Депортація з Республіки Польща

Депортація (лат. deportatio – вигнання, висилка) – примусова висилка особи або цілої категорії осіб до іншої держави чи в іншу місцевість, зазвичай – під конвоєм.

Витяг із закону про іноземців Республіки Польща від 25 червня 1997 року.

Стаття 52.

1. Іноземець може бути депортований з території Республіки Польщі в разі, якщо:

1) він знаходиться на ній без відповідного дозволу на в’їзд або перебування;

2) виникає будь-яка обставину, зазначене у статті 13 п.1;

3) іноземець не має коштів, необхідних для оплати витрат на перебування,

4) він працевлаштувався або виконував роботу, не маючи на те відповідного дозволу або згоди, або зробив іншу діяльність без отримання відповідного дозволу.

2. Іноземець, якому надано притулок або дозвіл на проживання, може бути депортований тільки після позбавлення притулку або скасування дозволу на проживання.

3. Іноземець, який має статус біженця, наданий йому в Республіці Польща, може бути депортувати тільки після того, як він буде позбавлений цього статусу або ж виникнуть обставини, про які йде мова в статті 32 Женевської конвенції.

Стаття 53.

1. Іноземця не можна депортувати в країну, в якій він може бути переслідуваний за расовими, релігійними і національними ознаками, за належність до певних суспільних груп, за політичні переконання або підданий тортурам або нелюдському, принижучому його, відношенню, або покаранням такого роду.

Стаття 54.

1. У рішенні про депортацію точно визначається дата депортації іноземця з території Республіки Польща. У рішенні може бути також визначений маршрут прямування і конкретне місце перетину кордону.

2. Видача рішення, про яке йде мова в п.1, підтверджується записом в паспортному документі іноземця або проїзному документі.

3. Рішення про депортацію може бути здійснено в екстреному порядку, за винятком випадків депортації іноземця, який має статус біженця.

4. Рішення про депортацію у відповідності із законодавством припиняє дію візи, призупиняє дозвіл на проживання на зазначений період, а також на працевлаштування або виконання іншої роботи іноземцем. У разі депортації іноземця, що володіє статусом біженця, визнаному за ним в Республіці Польща, без позбавлення його цього статусу, стаття 45 п.1 не застосовується.

Стаття 55.

1. У рішенні про депортацію можна призначити іноземцю місце його проживання до дати депортації і зобов’язати його систематично відзначатися в органах, зазначених у рішенні.

2. Іноземець не може виїхати з вказаного місця проживання без згоди органу, який прийняв рішення про депортацію.

Стаття 56.

У іноземця, щодо якого прийнято рішення про депортацію, беруться відбитки пальців і робиться його фотографія.

Стаття 57.

Іноземець, щодо якого прийнято рішення про депортацію, може бути негайно вивезений на державний кордон Республіки Польща, на кордон, в аеропорт або в морський порт держави, до якої здійснюється депортація, якщо:

1) цього вимагають причини, пов’язані з обороноздатністю, безпекою держави або охороною громадського порядку;

2) він не виїхав з території Республіки Польща в період, позначений у рішенні про депортації.

Стаття 58.

1. Іноземець, щодо якого виникають обставини, які обґрунтовують його депортацію, або якщо він не виконує вимог, визначених у рішенні про депортацію, може бути затриманий на час, що не перевищує 48 годин. Затриманому іноземцю забезпечуються права, передбачені Кримінально-процесуальним кодексом для затриманих осіб.

2. Негайно після затримання іноземця необхідно виступити з клопотанням про прийняття рішення про його депортацію або почати дії з доставки його на кордон, а в разі виникнення обставин, про які йде мова в статті 59 пп. 1 і 2, виступити з клопотанням про розміщення іноземця в охоронюваному таборі або про застосування щодо його арешту з метою депортації.

3. Якщо протягом 48 годин з моменту затримання, іноземцю не вручено копії постанови про мотиви його розміщення в охоронюваному таборі або застосування щодо його арешту з метою депортації, він підлягає негайному звільненню.

Стаття 59.

1. Якщо негайний вивіз іноземця на кордон неможливий і виникають обґрунтовані побоювання, що він буде ухилятися від виконання рішення про депортацію, він може бути поміщений в охоронюваний табір до часу виконання цього рішення.

2. Якщо виникають обґрунтовані побоювання, що іноземець не підкориться розпорядженням, чинним в охоронюваному таборі, або якщо іноземець, який перебуває в охоронюваному таборі, залишить його без дозволу, з метою подальшої депортації до нього може бути застосований арешт на період, необхідний для виконання рішення про депортацію.

3. Якщо іноземець нелегально перетнув кордон і не має паспорта, його необхідно розмістити в охоронюваному таборі, а якщо виникають обставини, визначені в п.2, – застосувати арешт з метою подальшої депортації на період, необхідний для встановлення його особи або реалізації рішення про депортацію.

4. Іноземця, який перебуває в охоронюваному таборі або арештованого з метою депортації, необхідно негайно звільнити, якщо зникли причини, що обґрунтовують застосування цих заходів, або якщо протягом 90 днів з моменту його затримання не виконано рішення про депортацію.

Стаття 60.

1. Іноземець не підлягає розміщенню в охоронюваному таборі або арешту з метою депортації, якщо це може призвести до виникнення загрози його життю або тяжких наслідків для його родини.

2. Якщо того вимагає стан здоров’я іноземця, який перебуває в охоронюваному таборі або під арештом з метою депортації, необхідно помістити його у відповідну медичну установу.

3. Приймаючи постанову про приміщення іноземця в охоронюваний табір або його арешт з метою депортації, необхідно:

1) поінформувати відповідне дипломатичне представництво або консульську установу – на вимогу іноземця, якого це стосується;

2) поінформувати опікунський суд, якщо виникає необхідність заснувати опіку над його дітьми;

3) поінформувати особу, зазначену іноземцем,

4) вжити необхідних заходів з метою охорони його майна.

4. Іноземця необхідно проінформувати на зрозумілій йому мові в письмовій формі про його права, про вжиті щодо нього заходи та рішення.

Стаття 61.

1. Іноземцю, щодо якого застосовано необґрунтоване затримання, приміщення в охороняємий табір або арешт з метою депортації, повинна бути виплачена з державної скарбниці компенсація за заподіяну моральну та матеріальну шкоду.

2. Дії, про які йде мова в п.1, з виплати компенсацій за необґрунтоване засудження, арешт або затримання реалізуються відповідно з Кримінально-процесуальним кодексом.

Стаття 62.

1. Фінансові витрати, пов’язані з депортацією, покриваються за рахунок іноземця, з урахуванням п.3, а також відповідно до статті 15 і пп. 2 і 6.

2. До витрат, про які йде мова в п.1, відносяться зокрема:

1) витрати на оплату проїзду іноземця до державного кордону Республіки Польща, межі, морського порту або аеропорту держави, куди курсує іноземець, або куди він доставляється;

2) витрати, пов’язані з конвоюванням іноземця;

3) адміністративні витрати, пов’язані з депортацією іноземця.

3. Якщо депортація іноземця здійснюється через працевлаштування або іншої виконуваної ним роботи без необхідного дозволу і згоди, витрати, про яких згадується в п.1, покриває роботодавець.

4. Фінансові кошти, про яких згадується в пп. 1 і 3, в рамках положень про примусове виконання адміністративного рішення про належну грошову суму стягує орган, який приймає рішення про депортацію. Особі, що покриває витрати, не вручається повідомлення, передбачене даними положеннями.

Стаття 63.

Якщо оплата, про яку йде мова в статті 15 п.6 та статті 62, не може бути стягнута, то вона покривається з державної скарбниці.

Коментарі до статті

  1. Сергій :

    Як взнати що департацію скасавона???

    • admin :

      Пробувати подавати документи, на якусь візу найдешевшу (наприклад, шопінг) 🙂

  2. Оля :

    Якщо ти подав на національну візу типу D і виявилось що в тебе фальшиве запрошення на роботу, вони можуть заборонити в’їзд в шенген зону?? Якщо так то наскільки часу?

    • admin :

      Щоб консульство поставило вам заборону в”їзду, це дуже страшне щось має бути. Вони можуть тільки зробити вам візовий карантин на 3 місяці – це означає, що 3 місяці ви не можете подавати документи на візу у цьому конкретному консульстві. Але, коли ви отримали відмову, потрібно було запитати коли вам знову можна подавати документи.

  3. Юлия :

    Оказалось что у нас фальшивое приглашение, нас на польской границе сняли с автобуса, анулировали визу и сказали что мы при следующем вьезде должны каждый заплатить штраф 1500 злотый в противном случае нас посадят. Должны ли мы платить штраф?

    • admin :

      Навіть незнаю, що сказати. Зазвичай не анульовують візу, а просто ставлять заборону однодневного в”їзду… Вам там мали дати документи якісь – спробуйте їх передивитись – можливо там буде щось написано з цього приводу.

  4. Тарас :

    Доброго дня , скажіть будь ласка , як на кордоні аизначають термін депортації , від чого це залежить? Якщо можна з прикладами).дякую)

    • admin :

      Доброго дня. Штамп у паспорті на сторінку, бумаги, відбитки, фото. Причини можуть бути різні – від протермінування візи до кримінальних справ.

  5. Іра :

    Чи можна їхати в Швейцарію по Чеській туристичній візі? Які проблеми можуть виникнути?

    • admin :

      Закон не забороняє. Проблем не буде, якщо правильно забронювати готелі, користуючись правиламипершого в”їзду і основної держави. Як плануєте їхати і на скільки днів?

  6. Іра :

    То в мене перша віза і перша поїздка за кордон. Попереджали, що можуть бути проблеми з німцями, якщо зупинять. А які саме правила першого в’їзду ви маєте на увазі?

    • admin :

      Так. Але можете написати куда спочатку їдете і на скільки днів – а я вам напишу як правильно забронювати. (чи будете у інших країнах чи одразу їдете у швейцарію і все чи будете у чехії, через яку країну будете перетинати кордон і т д) – докладніше опишіть і я дам детельнішу відповідь.

  7. Іра :

    Скоріш за все буду їхати через Польщу до Праги. Подала документи на чеську туристичну візу (здається на місяць з терміном перебування 10 або 15 днів). Маю ніби заброньований готель.Пізніше планую в Чехії пересісти на автобус до Швейцарії. Незнаю, якби то правильно доїхати так, щоб не навернули. Ще казали, що бажано пожити в готелі хоч 3 дні і мати зі собою всі чеки і квиток на автобус з України в Чехію, ніби то так точно пропустять. Може щось порадите. Дякую.

    • admin :

      Може їхати так як ви пишете, але перетинаєте кордон з тими бронями що є, а на дорогу забронювати так – один день у Празі, три дні у Швейцарії і ще дня 3-4 у Чехії. Тобто щоб сумарна кількість днів у чехії була більшою

  8. Саша :

    В мене ще не закінчилась депортація, а вже прийшло 2 штрафи за сигарети, як мені їх оплатити за 30 днів?
    Чи не прийде мені відмова, коли подам на наступну візу?
    Чи може таке бути що штрафи анулюють, через те що в мене був депорт??
    Дякую.

    • Анна :

      Не анулюють…а депорт за що?
      Тобто вас депортували и ще дослали штраф до оплати?

      • Саша :

        Так точно, за четвертим разом депорт дали(за сигарети). Я чув що не може бути два покарання.
        А відмова в картці прикордонного руху мені може бути?

        • Анна :

          Чому неможе?Штраф и депорт разом поширене явище.при тому якщо депорт закинчився а штраф не оплачено то визу не дадуть.ну може в вас буде виключення,але навряд.
          Попередни три рази ви Мали штрфи,а чому зразу не оплатили их?

          • Саша :

            А як мені його оплатити коли я не можу в
            Польщу вїхати???
            Я штрафи відправляв на суд, вирок суду
            прийшов пізніше.

  9. Саша :

    Так точно, за четвертим разом депорт дали. Я чув що не може бути два покарання.
    А відмова на карті прикордонного руху мені може бути?

  10. Саша :

    А як мені його оплатити коли я не можу в Польщу вїхати???
    Я штрафи відправляв на суд, вирок суду прийшов пізніше.

    • Анна :

      А щоб хтось знайомий оплатив так не можна?
      На скільки вам дали заборону?

      • Саша :

        6 місяців, закінчився 29 листопада, попробую сьогодні подавати.

        • Анна :

          У вас э бумаги в яких написано ,що саме до 29 листопада ??
          Якщо ни,то я б вам радила не подавати пока на визу бо втратите дарма гроши .взнайте реальний термин .
          Якщо це за сигарети та ще й штрафи фигурують то навряд чи це 6 мисяцив.

          • Саша :

            В мене є відповідні бумаги, де написано, заборона вїзду 6 місяців.

          • Анна :

            Якщо там не стоить дата до конкретного числа, то рахуйте що у вас ничого нема.
            Ви маете на увази ти бумаги ,що дали вам при затриманни?де написано заборона визду на 6 мисяцив?

        • Ірина :

          в мене така ж ситуація)цікаво вдалося вам в”їхати до Польщі?

          • Саша :

            Вдалося, подав на картку пр. зони, прийшла відповідь, дали картку. Поїхав перший раз, норм.

  11. Дмитрий :

    запитання наступне. Депортацію з Польщі відмінили прислали відповідний лист , чи потрібно ставити відповідну печать в паспорті, звертатись до консула, чи цей лист прилягається до подачі документів на нову візу

    • admin :

      Якщо хочете подаватись на цей паспорт, то додаєте копію цієї бумаги, що вам прислали. Думаю, додатковиш штампів не потрібно. Оригінал не здавайте краще, оскільки можуть загубити чи невіддати

      • Анна :

        Оригінал не віддавайте.копію.і завжди майте з собою.ну перший час то точно.коли їдете в Шенген.

  12. Ян :

    Добрий вечiр! Менi в закордонному паспортi поставили вiдмiтку про порушення а також вiдмiтку про виiзд з Польщи. Таможенник менi сказав, що вiдмова на в”iзд до Польщи вступаэ в силу пiсля рiшення польського суду( це десь через 2-3 мiсяцi) та, що в цей час я можу в”iхати до Польщi. Це може бути правдою? чи развод? та чи пропустять мене украiнська та польська таможня, поки цього рiшення нема? чи маю я iхати через той самий пункт перепуску, де було виявлено порушення, чи можу через любий? буду вдячний за вiдповiдь

    • Анна :

      Вижджали и не раз через ту саму таможню теж.правда в бильшости миняли паспорт щоб штампа не було.

  13. Жанна :

    депортували з Франції з польською робочою візою 23 01 2016 десь мелькнуло що можна подать апеляцію на рішення ,хотілося б знати це лист бланк чи довільно написаний лист і ще куди направити в францію який орган або просто адреса ,зарані дякую за інфу

    • Анна :

      Апелляцию на адресу того,хто оставив депорт.
      Якщо увас е бумаги яки дали при оформлении
      депорту,то та мае бути все написано куди и як подати апелляцию.

  14. Зоряна :

    Добрий день. Мені депортацію і штраф за прострочену візу на 21 день.Сказали що можу приїхати на кордон з заявою до старшини про скасування депортації.Але не знаю як я можу перетнути наш кордон? що для цього потрібно?

  15. Роман :

    Мені дали заборону на в’їзд до РП 1 рік за нелегальну працю. Мені говорили, що я можу скоротити цей термін до 6 місяців, звернувшись польського уряд. Куди і що мені писати?І чи взагалі це реально?

    • Анна :

      За нелегальну працю реальнисть малоймовирна.але краще все таки спробувати.взагали пишуть апелляцию и прохання зменшити або зняти термин на имя того хто затримав и оформив.спробуйте так.
      Тому що коли дани вже в уряди то нихто звидти не зниме.хиба що ви надасте факти що вас внесли помилково.

  16. Ruslan :

    Мене депортували з Польщі на 6 місяців, за те що перевищив ліміт перебування на 2 дні, ця депортація діє тільки в Польщі чи на всі країни шенгену ?

    • Анна :

      Напишить апелляцию на имя того хто вас затримав,просить зняти заборону тому що днив мало просрочених.
      Потим ваша заборона пошириться бильш за все на весь Шенген.

      • Ruslan :

        Чи зможу я їхати за кордон коли закінчеться термін депортації ? Не виникне проблем з відкриттям візи у інші країни ?

        • Анна :

          Не ждить термину закинчення депорту,напишить апел.
          Тому що потим матимете проблеми з вище написаним.

          • Ruslan :

            Я незнаю як це все писати, кому писати і т.д.
            Ще з такою проблемою не з тикався. В цих листках що мені дали, там не написанно як цю апеляцію подавати, в інтернеті теж, неможу нічого знайти( до кого мені звернутись ?

          • Анна :

            А що в листах стоить и де вас затримали ?
            Печать в паспорти э?

          • Ruslan :

            Мене було затриманно на кордоні коли я повертався в Україну, сказали що перевищив ліміт перебування (90/92) висадили з речами із автобуса. У Листках роз.яснюється за що я був депортований на який термін і т.д, написанно що я можу подати апеляцію протягом 14 днів, але як саме це зробити не написано..

          • Анна :

            Руслан як давно це було?
            Почитайте в роздили сис форуму про апелляцию як подавати.там ничого складного ниби немае.

          • Ruslan :

            2 дня назад)

          • Анна :

            Сплатіть 10 злотих на той рахунок що є в бумагах написаний ,і звернення напишіть само собою на польській ,і за правилами оформлення:кому ,від кого,дату(як офіц.звернення оформл.).Безпосередньо в зверненні чітко напишіть по якому питанню звертаетесь,що хочете і якісь обосновані факти і виправдання вашого порушення.так можете добавити щось на зразок того,що ненавмисно перебільшили і більш такого не повторитьсятакої необачності.
            До листа додайте копію паспорта і чека про оплату.заказним листом .

  17. павло :

    в мене запитання, получив депорт на пів року з польщі перевисив на 22 дня, віза була литовська бізнес туризм, уже прошло 7 місяців, хочу подаватися знову, яка вірогідність відмови?

  18. Віталій :

    Депортували за перетин 30 км по карточці МПР на пів року, і сказали в поліції Польщі що можна написати “ПРОХАНЯ” про скасування депортації та листом відправити і через місяць 99% що скасують. Хто знає як виглядає цей лист?(на польській мові)

    • Анна :

      Читайте в коментарях в роздили СИС.там все написано як подается апеляция и що писати.

      • Анна :

        Навить перед вашим коментарем вище розписано,як подати апелляцию але напевно читати не охота)

        • Владимир :

          У меня такая же проблема, депорт но не по моей вине, у меня делаются документы временного побыта, и что то там они натупили в уженде и достал депорт на границе, написал письмо, оплатил 10 зл, такой вопрос, куда придет ответное письмо? на мой адрес на Украине? или нужно указать какой то польский адрес, знакомых там например? и какой почтой лучше отправить, чтоб было быстрей?

  19. Елена :

    У мене таке питання- перший раз їхала в Польщуна роботу на границі сказали що такої фірми не існує, тойсть невірне запрошення, на візі поставили павучок, в документах прописали, що в запрошенні було написано одне місце роботи, а коли на кордоні запитали, то я вказала неправильне місто…. Вертаюся додому, через 3 місяці роблю подаю документи на візу мені її відкривають, нове запрошення, нормально все….майже пів року все норм.. є робота їду на кордоні кажуть, не пропускають, тому оказується був суд а мене не встигли повідомити, що вїзд мені заборонили…. дали якийсь документ, 1… а другі залишили всебе і того не можу їздити до польщі до 2018 року….чи можна подавати апеляціююю і як це правильно зробити

  20. Вікторія :

    Допоможіть нас з чоловіком депортували з Польші не по ношій вені.По зопрошенню якому їхали роботи не предоставили. Що нам робити.Як оскаржити цю депортацію

    • Анна :

      Написати апеляцию на имя того,хто вас депортував.В ний себе оправдати(що стали жертвою аферистив наприклад ,обицяли роботи а в результати не отримали)

      • Людмила :

        Тобто якщо я в Україні, подавати апеляцію в суд (щоб аналювали вирок) можна через знайомих які зараз в Польші чи через пошту?

        • Анна :

          Не в суд,а на имя того,хто вас затримував.коменданта плацовки.единого зразка немае,почитайте в коментарях як писали инши.звернення до кого вид кого и звернення.

      • Людмила :

        Де можна подивитися як подавати апеляцію? На польській мові? Дякую!

  21. Людмила :

    Подавши апеляцію на скасування депортації, чи є щанси що її відмінять? чи можуть взагалі заборону вїзду на тереторію Польша? Дякую!

    • Анна :

      Якщо зразу на поотязи перших 14 днив подасте,то можуть
      Але якщо причина не вагома.в инших випадках ни

  22. Анна :

    Я є студенткою і просрочила 2 дні і дали депортацію,чи можуть її точно аналювати бо не хочу залишати навчання ,бо ще рік вчитись?

    • Анна :

      Точно нихто не скаже.але за два дни можуть зняти.пишить пока ще не пизно.

      • Анна :

        мені сказали щоб я знайшла адвока в Польші ,який буде приймати ці відповіді від стражи граничної

        • Анна :

          Навищо адвоката?ви там навчаетесь значить знаете мову и можете лист апеляцию написати сами.и вам потрибно всього навсього знайти людину з адресою в Польщи

          • Анна :

            Але це коли б ви писали в уряд.
            А так якщо ви пишете тильки на имя коменданта ,той шо депортував ,нияки адвокати не треба.почитайте тут ,як подавали апелляции.треба тильки оплатити 10 злотих на рахунок.вин мае бути в бумагах вказаний скориш з все,тих що вам дали.

          • Анна :

            то відповідь має прийти на мою адресу де я проживаю в Україні?

  23. Іра :

    добрий день. я перебуваю у Швейцарії по чеській туристичній візі (віза була відкрита на 7 днів). В Швейцарії я вже 3 місяці. Який приблизно розмір штрафу мені прийдеться сплатити на кордоні, коли буду повертатися додому, якщо я ще 2 місяці пробуду тут нелегально?

    • Анна :

      Ну як можна таке питати,от чесно?
      Це ж не сайт пограничнои служби.
      Будете мати депорт и до нього штраф,може бути и без штрафу.Все виришуе той,хто буде мати ваш паспорт на перевирци.

  24. Людмила :

    Подавати апелацію на головного
    Komendant Pracówki Straży Granicznej w Hrebennem
    22- 680 Lubycya Królewska

    чи той хто ставив печатку та підпис
    Komendant Pracówki Straży Granicznej w Hrebennem
    z up. Starszy Kontroler Zespołu do Sprav
    Migracji Grupz do Spraw Cudzoziemców
    Placówki SG w Hrebennem
    sierż. SG Wojciech KRAWCZYK

  25. Людмила :

    Хто подавав апеляцію із даних учасників в 2016 році?
    Один писав що возив сам на кордон і подавав документи, інший написав що попросив перевозчика щоб передав документи для коменданта, то йому відмовили і сказали що буде мати проблеми((( Цікаво чи пропустять з депортом в паспорті до коменданта? Чи все ж таки лист заказний відправляти?

    • Анна :

      Як хто,дехто возив сам.Але якщо попаде якийсь зануда и не визьме лист чи не пустить вас,то краще заказним видправити.дивиться сами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *