Освядчення. Піврічне запрошення на роботу

Освядчення, запрошення на роботу в Польщу (Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) – це запрошення для іноземця від польської фірми, яке дозволяє працювати на території Польщі не більше 180 днів протягом року. Освядчення може бути видане громадянам України, Білорусії, Росії, Грузії, Вірменії або Молдови.

Освядчення. Піврічне запрошення на роботу

Освядчення. Піврічне запрошення на роботу – ЗРАЗОК

При оформленні піврічного робочого запрошення, польська фірма нічого не сплачує, тобто воно є безкоштовним. Це і написано на запрошенні різними мовами, якщо ви звернете увагу на поля бланку з лівої сторони.

Детальніше розгледіти бланк можна, натиснувши тут

Хоча запрошення є безкоштовним, але поляк бере на себе деяку відповідальність, оформляючи його. Про це ви можете прочитати у даній статті – Змінився бланк робочого запрошення.

Запрошення дійсне, якщо воно було зареєстроване у відповідному уряді праці. Про це свідчать печатки уряду, які мають бути внизу сторінки (зазвичай, червоні) та незрозумілі цифри і букви, які знаходяться, також внизу сторінки. Чи воно дійсно зареєстроване може перевірити тільки консульство, або інші відповідні органи, а ви можете перевірити чи дійсно є така фірма. Про це можна прочитати тут – Як перевірити польське запрошення та роботодавця

Також, ви маєте звернути увагу, що зареєстроване освядчення не є документом, що підтверджує працевлаштування у даного роботодавця, а лише вказує, що іноземець має право бути прийнятий на роботу у конкретного роботодавця. Іноземець може виконувати роботу тільки у роботодавця, який зареєстрував запрошення. У разі зміни роботи, необхідно зареєструвати запрошення від нового роботодавця.

Найближчим часом має бути стаття-інструкція для поляків, як у Польщі зробити піврічне робоче запрошення (Oświadczenie).

Робоче запрошення може бути декількох типів, які відрізняються між собою нюансами заповнення бланку. Є запрошення без явного коридору, а є запрошення з явним коридором. Явний коридор – це термін з якого по який запрошують вас на роботу. Тут важливу роль грає кінцева дата, до якої вам і поставлять візу.

Запрошення без явного коридору (180/180) це чистих 180 календарних днів перебування. Наприклад, вас запрошують з лютого по серпень, то так і вам візу відкриють по серпень. А це означає, що коли вам відкриють візу до серпня, і ви ще затримаєтесь місяць вдома, або виникне проблема з реєстрацією на візу і виїдете у березні, то у вас залишиться не пів року, а п’ять місяців перебування. Або захочете приїхати додому на місяць-два, то цей час буде йти вам не на користь.

Запрошення з явним коридором – це освядчення в якому вказуються періоди роботи (наприклад, можуть розбиватись по два місяці роботи і декілька місяців перериву). Таким чином досягається відкриття візи з річним коридором (180/360).Тобто, часто запитують – чи можливе запрошення з 4 коридорами? Відповідь проста – можливе. Може бути з двома, трьома і т д. Тобто, поляк може розбити дати у запрошенні на певні відрізки днів, але загальна їх сума протягом року має бути 180.

Якщо у вас віза відкрита 180/180, все одно у вас є уявний коридор, який рахується з першого в’їзду і на рік, протягом якого ви маєте 180 календарних днів перебування. Детальніше про це можна прочитати у статті – Як рахувати коридор візи.

Освядчення має стандартний зразок, який ви можете побачити на фото. У ньому мають бути дані польської фірми, що запрошує, дані працівника, зарплата та посада. Також, має бути вказаний період на який вас запрошують та інше.

Для подачі документів підходить тільки оригінал робочого запрошення. Ніякі факси, копії чи щось інше не підходить.

На основі даного запрошення на роботу відкривається національна робоча віза з ціллю видання 05. Після видачі візи у запрошення вписується її номер і завіряється мокрою печаткою консульства.

Польська національна робоча віза

Польська національна робоча віза

Раніше, робоче запрошення було дійсне три місяці з дати видачі, а тепер, як мені пояснили у консульстві, воно дійсне протягом всього свого терміну дії. Тобто, якщо у вас давненько лижить запрошення, але там є прозвон і поляки його ще не анулювали, то можна відкривати по ньому візу і їхати на роботу.

От основні моменти польського освядчення. Якщо у вас виникнуть додаткові запитання чи уточнення, прошу, писати все у коментарях до статті.

Коментарі до статті

  1. Natka :

    Доброго дня! Працювала в одній фірмі офіційно з освядченням на 180 днів, але працювала по безвізу, на даний час звільняюся , новий роботодавець робить освядчення на 180 днів, чи зможу відкрити візу на 180 днів, чи ні ? Як там рахуэться? дякую ))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *