Вольський ліс

Вольський ліс або Вольський лісок (пол. Las Wolski, Lasek Wolski) – найменування лісопарку в західній частині міста Краків, Польща. Розташовується на території міського району Дзельніца VII Звежінец і знаходиться в 8 км від центру міста.

Вольський ліс

Вольський ліс

Вольський ліс

Вольський ліс

Історично парк ділиться на дві частини: власне Вольський ліс і Біляни. З 1604 року Вольський ліс належав монастирю Камедулів, який отримав його в дар від Себастьяна Любомирського. Вольський ліс на початку XX століття належав князю Марцелю Чарторийському, який продав його в 1917 році «Ощадній касі міста Кракова».

У цьому ж році «Ощадна каса міста Кракова» передала безоплатно Вольський ліс у володінні краківському муніципалітету, який надав Вольському лісу найменування «Народний парк».

Вольський ліс займає площу 419 гектарів і повністю покриває пагорби Совінець (358 метрів на рівнем моря), Пустельник (352 метрів на рівнем моря), Остра-Гура (341 метрів над рівнем моря) і Сребрна-Гура (326 метрів на рівнем моря). Розташування пагорбів, поблизу один від одного, робить територію Вольського лісу різноманітною.

Туристична карта  Вольського лісу

Туристична карта Вольського лісу

Вольський ліс

Вольський ліс

Схили пагорбів глибоко порізані ярами і балками. На південній стороні знаходяться яри і балки, що мають найменування Сковронкув-Дол, Врони-Дол, Лупани-Дол. Із заходу до Вольського лісу приступають Мокри-Дол, Гомулчі-Дол, з півночі – Зелений-Дол, Вольський-Дол, зі сходу – Понедзялкови-Дол, Вільчи-Дол.

На території Вольського лісу переважають два типи лісу: листяний, що складається з дерев одного виду (буковий ліс, дубовий ліс різних видів) і листяно-змішаний, який складається з дерев різних видів (суміш дуба та берези, суміш дуба, берези і бука, суміш берези і бука). Ці два види лісу займають відповідно 61 і 39 відсотків від загальної площі парку.

Склад деревостану наближений до природного середовища. Серед дерев переважають дуб, бук і береза, які займають близько 89% загальної площі Вольського лісу. У загальній складності на території Вольського лісу ростуть 32 види дерев.

Серед лісу знаходяться кілька великих полян, деякі з них носять власні найменування: імені Юліуша Лео (2,42 га), Поляна Совінца, Поляна імені Вінцентія Вобри, Поляна імені Яцека Мальчевського, Белянская поляна, Харцерська поляна..

Вольський ліс цілий рік використовується місцевими жителями для відпочинку і туризму. Парк порізаний пішохідними та туристичними стежками, загальна довжина яких становить 40 км в довжину. Стежки обладнані лавками і пунктами харчування.

Замок в Пшегожалах. Вольський ліс

Замок в Пшегожалах. Вольський ліс

Зоопарк у Кракові

Зоопарк у Кракові

У Вольський ліс ходить громадський транспорт. Автобус № 134 має кінцеву зупинку біля Краківського зоопарку. Цей номер автобуса діє протягом усього тижня і відправляється від стадіону «Краковія». Вольський ліс також проходить автобус № 102, що йде від мікрорайону Кроводже-Гурки (через вулицю Пястівську) до мікрорайону Закамиче.

Пам’ятки Вольського лісу:

  • Церква Успіння Пресвятої Діви Марії і монастир Камедулів. Пам’ятник культури Малопольського воєводства;
  • Краківський зоопарк;
  • Вілла Вежа (Краків). Пам’ятник Малопольського воєводства;
  • Замок в Пшегожалах;
  • Курган Пілсудського;
  • Заповідники:
    • Белянські скалки;
    • Паненські скелі;
    • Пшегожальські скалки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *