Вежа П’ястів в Ополе

Стародавня столиця Верхньої Сілезії, Ополе, в давнину була резиденцією польського княжого роду П’ястів. Однак у XVI столітті місто Ополе змінило господарів, перейшовши в руки австрійських Габсбургів. Від П’ястів в місті залишилася архітектурна спадщина – старовинний замок, зведений ще при Казимирі I, в XIII столітті.

Вежа П'ястів в Ополе

Вежа П’ястів в Ополе

Фортецю не вдавалося взяти нікому з ворогів, що штурмували її в різні часи, однак зруйнована вона була в мирний час – у 30-ті роки минулого століття, коли міські власті визнали, що утримання замку занадто дорого обходиться. Так і вийшло, що від резиденції П’ястів вціліла лише одна вежа (пол. Wieża Piastowska w Opolu), розташована колись на південно-східному куті замку.

Майже 700-річна будова – одна з найдавніших пам’яток польського оборонного зодчества, хоча не можна сказати, що пястівська вежа дійшла до наших днів у своєму первозданному вигляді. Наприклад, їй кілька разів довелося міняти дах – гранітну на черепичну, конус на гострий шпиль, орла з герба П’ястів на орла з герба Третього рейху і навпаки… Втім, щось залишалося незмінним – з вершини 42-метрової вежі завжди відкривався прекрасний вид на Ополе, відкривається він і зараз для всіх, у кого знайдуться сили і бажання піднятися на оглядовий майданчик.

Як всяка пристойна древня будова, вежа має легенду: кажуть, що червневими ночами тут з’являється дух княгині Офки, яка потерпала від нещасної любові. Княгиня досі намагається повернути обручку останньому представнику династії П’ястів, Яну II Доброму. Жінкам краще не зустрічатися з цією примарою тому, що перстень Офки приносить їм нещастя, а от чоловікам, що знайшли перстень, навпаки, забезпечена удача.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *