Легенда про Чортовий Камінь. Криниця-Здруй

Давним-давно лицар з прилеглої Мушини закохався в Криницьку пастушку. Але оскільки дівчина була бідна, батько лицаря не хотів давати згоди на їх одруження. Він послав сина на війну, щоб той забув про бідну дівчину.

Чортовий Камінь на Явожині Криницькій

Чортовий Камінь на Явожині Криницькій

Але щастя не отримавши ніяких ран, лицар повернувся в рідну сторону, але на укосах Паркової Гори на нього напали розбійники. Побитого і важко пораненого його залишили в ліску недалеко від Криниці.

Його стогони почула та сама пастушка, що пасла поблизу овець. Вона, бачачи свого коханого, стікаючого кров’ю, встала на коліна і почалася молитися Божій Матері, просячи її про одужання. Яке ж було її здивування, коли вона раптом побачила, що забило у її ніг джерело. Після того, як дівчина омила водою з джерела рани лицареві, той одужав. Батько, довідавшись про чудесне спасіння сина, погодився на шлюб, і молоді жили довго і щасливо.

А з ключа люди почали черпали оздоровлюючу воду. Але якось пекельні сили дізналися про існування джерела, і вирішили його зруйнувати. Тоді чорт підняв з Татр величезний камінь і поніс його, щоб скинути на джерело. Коли ж він був уже майже біля самої вершиною Явожини, проспівав півень, нечистий втратив силу, і впустив камінь, який лежить на тому місці і по сей день.

 Lesne Sanktuarium Maryjne у Криниці-Здруй

Lesne Sanktuarium Maryjne у Криниці-Здруй

А в подяку за те, що в Криниці забили життєдайні джерела з мінеральною водою, місцеві жителі і пацієнти поставили на Парковій Горі статуетку Божої Матері – королеви Криницьких ключів. Сьогодні це місце називається Lesne Sanktuarium Maryjne, і в весняно-літній період тут проводяться богослужіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *