Польський Великий Театр у Варшаві

Великий театр (пол. Teatr WielkiOpera Narodowa) – театр у Варшаві, що знаходиться на Театральній площі польської столиці. Збудований у 1825–1833 роках за проектом Антоніо Корацці і урочисто відкритий 24 лютого 1833 оперою “Сивільський цирульник” Дж. Россіні.

Польський Великий Театр у Варшаві

Польський Великий Театр у Варшаві

Оперу привіз до Польщі королевич Владислав IV всього лише через 30 років після її народження у Флоренції. У 1628 році ним була запрошена до Варшави перша італійська оперна трупа.

Протягом більш ніж 170 років представником польської оперної та балетної сцени є Великий Театр. Він споруджений в 1825 – 1833 роках за проектом італійця з Ліворно архітектора Антоніо Корацці. Багато разів прекрасна будівля була зруйнована і знову відновлена.

Під час облоги Варшави в 1939 році театр піддався бомбардуванню і був майже повністю зруйнований. Єдине, що збереглося – оригінальний класичний фасад будівлі.

Національна польська опера у Великому Театрі культивує свої більш ніж 200-річні традиції, представляючи твори вітчизняних композиторів і класиків світової культури.

Великий театр складається з головної сцени в Залі Монюшка на 1828 глядацьких місць і камерної сцени на 248 місць у залі Млинарського. На першому поверсі, у колишній Редутній Залі, знаходиться єдиний в Польщі Театральний музей.

Фасад Великого Театру в 2002 році був увінчаний дивовижною скульптурою Квадрига Аполлона, як і було задумано архітектором Антоніо Кораццо 180 років тому. Скульптура була виконана за спільним проектом професорів варшавської Академії Образотворчих Мистецтв Антонія Міяко і Антонія Пастви.

Станіслав Монюшко

Станіслав Монюшко

Одна з видатних подій, яка проводиться в стінах Великого Театру Варшави – щорічний Міжнародний конкурс вокалістів ім. Станіслава Монюшка. Цей відомий польський композитор і диригент, виконував з 1858 року обов’язки Першого диригента театру і носив титул директора опери Варшавського Урядового Театру. Його внесок у розвиток польського оперного мистецтва важко переоцінити, адже він склав безліч творів, як серйозних опер, так і комічних, водевілів і опереток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *