Готичні замки Польщі

Вибираючи цей довгий маршрут, ми зможемо помилуватися на деякі готичні замки Вармії, Мазур, Кашубів і Повісля. Ці замки входять до складу Асоціації гмін «Польські готичні замки». Серед них зустрічаються споруди хрестоносців, володіння єпархій і єпископатів різні за розміром, призначенням і оборонного характеру. Тут немає чітко визначеного маршруту – можна знайти різні варіанти проїзду, а також безліч табличок, що вказують шлях до пам’яток.

Мальовничо розташований замок в Гнєві може похвалитися не тільки визначною готичною архітектурою, а й лицарськими турнірами, що проходять там. Вибравши цей маршрут, безумовно, варто відвідати фортецю в Мальборку, яка є найбільшою середньовічною оборонною спорудою. Складається вона з трьох замків, оточених потужними стінами і глибоким ровом. У роки 1309-1457 років тут була столиця Тевтонського Ордена.

Замок в Штумі привертає увагу неправильним п’ятикутним плануванням. За часів тевтонського ордену він виконував функцію літньої резиденції Великого магістра. Ще одна з оборонних споруд на маршруті – замок капітулу в Квідзині – погляд притягує велика санітарно-захисна вежа.

Дуже цікавий замок в Недзіце – найбільший замок хрестоносців на Мазурах. Виділяють його дві високі вежі у вхідному крилі. Музейна експозиція розповідає відвідувачам про незвичайний спосіб побудови середньовічних будинків в цьому місті.

Увагу туристів, безсумнівно, приверне замок в Ольштині – потужна готична фортеця зі збереженою астрономічною таблицею, виконаною Миколою Коперником. Служила вона йому для досліджень моменту весняного рівнодення. Будівництво замку в Лідзбарку Вармінському очолив єпископ-поет Ігнатій Красицький, а сам замок через його зовнішній вигляд (облямований галереями внутрішній двір), називають Вавель Півночі.

Варто відвідати замок хрестоносців у Кетжіні, церкву і збережену масонську ложу.

Можна звернути з шляху і відвідати “Вовче Лігво” – колишню військову штаб-квартиру Адольфа Гітлера в Герложе.

Останнє місто на маршруті – Рин, з прекрасно відреставрованим замком тевтонського ордена. У місті також можна побачити побудовану в XIX столітті вітряк голландського типу і старий млин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *