проходження навчання, видане освітньою установою.

Необхідні документи у разі поїздок з туристичними чи приватними цілями:

  • Запрошення, яке відповідає вимогам, визначеним у «Законі про іноземців»;
  • Документи, що підтверджують бронювання в готелі чи пансіонаті;
  • Туристична путівка.

Необхідні документи у разі поїздок з іншими цілями:

  • Підтвердження участі, вхідні квитки, розрахункові чеки тощо

Крім вищевикладеного, іноземець, що в’їжджає на територію РП повинен мати при собі фінансові кошти на покриття витрат на проживання, харчування, в’їзд і виїзд з території РП або документи, що підтверджують наявність таких коштів, а також медичну страховку.

Коментарі до статті

  1. Людмила :

    Здраствуйте пидскажить будь ласка виза закинчуеться10 травня в який термин можна проскочити в Украину и потим назад в Польшу щоб оформляти там карту побиту?

    • admin :

      Доброго дня. Я не зовсім зрозумів питання. Напевно до 10 травня потрібно проскочити 🙂 ))))

  2. денис :

    Доброго вечора підкажіть будь-ласка якщо в мене робоча польська віза на пів року з 7.11.2014 по 8.07.2015 чи можу я поіхати по цій візі з запрошеням якщо в запрошені дата 10.11.14 до 30.12.14 до 1.03.15 до 08.07.15 чи можу я іхати по цьому запрошеню чи потрібно робити друге

    • admin :

      Якщо перший раз по ньому в”їжали, то можете, якщо це ваш перший перетин кордону має бути, то потрібно поміняти запрошення.

  3. Любов :

    доброго дня. В мене схожа ситуація, я б хотіла розібратись, бо не зовсім розумію все. В мене запрошення з датами 01.11.2014, 20.02.2015-15.04.2015,20.07.2015-28.09.2015. Віза з 17.12.14-28.09.15. Якщо я ще не пересікала кордон з цим запрошенням, чи можу я поїхати з 20.07? дякую

  4. OLESIA :

    Доброго дня!!! Підкажіть будь ласка,якщо у мене є запрошення на культурно-масові заходи на трьох людей і складається так що ми їдемо всі окремо в різні дні, то завірена копія не викличе проблеми на кордоні у інших двох ???

  5. Роман :

    Добрий день в мене до вас такого роду запитання є віза шенген класу C сроком на три роки з 03.07.14 по 23.05.17 перша поіздка відбулась з 08.04.15 по 03.07.15 скажіть будьласка коли відбудуться начислення 90 днів перебування за новими правилами буду вдячний

    • admin :

      Доброго дня. Через пів року з 03,07,2015 у вас буде нових, повних 90 днів, тобто приблизно 03,01,2016

  6. андрій :

    Доброго дня. Маю до вас таке питання. У мене польська робоча віза на пів року яка закінчується 3.11.2015 року. Запрошення на роботу я маю з 1.06 по 30.09 . Перетинав кордон з ним 25.09 тобто запрошення дійсне було ще 5 днів. Мене пропустили але на границі зробили ксерокс його та паспорта які можкть бути наслідки? Дякую чекаю відповіді

    • admin :

      Доброго дня. Можуть бути проблеми у поляка, який видав то запрошення, якщо ви не працюєте у нього і у вас, при виїзді (мало ймовірно, але може бути).

  7. Юлія :

    Маю британську візу (резіденс перміт). Лечу до Львова і повертаюся з України в Лондон через а/п Люблін.Я член сімї гр-на ЕС і зі мною їде син 11р. з паспортом гр-на ЕС. Чи потрібна мені польська транзитна віза?

  8. Тетяна :

    Доброго дня! У мене дійсна шенгенська віза, відкрита Словаччиною. Скажіть, будь ласка, які документи мені потрібно мати, щоб поїхати в Польщу на вихідні до друзів? Чи обов’язковим є бронювання готелю? Дякую.

    • admin :

      Доброго дня. Так, бронявання має бути обов”язково, тому що без документу підтверджуючого ціль поїздки вас не пропустять. І, бажано, щоб небуло зовсім ніяких питань забронювати, наприклад, 2 дні у Польщі та 3-4 дні у Словаччині. Як забронювати готель можете подивитись тут – Як самостійно бронювати готель.

  9. наталя :

    скажіть будь-ласка..якщо я працювала в польщі по запрошеню в пані яке вона мені зробила на 1.5 місяці тобто до кінця грудня.. коли їхала додому вона мені власноруч дописала ще один коридор з квітня по червень чи буде дійсне це запрошення чи воно вже анульоване?

    • admin :

      Для поїздок має підійти, якщо у вас до тієї пори віза, якщо я вас правильно зрозумів.

  10. володя :

    скажіть будь-ласка мені відмовили у вїзді у польщу через запрошення і поставили печатку з прочирками ручкою з чотирьох сторін!якшо нове запрошення зробити можу я пробувати ще раз вїжати?

    • admin :

      це однодневна заборона в”їзду. Можете спробувати ще раз їхати, але виправивши проблему. Якщо поляки сказали шо запрошення погане, то так – міняйте запрошення і їдьте.

  11. Юлія :

    Доброго дня.
    Чи можуть прикордонники попросити пред’явити гроші якщо я їду на роботу?

  12. Юлія :

    А якщо роботодавець надає житло безкоштовно скільки треба приблизно мати?

    • admin :

      Якщо їдете на роботу то там дивіться по собі – дехто взагалі брав 100 євро і їхав і вистачало.

  13. Ігор :

    Доброго дня я збираю в Польщу на вихідні з польською туристичною візою….в мене був заброньований готель, але поїздку довелось перенести на тиждень. Чи потрібно мені знову переброньовувати готель?

  14. Любомир :

    Скажіть будь ласка. в мене робоча віза з 22.09.15 по 14.08.16. в запрошенні є такі дати 1) 15.08.15 – 13.11.15 і 2) 16.05.16 – 14.08.16. я прибув у Польщу 27.09.15 і повернувся 02.12.15. чи зможу я їхати по цьому запрошенні другий раз в березні 2016 року? дякую

  15. наталя :

    доброго дня!!! скажіть будь ласка якщо в сраховці ведено неправильно дату народження має бути 12,05,1989 а є 12,05,1985 чи пропустять через кордон чи краще зробити нову страховку????????

  16. таня :

    добрий вечір.в мене намок паспорт і
    там розплилася трошки віза,чи пропустять мене на границі? дякую.

  17. Ліда :

    Моя мама переселенка з Польщі,(народилася там)а живе на Україні.Чи має право пересікти кордон без візи,лише з заграничним паспортом ,якщо вона має евакуаційний лист з Польщі.Дякую

  18. Евгения :

    У мене венгерська віза (шенген/культура). хочу через Венгрію поїхати в Польщу до знайомих на декілька днів. Які документи мені потрібно (бронь в готелі чи ще щось)

  19. Вікторія :

    Доброго дня! Чи можу я перетинати кордон по копії запрошення (воно на 10 людей видане), чи потрібна нотаріально завірена копія? Дякую

  20. Богдан :

    Доброго дня. Я працюю в Польщі на будові. На різдвяні свята поіхав до дому, а запрошення залишилося в Польщі. Я можу перетрути кордон? Чи можу відновити запрошення?

  21. Роман :

    Скажіть будь-ласка! В мене національна віза категорії:D до кінця квітня. Два місяці тому я поїхав додому і не розривав договір про працю а запрошення було в мене до них на роботу, чи можливий в”їзд на територію РП за закупами без запрошення чи обов”язково по візі мати запрошення навіть коли їдеш за товаром!?

    • admin :

      Запрошення має бути. Кажете, що на закупи і можуть пропустити – як яка зміна буде.

  22. Juliya :

    Підкажіть ,будь ласка,чи можна анулювати візу,якщо залишився ще 1 місяць перебування в Польщі? І що для цього потрібно?

    • admin :

      Просто так візу не анулювати – потрібні підстави. А з якою метою ви це хочете зробити?

  23. Ігор :

    Чи можуть анулювати візу за кражу в Ашані, сума крадіжки 75 злотих, оплатив на місці, 75 за крадіжку і 100 злотих за виїзд поліції

  24. Анна :

    Доброго дня.
    Отримала на рік візу на підставі запрошення від воєвуди.
    Але по тому запрошенню відпрацювала лише 1 місяць і змінила місце праці і роботодавця також.
    Воєвудське запрошення роботодавець скасував.
    Отримала від нового роботодавця звичайне нове на 180 днів запрошення.
    Чи не буде в мене проблем якщо поїду в Україну і захочу знову повернутися до РП.
    Справа в тому що попередня віза в мене закінчилася 25.02.17, а нову я відкрила з 28.02.17р.
    Мені знайомі казали що я не маю права зараз легально працювати, бо не пройшло 180 днів з моменту закінченням першої візи (25.02.17) і отриманням нового запрошення від 25.05.17 року.
    Як мені зробити щоб не отримати депортації і щоб мене впустили з України до Польщі????

  25. Maryan :

    скільки разів на день можна перетинати кордон з Польщею?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *