Освядчення. Піврічне запрошення на роботу

Освядчення, запрошення на роботу в Польщу (Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) – це запрошення для іноземця від польської фірми, яке дозволяє працювати на території Польщі не більше 180 днів протягом року. Освядчення може бути видане громадянам України, Білорусії, Росії, Грузії, Вірменії або Молдови.

Освядчення. Піврічне запрошення на роботу

Освядчення. Піврічне запрошення на роботу – ЗРАЗОК

При оформленні піврічного робочого запрошення, польська фірма нічого не сплачує, тобто воно є безкоштовним. Це і написано на запрошенні різними мовами, якщо ви звернете увагу на поля бланку з лівої сторони.

Детальніше розгледіти бланк можна, натиснувши тут

Хоча запрошення є безкоштовним, але поляк бере на себе деяку відповідальність, оформляючи його. Про це ви можете прочитати у даній статті – Змінився бланк робочого запрошення.

Запрошення дійсне, якщо воно було зареєстроване у відповідному уряді праці. Про це свідчать печатки уряду, які мають бути внизу сторінки (зазвичай, червоні) та незрозумілі цифри і букви, які знаходяться, також внизу сторінки. Чи воно дійсно зареєстроване може перевірити тільки консульство, або інші відповідні органи, а ви можете перевірити чи дійсно є така фірма. Про це можна прочитати тут – Як перевірити польське запрошення та роботодавця

Також, ви маєте звернути увагу, що зареєстроване освядчення не є документом, що підтверджує працевлаштування у даного роботодавця, а лише вказує, що іноземець має право бути прийнятий на роботу у конкретного роботодавця. Іноземець може виконувати роботу тільки у роботодавця, який зареєстрував запрошення. У разі зміни роботи, необхідно зареєструвати запрошення від нового роботодавця.

Найближчим часом має бути стаття-інструкція для поляків, як у Польщі зробити піврічне робоче запрошення (Oświadczenie).

Робоче запрошення може бути декількох типів, які відрізняються між собою нюансами заповнення бланку. Є запрошення без явного коридору, а є запрошення з явним коридором. Явний коридор – це термін з якого по який запрошують вас на роботу. Тут важливу роль грає кінцева дата, до якої вам і поставлять візу.

Запрошення без явного коридору (180/180) це чистих 180 календарних днів перебування. Наприклад, вас запрошують з лютого по серпень, то так і вам візу відкриють по серпень. А це означає, що коли вам відкриють візу до серпня, і ви ще затримаєтесь місяць вдома, або виникне проблема з реєстрацією на візу і виїдете у березні, то у вас залишиться не пів року, а п’ять місяців перебування. Або захочете приїхати додому на місяць-два, то цей час буде йти вам не на користь.

Запрошення з явним коридором – це освядчення в якому вказуються періоди роботи (наприклад, можуть розбиватись по два місяці роботи і декілька місяців перериву). Таким чином досягається відкриття візи з річним коридором (180/360).Тобто, часто запитують – чи можливе запрошення з 4 коридорами? Відповідь проста – можливе. Може бути з двома, трьома і т д. Тобто, поляк може розбити дати у запрошенні на певні відрізки днів, але загальна їх сума протягом року має бути 180.

Якщо у вас віза відкрита 180/180, все одно у вас є уявний коридор, який рахується з першого в’їзду і на рік, протягом якого ви маєте 180 календарних днів перебування. Детальніше про це можна прочитати у статті – Як рахувати коридор візи.

Освядчення має стандартний зразок, який ви можете побачити на фото. У ньому мають бути дані польської фірми, що запрошує, дані працівника, зарплата та посада. Також, має бути вказаний період на який вас запрошують та інше.

Для подачі документів підходить тільки оригінал робочого запрошення. Ніякі факси, копії чи щось інше не підходить.

На основі даного запрошення на роботу відкривається національна робоча віза з ціллю видання 05. Після видачі візи у запрошення вписується її номер і завіряється мокрою печаткою консульства.

Польська національна робоча віза

Польська національна робоча віза

Раніше, робоче запрошення було дійсне три місяці з дати видачі, а тепер, як мені пояснили у консульстві, воно дійсне протягом всього свого терміну дії. Тобто, якщо у вас давненько лижить запрошення, але там є прозвон і поляки його ще не анулювали, то можна відкривати по ньому візу і їхати на роботу.

От основні моменти польського освядчення. Якщо у вас виникнуть додаткові запитання чи уточнення, прошу, писати все у коментарях до статті.

Коментарі до статті

  1. Витя :

    Добрий день в мене таке питання. Яку візу потрібно відкривати щоб Польска фірма могла мене відправити в відрядження в Литву. І які підводні камені таких дій. Дякую

  2. Людмила :

    Доброго дня, чи можна просити піврічне робоче запрошення(Oświadczenie)у декількох роботодавців одночасно? Для того, щоб хтось один напевно таки відправив. Чи на це звернуть увагу при реєстрації у відповідному уряді праці, що декілька роботодавців запршують на роботу одну й ту ж людину?.

    • admin :

      Доброго дня. Можуть сказати в уженді, що дану людину вже запрошують на роботу. І якщо було виписано багато запрошень на одну людину (неанульованих), то може бути відмова

  3. Людмила :

    Доброго дня! Ви пишете що може бути відмова. У візі? І як анульувати зайве запрошення.

    • admin :

      Якщо їх два то нічого страшного, а якщо їх багато, то, теоретично, можуть бути проблеми.

  4. Богдан :

    Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо в мене буде запрошення на руках, то скільки воно дійсне?? тому що хочу не знаю коли буде зроблена віза

  5. Ірина :

    Доброї ночі! потрібне робоче запрошення! Можете допомогти?

  6. ярослава :

    Підкажіть будь ласка. Приїхала в польщу по робочому запрошеню побула 23 дні і поїхала на україну не влаштувавшись, чи впустять мене знову..? Можливо зробити інше запрошення?від іншого роботодавця? Чи чикати закінчення цієї візи?

  7. Александр :

    Здравствуйте, подскажите пожалуйста у меня уже открытая годовая виза на полугодовое пребывание, по приглашению указано два коридора выезда.Вопрос:первый коридор закончился месяц назад, а второй коридор откроется только через 5 месяцев, могу ли я сейчас попробовать выехать в Польшу, не возникнут проблемы на таможне, если возникнут то приблизительно какие?Заранее спасибо

    • admin :

      Доброго дня. Можете попробувати їхати, мотивуючи це тим, що ви зараз потрібні поляку. Але попередьте поляка.

  8. Світлана :

    Доброго дня, дуже прошу ,допоможіть отримати запрошення на роботу в Польщу (Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

  9. Ігор :

    доброго вечора! цікавить теж саме питання що і в Насті! якщо запрошення розбите по датам, то чи прв”язане перебування в польщі по цим датам????

  10. світлана :

    добрий день в мене син е швеції по річній візі здався поліції в них називаеться азуль чи мае шанс дістати документи .На сталий побит вШвеції і шо треба зробити

  11. Марина :

    Здравствуйте! Если я въеду в Польшу по освядченню знакомых, а по месту найду другую официальную работу, могут ли возникнуть проблемы с оформлением? И что на счет того, что я могу работать только 180 дней в году, это станет камнем преткновения?

  12. Віталій :

    Як можна перевірити чи запрошення анульоване чи ні, бо я місяць не виїжджав до Польщі.

  13. Сергій :

    Чи можуть печатки уряду бути синього кольору?

  14. Ярослав :

    Де на запрошенні вказана дата з якої воно є дісним і від якї рахується трьох місячний строк на який воно дійсне?

  15. Ярослав :

    І з чого ви взяли те що запрошення дійсне на весь свій термін якщо
    на сайті консульства написано слідуюче:
    “запрошення може бути видане на іншу консульську установу, Запрошення може бути дійсне 3 місяці”

    ссилка на статтю http://www.kijow.msz.gov.pl/uk/konsulski_ta_wizowi/wizowa_info/wymagania_dotyczace_dokumentow_ukr/

    • admin :

      Доброго дня, Ярослав. Взяв я це з власного досвіду! Наприклад, у вінницькому консульському окрузі приймають документи протягом всього терміну дії запрошення. Це все тому, що зараз проблеми з реєстрацією і деякі люди були змушені по декілька раз переробляти запрошення. У них правила ножуть мінятись кожного місяця…

  16. Михайло :

    Доброго дня скажіть будь ласка чи можуть бути проблеми якщо в запрошенні неправильно вказали дату, а саме місяць мого народження? Дякую.

    • Володимир :

      Знаю, якщо помилка у паспорті, то неприймають, а у даті народження – то мають прийняти, але краще щоб було ще підтвердження.

  17. Олеся :

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка: відкрита віза 180/360 та є запрошення з коридорами. Мене цікавить питання про коридори в запршенні. Перетнула кордон через 2 тижні як отримала запрошення, чи зміщюється в цьому випадку коридор на виїзд на пізніше. Другий коридор з 5.10 по 5.12. Чи можу я перетинати кордон пізніше оскільки і виїхала перший раз пізніше? Чи потрібне нове запрошення?

    • Володимир :

      Доброго дня. Якщо ви маєте на увазі коридори у самому запрошенні, то можете їхати коли потрібно, мотивуючи це тим, що вас поляк вимагає саме зараз до праці. Звичайно, бажано, щоб був продзвон і поляк був вкурсі, що ви їдете 🙂

  18. Олександр :

    Доброго дня!Скажіть будь ласка, на робочому запрошенні роботодавець не поставив печатку. Чи є це підставою для відмрви у візі, та чи не буде в подальшому проблеми у перетені кордону.Дякую

    • Володимир :

      Доброго дня. Якщо немає печаток уряду праці – то проблема. А от від роботодавця достатньо підпису у відповідному місці

  19. Віталій :

    В мене в запрошенні в рядку “місце проживання” написано місце народження – це помилка?

  20. Марина :

    Доброго дня! Підскажіть, як перевірити запрошення, чи не анулював його роботодавець? Завчасно дякую за відповідь)

  21. Сергій :

    Доброго дня.
    Підкажіть будь ласка, у мене є Oswiadczenie від роботодавця та відкрита віза. Але на жаль я не міг виїхати з України до Польщі за деякими обставинами.
    У Oswiadczenie вказані дати 1.od 11.08.2016 do 10.11.2016 2.od 05.03.2017 do 04.06.2017.
    1.) Чи можу я виїхати 11.01.2017 за цим Oswiadczenie, чи будуть в мене на кордоні проблеми з виїздом до Польщі? Роботодавець мене ще чекає.
    2.) З 01.01.2017 вводяться зміни по запрошенню працівників до Польщі. Чи будуть в мене проблеми при перетині кордону після 01.01.2017, якщо в мене Oswiadczenie з 2016 року.
    Прошу відповісти на ці два питання. Буду Вам дуже вдячний.

  22. Анна :

    податок в запрошенні має скоадати не менше 1850 злотих ( умова о праце). в мене в запрошенні тільки 1000 чи вплине це на відкриття візи?

    • admin :

      Думаю, що ні – проблем не буде. Там ще якось від виду діяльності можна писати меншу суму. Наприклад, сільськогосподарські пишуть менше.

  23. Олексій :

    як дізнатися чи неанульоване запрошення?

    • admin :

      Ніяк не дізнаєтесь, тільки методами небезпечних експерементів (їхати по ньому, або подавати на візу), або позвонити тому, хто його робив.

  24. Надежда :

    Доброго дня, підкажіть будь- ласка, якщо мені прийшло запрошення в якому печатки синього кольору чи буде воно дійсне, адже на скільки я знаю печатка має бути червоного кольору?

  25. Оля :

    добрий день! у запрошенні вказано неправильне місце проживання? це груба помилка?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *