Підземні лабіринти в Тарновській Гурі. Копальня срібла

Сілезія – це відомий у всьому світі промисловий район, де видобуток копалин відбувається ще з часів раннього Середньовіччя. За багато століть в регіоні утворилася велика кількість штолень, які вражають своєю красою. Одна з них розташована в місті Тарновські Гури. До речі, саме слово «Гури» перекладається з старопольської мови як «шахти».

Підземні лабіринти в Тарновській Гурі

Підземні лабіринти в Тарновській Гурі

Історія населеного пункту тісно пов’язана з видобутком свинцю, цинку і срібла. Як свідчить легенда, перший шматок срібла був виявлений якимось селянином на ім’я Рибка в 1490 році. Звістка про знахідку швидко рознеслася по всій Польщі, і в район в надії розбагатіти почали прибувати численні переселенці. Так і були засновані Тарновські Гури.

Місцеві шахти набули особливого значення в економіці Європи, і польське срібло потрапило на ринки багатьох країн – Німеччина, Франція, Англія, Іспанія, Австрія. З початком індустріальної революції обсяги видобутку копалин в Тарновських Гурах багаторазово збільшилися.

Сьогодні в місті припинено видобуток цінних металів, проте місцеві шахти досі відкриті для відвідування туристами. За 500 років біля Тарновської Гури утворилися підземні лабіринти – камери, штреки та штольні. Приміщення частково затоплені, що додає їм додатковий колорит. Проте, шахти оснащені всім необхідним для проведення екскурсій, тому мандрівникам не важко потрапити навіть у важкодоступні куточки лабіринту.

Переплисти підземні водойми можна на човнах, завчасно підготовлених адміністрацією унікального підземного музею. Слід звернути увагу на штольню «чорної форелі» – це велика підземна річка, в якій навіть водиться риба. Система частково затоплених печер привертає особливу увагу туристів, так як подібні чудеса природи вважаються вкрай рідкісними. Екскурсії по маршруту «чорної форелі» проводяться в окремому порядку.

Як же шахтарі справлялися з високою вологістю? Вони побудували кілька штреків, пристосованих спеціально для відводу води з шахт. Згодом ці інженерні споруди не змогли впоратись із поставленими завданнями, і в підземних склепіннях почала накопичуватися вода. Недостатній догляд за комунікаціями привів до формування неповторних підземних водойм.

Над шахтами розташовуються музеї парових машин і гірничодобувної промисловості. Там можна познайомитися з особливостями видобутку корисних копалин в Сілезії, а також дізнатися більше про гірські породи і технології їх обробки. У музеях – не тільки найсучасніша техніка, а й пристосування, що використовувалися в епоху Середніх віків і Нового часу.

Свій слід в історії Тарновської Гури залишила і промислова революція 18-19 століть. У місті розташовувався великий центр видобутку копалин, тому місцеві підприємства були оснащені кращими паровими машинами. Гості музеїв і шахт мають унікальний шанс зануритися в атмосферу старовини. Крім того, в музеях зібрана унікальна колекція мінералів і предметів, пов’язаних з гірничодобувною галуззю промисловості.

Підземний комплекс в Тарновські Гурі продовжує жити своїм особливим життям. Печери обростають легендами і переказами, але зберігають свій первісний містичний образ. У місті неподалік від підземель діє кілька готелів, ресторанів і аквапарк. Туристи можуть потрапити і в місцевий замок, що в районі Рибна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *