Обмін водійського посвідчення у Польщі

Згідно з польським законодавством власник закордонного водійського посвідчення, яке відповідає приписам Віденської конвенції, може протягом півроку знаходження в країні вільно управляти відповідним автотранспортним засобом.

Польські водійські права

Польські водійські права

Країнами – учасницями Віденської конвенції є країни СНД, Євросоюзу, Європейської асоціації вільної торгівлі та деякі інші. Говорячи іншими словами, на території Польщі протягом 6 місяців після в’їзду в країну визнається дійсність водійського посвідчення, виданого в Україні (старого зразка).

Тому українські громадяни, які перебувають на території Польщі більше півроку і регулярно управляють автотранспортним засобом та мають водійське посвідчення старого зразка, обов’язково повинні пройти процедуру заміни водійських прав на посвідчення польського зразка. Якщо у вас віза, наприклад, на рік, то управляти автомобілем через 6 місяців після в’їзду на територію Польщі ви не зможете.

У чому суть процедури заміни прав, і які документи необхідні для отримання польського водійського посвідчення?

Перш ніж іти у найближче Міське управління, необхідно зібрати документи, які вам знадобляться для здійснення процедури обміну водійських прав. Отже, для обміну прав у Польщі необхідно мати при собі такі документи:

  • Бланк встановленого зразка, який обов’язково слід заповнити.
  • Кольорову фотографію розміром 3,5 на 4,5 см громадянина, який збирається обміняти водійське посвідчення. Повинно бути стандартне фото на документи без темних окулярів, будь-яких головних уборів і з рівномірним освітленням обличчя.
  • Посвідчення особи водія.
  • Ксерокопія наявних водійських прав, а також їх переклад на польську мову, завірений уповноваженим місцевим перекладачем.
  • Ксерокопія візи, карти перебування або ж якогось іншого документа, який підтверджує право перебування громадянина зарубіжної країни на території Польщі.

Вартість видачі водійського посвідчення становить 100 злотих + 0.5 (реєстраційний внесок).

Як міняли водійське посвідчення раніше?

Як відомо, на початку 2013 року на території Польщі почав діяти новий закон про водіїв і, як наслідок, процедура обміну водійського посвідчення в цій європейській країні дещо змінилася. Стосується цей закон, насамперед, правил проведення іспитів, а також тривалості дії водійських прав.

Не оминув стороною закон і людей, які користуються іноземними водійськими правами. Тому перш ніж докладно зупинятися на всьому цьому, спочатку краще було б дізнатися, як же до недавнього часу можна було обміняти права в Польщі.

Раніше для здійснення процедури обміну водійського посвідчення необхідно було звернутися в Міську раду за місцем прописки, подати вищезазначені документи і прочекати до 30 днів. Після прийняття відповідного рішення зарубіжні права громадянина вилучалися і вирушали в те місце, де вони власне і були видані, в результаті чого їх дія анулювалася. Як тільки громадянин отримував водійські права польського зразка, він міг користуватися лише ними на території країни.

Що ж змінилося ?

Недавні нововведення більш не передбачають автоматичну заміну водійських прав на посвідчення польського зразка. Тепер для того щоб отримати польські права необхідно скласти теоретичний іспит з дійсними в країні правилам дорожнього руху.

Цікаво, що з січня 2013 теоретичний іспит в Польщі став набагато складніший. Якщо раніше загальна кількість питань, які генерує комп’ютер, не перевищувала позначки в 500, а вивчити їх було досить просто – потрібно було просто кілька разів прочитати, то зараз же їх понад 3 тисячі, більшість з яких для екзаменованих невідома. До того ж час, що відводиться для відповіді на питання, тепер обмежується, що також помітно ускладнює процес складання іспиту.

Наостанок хотілося б згадати і про те, що відтепер в Польщі більше не видаються права з необмеженим часом дії. Тепер, максимальний термін, на який може видаватися водійське посвідчення, обмежується лише 15 роками. Як бачимо, тепер іноземним громадянам, які бажають отримати водійське посвідчення польського зразка, нічого іншого не залишається, як пройти процедуру здачі теоретичної частини іспиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *