Краківський трубач. Легенда Кракова

Краків – місто неповторно-гарне, яке найдивовижнішим і дуже гармонійним чином поєднує в собі елементи середньовічної архітектури та культури стилів ренесансу, бароко і більш «молодого» модерну.

Краківський трубач. Легенда Кракова

Краківський трубач. Легенда Кракова

Місто являє собою переплетення старовинних вуличок та ансамблів будівель, які практично уникли руйнувань у воєнний час, кріпосні споруди, що налічують кілька століть історії. У Кракові є велика кількість історичних, культурних та архітектурних пам’яток, різноманітних містечок, які так люблять туристи з усього світу. Крім того, Краків – це місто, в якому сучасне життя тісно пов’язано із старовинними легендами, порахувати точну кількість яких досить важко.

Одна з найвідоміших міських легенд – історія про краківського трубача (пол. Trębacz z Krakowa, сигнал – Hejnał Mariacki). Щоб краще зрозуміти її, варто відвідати Ринкову площу в центральній частині Старого міста Кракову. Саме тут височить Маріацький костел XIV століття, прикрашений двома вежами – та з них, що досягає більшої висоти, протягом усього часу існування міста, була сторожовою. З цієї вежі дозорні слідкували за відкриттям і закриттям міських воріт і оповіщали про це городян звуком труби.

Краківський трубач. Легенда Кракова

Краківський трубач. Легенда Кракова

Старе місто і Ринкова площа Кракова

Старе місто і Ринкова площа Кракова

Коли одного разу до стін Кракова підійшло татарське військо, один з дозорних-трубачів побачив неприятелів і підняв тривогу, не звертаючи уваги на зливу стріл, під якою опинився. Герой знову і знову сурмив, попереджаючи жителів міста, поки одна з стріл не пробився йому горло…

З тих пір протягом вже декількох сторіч на честь краківського трубача кожну годину у верхній частині вежі відкривається вікно і звучить труба – її протяжна, обривається на декількох останніх нотах, мелодія звучить чотири рази і відправляється на чотири сторони світу.

Звістка про передчасну смерть героя, який вчасно підняв тривогу і врятував Краків від ворогів, відправляється, як і багато років тому, на південь (до короля в Вавель), на захід (до влади міста в ратуші), на північ (до Барбакана) і на схід (до пожежної охорони).

Маріацький костел у Кракові

Маріацький костел у Кракові

Гості Кракова в ті дні, коли Маріацький костел і його знаменита сторожова вежа відкриті для відвідувань, можуть здійснити захоплюючу подорож по сходах на її верхівку (54 метри), оцінити чудовий вид на околиці і сфотографуватися зі скульптурою знаменитого краківського трубача – найвідомішого міського символу. А щодня опівдні по першій програмі радіо Польщі звучить і знаменита мелодія – з 1927 року вона використовується в якості позивних.

Ще одною цікавою легендою Кракова є Легенда веж Маріацького костелу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *