Фоторадари в Польщі

Практично кожен український турист, який вперше приїжджає в яку-небудь європейську країну, в тому числі Польщу, і заздалегідь не був ознайомлений з правилами дорожнього руху в ній, може сам того не знаючи порушити: або перевищити допустиму швидкість, або припаркуватися в невідповідному для цього місці, або не зупинитися перед відповідним знаком.

Фоторадари в Польщі

Фоторадари в Польщі

Як показує практика, порушувати правила на польських дорогах безкарно навряд чи комусь вдасться і цьому посприяють фоторадари, які розкидані по території практично всієї країни.

Для фіксування порушень правил дорожнього руху в Польщі активно застосовується пристрій, що одержав назву фоторадар. Напевно, кожен автолюбитель хоча б раз у своєму житті чув про подібний приладі і знає, як він працює. Принцип роботи подібного пристрою простий: він просто фотографує автотранспортний засіб, яке перевищує допустиму швидкість на певній ділянці дороги. Важливою перевагою фоторадарів є те, що вони можуть зафіксувати порушення без зупинки водія.

Фоторадари фіксують наступне:

  • марку і модель автомобіля;
  • реєстраційний номер;
  • обличчя водія;
  • місце порушення;
  • дату і час події;
  • швидкість, з якою рухався автомобіль;
  • дозволена на цій ділянці шляху швидкість.

Цікаво, що пасажира, який сидів поруч з водієм, спеціально “замилюють” на фото з порушенням, що приходять поштою.

Навіщо потрібні фоторадари у Польщі?

Трохи більше року тому на території Польщі було встановлено понад 300 радарів вимірювання швидкості. Безумовно, десь вони замінили старі камери, які вже практично вийшли з ладу, а в деяких місцях з’явилися нові «борці зі злочинністю на дорогах».

Більшість фоторадарів пофарбовані в сірий колір, про них заздалегідь попереджають за допомогою відповідних дорожніх знаків. У 2013 році польською владою планується встановити ще близько 100 фоторадарів, що дозволить значно зменшити кількість всіляких порушень на дорогах.

Фоторадари в Польщі

Фоторадари в Польщі

Більшість фоторадарів на даний момент зосереджено на автошляхах під номерами 8 і 19 за напрямом до Варшави і в Люблін відповідно. Багато фоторадарів розташовано поблизу міст Торунь і Шубін. Цікаво, що камери фіксації порушень швидкості, як правило, встановлюються в аварійно-небезпечних ділянках траси, а польська автоінспекція робить все можливе, щоб заздалегідь донести до водіїв цю інформацію.

Як бачимо, польська влада домагається, насамперед, зниження швидкісного режиму і травматизму на дорогах. Також є спеціальні знаки із зазначенням кількості осіб, загиблих і поранених на цій ділянці траси (пол. czarny punkt). При перегляді подібних знаків навіть любителі поганяти волею-неволею знизять швидкість руху свого транспортного засобу.

Чорний пункт на дорозі

Чорний пункт на дорозі

Хоча з іншого боку, надмірно велика кількість фоторадарів пояснюється тим, що виручені зі штрафів кошти йдуть в казну місцевих муніципалітетів. Саме тому діючих камер безпеки на дорогах Польщі було занадто багато, що не дуже-то сподобалося рядовим жителям країни. В результаті, камери з деяких фоторадарів були зняті, а самі будки залишилися. Визначити чи є камера в фоторадарі досить просто: якщо лінзу в вічку будки видно, значить вона є, якщо ж порожньо – тут її немає.

Польський уряд також акцентує увагу на тому, що завдяки фоторадарам смертність на дорогах країни впала більш ніж на 40%.

Які фоторадари в Польщі?

Якщо ж ви збираєтеся їздити на автомобілі по території Польщі, то обов’язково повинні знати про те, що згідно з місцевим законодавством, не можна пересуватися на транспортному засобі, оснащеному радар-детектором.

Фоторадари в Польщі

Фоторадари в Польщі

Радар-детектор це пристрій призначений спеціально для того, щоб інформувати водія автотранспортного засобу про наявність фоторадара, який перебуває в Поблизу, або яким-небудь чином перешкоджати його роботі. І хоча на даний момент є величезна кількість різних радар-детекторів, у Польщі подібний пристрій використовувати не рекомендується.

На сьогоднішній день на території Польщі є багато різновидів радарів. Серед них зустрічаються як мобільні фоторадари, так і стаціонарні, і інші різновиди.

Карту фоторадарів можете подивитися тут – antyradary.phi.pl

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *