Ускладнення правил перетину зовнішніх кордонів ЄС з 07.04.2017

В рамках боротьби з тероризмом будуть великі зміни при перетині кордону. Кожен, хто перетинає, зокрема, польсько-український кордон буде підлягати ретельному контролю. Черги на кордонах можуть ще вирости.

Перетин кордону з Польщею

Перетин кордону з Польщею

Європейський парламент і Рада Європейського Союзу посилили правила Шенгенського Прикордонного Кодексу, що стосуються правил перетину зовнішніх кордонів. З 7 квітня всі особи, що перетинають зовнішні кордони, будуть піддаватися ретельному прикордонному контролю.

Ретельна перевірки кожної людини

Зміна правил Шенгенського Кодексу про кордони накладає на всі держави-члени Європейського Cоюзу обов’язок ретельної перевірки кожної людини, яка в’їжджає на територію Шенгенської зони або її покидає. Поправка до Шенгенської Кодексу про кордони є реакцією Європейського Союзу на триваючі в Європі терористичні загрози.

До цих пір, особи, що користуються правом на вільне пересування, тобто, зокрема, громадяни Польщі, підпорядковувалися так званій спрощеній перевірці. З п’ятниці, 7 квітня, кожна людина, що перетинає зовнішній кордон у всіх пунктах пропуску, як на дорожніх, морських, так і в аеропортах, буде піддана ретельній перевірці.

Жорсткість правил впливатиме на тривалість прикордонних перевірок і може її збільшити. Пристосовуючи свої дії до вимог ЄС, польська прикордонна служба вжила заходів, метою яких є зведення до мінімуму негативних наслідків даних змін.

Залежно від місцевих потреб і умов і на основі аналізу прогнозів прикордонного руху та прогноз на певний день, буде використовуватися принцип гнучкого планування співробітників правоохоронних органів до служби. У певних ситуаціях, будуть виконуватися додаткові місця перевірки.

Ситуація буде постійно контролюватися і відповідні заходи будуть прийматися в залежності від рівня інтенсивності прикордонного руху і тим, самим, частково зменшать час очікування пасажирів на перевірку. Прикордонна служба докладе всіх зусиль, які повинні звести до мінімуму негативні наслідки, щоб перевірка проходила гладко і без перешкод. А, як вони будуть справлятися, побачимо уже завтра 🙂

Отже, це потрібно враховувати при плануванні поїздки у Польщу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *