Перетин кордону з Польщею

Правила в’їзду і перебування іноземців в Республіці Польща регулюються «Законом про іноземців». Відповідно до цього закону польські прикордонні служби зобов’язані контролювати і перевіряти іноземців, що в’їжджають на територію Польщі, на предмет легальності та обгрунтованості їх в’їзду. У тому числі співробітники даних служб повинні визначити, чи узгоджується дійсна мета поїздки із заявленою.

Перетин кордону з Польщею

Перетин кордону з Польщею

Якщо в ході перевірки виявилося, що іноземець слідує до Республіки Польща з метою, що не відповідає заявленій, або не може чітко визначити свою мету поїздки та обставини перебування на території Польщі, польські прикордонні служби відмовляють у в’їзді в РП.

У разі порушення іноземцем чинного польського законодавства, наприклад, перевищення так званих кількісних норм ввезення до Польщі підакцизних товарів (не змінних і добре всім відомих), допустимо застосування передбачених законодавством заходів, виражених у забороні в’їзду даної особи до Республіки Польща (можливе анулювання польської візи), а також провезення згаданих товарів на її територію (затримання всієї партії товару).

Якщо виявлено, що транспортний засіб, що перетинає кордон, було спеціально пристосоване до приховування товару, то затримується як знайдений товар, так і сам транспортний засіб.

У кожному з перерахованих вище випадків (відмова у в’їзді, анулювання візи) співробітниками польських прикордонних служб видається відповідний документ, званий рішенням ( DECYZJA ), що містить обгрунтування прийнятого заходу, а також роз’яснення про можливість подачі апеляції головному коменданту прикордонної охорони при посередництві коменданта КПП, який видав дане рішення.

Слід підкреслити, що санкції у формі затримання товару та транспортного засобу поширюються на всіх порушників польського законодавства, незалежно від їх громадянства і місця проживання, у тому числі і на польських громадян.

Спеціально для осіб, що в’їжджають на територію РП, які не мають при собі товарів та предметів, що підлягають обов’язковому декларуванню, був відкритий так званий «зелений коридор». Однак скориставшись ним, так само як і звичайної лінією контролю, необхідно чітко сформулювати відповідь на питання співробітників прикордонної служби щодо мети і обставин поїздки.

Тобто, якщо іноземець заявляє, що їде до Польщі відвідати знайомих, то необхідно назвати їх імена та прізвища, адресу, номер телефону, а також як довго він буде у них гостювати та інші, такого роду, подробиці.

Кожен конкретний випадок, пов’язаний з подачею документів для оформлення польської візи або з отриманням права в’їзду на територію Польщі, розглядається польськими консульськими та прикордонними службами в індивідуальному порядку.

З метою підтвердження достовірності мети в’їзду на територію РП, співробітники прикордонної охорони можуть вимагати у іноземця, що в’їжджає в Польщу на підставі дійсного закордонного паспорта і польської візи, пред’явити відповідні документи для перетину кордону, серед яких можуть бути, наприклад, такі:

Документи для перетину кордону у разі службових поїздок:

  • Запрошення від фірми або підприємства, організуючого зустрічі або заходи, пов’язані з торгівлею, виробництвом, веденням господарсько-економічної діяльності або роботою;
  • Інші документи, що однозначно свідчать про торговельне або ділове співробітництво;
  • Вхідний квиток або карта учасника виставок, конгресів, симпозіумів та інших подібних заходів.

Документи для перетину кордону в разі навчання у Польщі:

  • Достовірне підтвердження, видане освітньою установою, про зарахування;
  • Залікову книжку (індекс) або довідку про проходження навчання, видане освітньою установою.

Необхідні документи у разі поїздок з туристичними чи приватними цілями:

  • Запрошення, яке відповідає вимогам, визначеним у «Законі про іноземців»;
  • Документи, що підтверджують бронювання в готелі чи пансіонаті;
  • Туристична путівка.

Необхідні документи у разі поїздок з іншими цілями:

  • Підтвердження участі, вхідні квитки, розрахункові чеки тощо

Крім вищевикладеного, іноземець, що в’їжджає на територію РП повинен мати при собі фінансові кошти на покриття витрат на проживання, харчування, в’їзд і виїзд з території РП або документи, що підтверджують наявність таких коштів, а також медичну страховку.

Коментарі до статті

  1. Настя :

    Доброго дня, хотіла би запитати. Мені 15 років, навчаюсь в Польщі. Приїхала сюди з людиною по довіреності, але виїхати назад в Україну хочу вже сама, без людини на яку є довіренність. Чи можливо так взагалі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *