Транзитна віза

Транзитна віза – це віза, яка необхідна для проїзду з однієї країни у іншу через проміжну країну, яка і має видати даний тип візи. Відкривати транзитну візу для перетину кордонів і проїзду через територію Польщі повинен кожен іноземний громадянин, метою поїздки якого є треті країни, крім країн, які входять в Шенген. Віза такого типу зазвичай не видається на термін, який є меншим, ніж термін дії візи, виданої державою, кінцевого призначення.

Транзитна віза

Транзитна віза

Транзитна віза не потрібна в тих випадках, коли іноземний громадянин перетинає кордони Польщі, маючи чинну візу в цю державу, шенген візу, вид на проживання та ін. Крім того, віза не потрібна, якщо іноземці здійснюють в Польщі пересадки на стикувальні авіарейси або залізничні маршрути з періодом очікування не більше 24 годин. Як і в інших випадках, покидати транзитну зону в такому пересуванні також суворо забороняється. Більше того, при такій транзитній поїздці потрібно пред’явити квитки, що підтверджують наступний виліт, або візу в третю країну (якщо вона є країною кінцевого проходження).

Віза, що дозволяє перетинати кордони Польщі, прямуючи в іншу державу, обов’язково повинна оформлятися заздалегідь. Пакет документів для її отримання стандартний. Від громадян України потрібно:

  • грамотно заповнена анкета – візова заява відповідного зразка. У анкету обов’язково повинна вклеюватись фотографія на візу формату 3,5 x4,5;
  • закордонний паспорт з терміном дії не менше 3 місяців після закінчення поїздки і як мінімум двома чистими сторінками для візи, ксерокопія першої сторінки закордонного паспорта (що містить особисті дані заявника) та всіх віз за останні 3-5 років;
  • у вигляді оригіналів та копій слід надати туристичний ваучер (якщо путівка придбана в агентстві ) або підтвердження броні номера в готелі (при самостійній подорожі), у разі туристичної поїздки. Усі копії повинні бути надіслані факсом – підтвердження по електронній пошті візовими службами не приймаються. Або інші документи що підтверджують мету поїздки.

Що стосується підтвердження фінансової спроможності іноземного громадянина, що претендують на транзитну візу через Польщу, то в цій якості виступає довідка з місця роботи із зазначенням загального трудового стажу, посади та заробітної плати заявника, обов’язково оформлена на бланку організації з реквізитами, а також виписка з банківського рахунку. Як варіант підійдуть кредитні карти і довідка про залишок коштів на рахунку. Цей пункт може бути не обов’язковим.

Польська транзитна віза видається з більшою ймовірністю при наявності в пакеті документів підтвердження бронювання квитків або копій електронних квитків в обидва кінці. Крім того, якщо подорож через польську територію здійснюється на власному автомобільному транспорті, доведеться пред’явити оригінал і копію міжнародних водійських прав, документа, що підтверджує право користування транспортним засобом, та копію Green Card – міжнародного страхового поліса.

Медична страховка для самого іноземця повинна бути представлена у вигляді оригіналу та копії, вона повинна залишатися дійсною на всій території Шенгенської зони протягом всієї поїздки і представляти собою суму страхового покриття в межах 30 000 євро.

Власники національної візи типу D мають право відвідувати територію країн шенген договору три місяці протягом пів року без необхідності отримання транзитної візи. Детальніше про це у статті – З польською національною візою в шенген

Розгляд документів на транзитну візу триває від 6 робочих днів. Також за даний тип візи сплачується консульський збір у розмірі 35 євро та, якщо подача здійснюється через візовий центр, 200 гривень візовий збір.

Зазвичай, українці відкривають транзитну візу, якщо вони планують поїхати у Калінінградську область, Російської Федерації, до родичів через територію Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *