Робота в Польщі. Легальне працевлаштування

Робота в Польщі. Легальне працевлаштування

Робота в Польщі. Легальне працевлаштування

Іноземець, який має намір влаштуватися на роботу на території Республіки Польща або вести іншу діяльність з метою заробітку, спочатку має знайти в Польщі роботодавця, який подасть чолі воєводського управління за місцем розташування його фірми або установи заяву про видачу дозволу на роботу. Такий дозвіл може бути отримано, якщо на робоче місце, на яке претендує іноземець, немає бажаючих серед польських громадян.

Увага! З моменту вступу Польщі до Європейського Союзу від обов’язку отримання дозволу на роботу звільнені:

  •  Громадяни держав-членів Європейського Союзу;
  •  Члени сімей громадян Європейського Союзу, які на території Республіки Польща ведуть господарську діяльність або займаються іншими видами діяльності з метою заробітку.

У відношенні решти іноземних громадян діють загальні правила, що стосуються роботи. Процедури з працевлаштування іноземця, в більшості випадків складаються з трьох етапів. Іноземець, клопоче про отримання візи з метою працевлаштування або дозволу на проживання на території Республіки Польща, повинен мати у своєму розпорядженні письмовим обіцянкою (промессой) видачі дозволу від голови відповідного воєводського управління за місцем розташування фірми або установи роботодавця.

Із заявою про видачу такого документа звертається до воєводи майбутній роботодавець. Від обов’язку отримання обіцянки видачі дозволу звільнені роботодавці, які приймають на роботу іноземця, який у день подачі заяви воєводі візи з правом роботи або дозвіл на проживання протягом певного терміну на території Польщі. Тільки на цій підставі іноземець може отримати відповідну візу на перебування в Польщі з правом на роботу.

Діюче в Польщі законодавство передбачає також можливість видачі дозволу на роботу незалежно від ситуації на місцевому ринку праці. Такою можливістю можуть скористатися:

  •  Особи, уповноважені представляти на території Польщі зарубіжних підприємців, фірми яких мають відділи або представництва у Польщі;
  •  Члени сімей співробітників дипломатичних представництв у Польщі або працівників організацій та установ, що виконують в Польщі роботу в рамках міжнародних угод;
  •  Домашня прислуга співробітників дипломатичних представництв у Польщі або співробітників міжнародних організацій;
  •  Лікарі та лікарі-стоматологи, що проходять передбачену законодавством професійне стажування, якщо вони є випускниками польських медичних вузів.

Існує досить велика група іноземців, які можуть легально працювати на території Польщі без необхідності мати дозвіл відповідних органів. Такими пільгами користуються, іноземні громадяни, які відносять, наприклад, до таких категорій:

  •  Акредитовані кореспонденти друкованих видань, радіо і телебачення, а також фотографи і кінематографісти, які виконують роботу за завданням представництв зарубіжних засобів масової інформації;
  •  Артисти – актори, диригенти, музиканти, вокалісти, танцюристи і міми, якщо термін їх роботи не перевищує 30 робочих днів протягом календарного року;
  •  Студенти денних відділень, які навчаються у польських вищих навчальних закладах і працюють під час канікул не більше 3-х місяців на рік;
  •  Автори доповідей і рефератів, написаних і зачитаних з особливих приводів, або представляють особливо цінні досягнення науки і культури;
  •  Члени правлінь господарюючих суб’єктів, які постійно проживають за кордоном, а свої функції виконують в Польщі не більше 30 днів на рік;
  •  Священнослужителі;
  •  Співробітники закордонних фірм та установ, відряджені до Польщі на строк не більше 3-х місяців у календарному році з метою проведення навчальних курсів, монтажу виставкових експозицій, консервації, отримання верстатів та технічного обладнання, замовленого фірмами;
  •  Військовослужбовці та цивільні кадри структур НАТО в Польщі.

На іноземців, легально працевлаштованих на території Республіки Польща, поширюються положення польського трудового кодексу. Вони можуть так само, як польські громадяни, отримувати доходи на підставі цивільно-правових договорів, що регулюються цивільним кодексом, наприклад: договори-доручення, договору на створення творчого твору, договору про виконання замовлення на створення творчого твору з перенесенням авторських або майнових прав.

Однак у цих випадках вони позбавлені таких прав, як, наприклад, право на відпустку або право на восьмигодинний робочий день. У разі виконання договорів-доручень, тим не менш, іноземці мають право на пенсійне та медичне страхування, так само, як і штатні співробітники роботодавця.

Іноземець, який нелегально займається в Польщі трудовою діяльністю, перебуває нелегально на території країни, приховав інформацію або повідомив неправдиві відомості під час процедури оформлення візи, або не має коштів, необхідних на покриття витрат, пов’язаних з перебуванням у Польщі, на підставі адміністративного рішення зобов’язаний покинути територію Республіки Польща. Таке рішення підлягає негайному виконанню.

Якщо іноземець не покине країну добровільно відповідним чином і в терміни, зазначені владою, він негайно і за власний рахунок (або за рахунок його запросила особи) буде видалений з країни. Рішення влади про те, що іноземець зобов’язаний покинути країну або про видалення його на підставі закону автоматично призводить до втрати виданої візи і навіть дозволу на проживання на визначений термін. Іноземцю, зобов’язаному покинути територію Республіки Польща або віддаленого з країни в майбутньому буде важко отримати візу або посвідку на проживання в Польщі.

Коментарі до статті

  1. Оксана :

    Скажіть,будь ласка-я студентка 4 курсу ЛНМУ ім.Данила Галицького,хотіла би пройти стажування в одній з клінік Польщі.це можливо??якщо так,то які умови прийняття.дякую

    • admin :

      Можливо. Але подробиці вам краще дізнатись у вашому вузі, або у клініці, в якій ви хочете проходити стажування!

  2. Галина :

    Скажіть будь ласка я закінчила українську медичну стоматологічну академію м.Полтави…пройшла інтернатуру за фахом-анестезіологія та інтенсивна терапія(2011р.),не працюю.в даний момент подаю документи на оформлення карти поляка(мій батько вихідець з Польщі)Які потрібні документи щоб виїхати працювати і проживати(постійно) в Польщу???Дякую….

    • admin :

      Зробите карту поляка, знаходите роботу і працедавець сам вам оформить потрібні папери.

  3. ваперій :

    прошу подати електронну адресу роботи лікаря в ізраілі.польщі
    чехії

  4. Леонтій :

    Добрий вечір.Чим відрізняється легальна і нелегальна робота для українця і поляка.Які податки сплачуюються при легальному працевлаштувнні.Чи є якісь додаткові стягнення чи податки для поляка при оформленні воєвудського запрошення .

  5. світлана :

    Привіт всім! Дуже цікаво чи реально отримати карту Поляка? та виїхати на постійне місце проживання у Польшу.

  6. Mихайло :

    Легальна робота в Польщi
    Офiцiйне працевлаштування
    Вакансii, як для спецiалicтiв так i для низькоквалiфiкованого
    персонала, не требующего предварительного обучения!
    VETA LOGISTIC SP Z O O
    ul. Erazma Ciepła 13/407
    01-445 Warszawa
    tel. 885-589-589

  7. Тарас :

    Безкоштовна вакансія!
    Гісокартонщик
    Для роботи в Польщу потрібні чоловіки для монтування гіпсокартону з досвідом роботи (Готелі, лікарні, промислові обєкти)
    Вік 20-46р.
    Оплата 13 зл.год нетто (на руки)на початок потім на акорд
    +15зл день на харчування якщо робота в відрядженні
    житло надає роботодавець безкоштовно(хороші умови проживання).
    Робочий одяг надає роботодавець
    віза від 3 місяці
    Графік роботи: 10-12 год/день, 6 днів на тиждень
    Місто Ченстохова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *