Печера Рай

Печера Рай (пол. Jaskinia Raj) свою назву отримала завдяки чудово створеної з часом структури сталагмітів, які нагромаджені на відносно невеликій території. Маршрут починається в павільйоні, де підготовлена ввідна експозиція. Тут зібрані екземпляри, здобуті під час археологічних досліджень, також крем’яні робочі інструменти. Вони були створені ще неандертальцями, які жили в тутешніх печерах 40 тис. років тому.

Печера Рай

Печера Рай

Печера Рай

Печера Рай

Виставлені також збережені кістки доісторичних тварин. З виставкового павільйону ми переходимо по штучно створеній штольні в печеру. Ця штольня грає роль шлюзів, що захищають мікроклімат печери. За нею знаходиться простора Вступна Камера, яка з’єднує продовження трьох коридорів.

Наступна Камера Уламків найбільший зал печери. Тут ви побачите величезні валуни, що впали зі стелі печери і пізніше покрилися сталагмітами. Далі знаходиться Колонний Зал, в якому знаходяться дуже красиві і незвичайні сталагмітові колони і сталактити, на стінах безліч скам’янілих коралів, а дно печери покривають невеликі озера з лікувальною водою.

Тут знаходяться також рідкісні пізоїди – вільні сталагміти у формі кулі, які називають також «Печерні Перлини». Далі маршрут веде по невеликому містку над невеликим озером в Зал сталактитів. Тут сотні сталактитів в різних стадіях розвитку. Їх кількість досягає великої кількості.

Печера Рай

Печера Рай

Печера Рай

Печера Рай

Печера Рай

Печера Рай

Також тут багато сталагмітів і об’єднаних сталагмітів, які створюють часом дуже незвичайні форми, наприклад колона сталагмітів, іменована «Пагодою». Наступний фрагмент печери – Високий Зал, висота якого досягає восьми метрів над рівнем входу. Вхід до печери був відкритий в 1963 році, а популярність заслужив вже в 1964 р. У 1968 р. Печера була визнана резерватом природи, разом з навколишньою територією завбільшки 7,7 гектарів. З 1977 року печера Рай стала відкритою для туристів.

Довжина маршруту, час і умови відвідин печери Рай

Довжина траси – 240 метрів. Тривалість відвідування близько 45 хвилин. Печера має електричне освітлення. Температура + 9 °С. Вологість – 95 %. Послуги гіда включені в ціну.

Схема печери Рай

Схема печери Рай

Схема печери Рай

  • 1 – Початковий хід;
  • 2 – Студентський Зал;
  • 3 – Недоступний коридор;
  • 4 – Зал сталактитів;
  • 5 – Місток;
  • 6 – Колонний Зал;
  • 7 – Шахта;
  • 8 – Високий Зал;
  • 9 – Камера Уламків.

Печеру можна відвідувати з березня по листопад з 10:00 по 17:00 крім понеділків. Максимально 15 осіб в групі, вхід до печери кожні 15 хвилин. Доступність обмежена умовами охорони об’єкта – бажана передчасна резервація.

В околицях Кракова на території Ойцовського Національного парку височить 20-метрова вапняна скеля у формі палиці, названа Палицею Геркулеса, а в її оточенні знаходяться 400 печер, але найкрасивіша печера з них, звісно, печера Рай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *