Дравенський національний парк

У Західно-Поморському воєводстві, північно-західній приозерній частині Польщі, в долині нешвидкої річки Драви заснований Дравенський національний парк(пол. Drawieński Park Narodowy). Заповідна паркова площа, в 1990 році становила майже 87 гектарів, згодом була розширена в півтора рази.

Дравенський національний парк

Дравенський національний парк

Неабиякою мірою цьому розширенню сприяло дві обставини: вигідне географічне розташування парку – близькість німецького кордону і популярних туристичних центрів, Щецин і Колобжег (Кольберг), і на противагу цьому – місця з незайманою природною красою: долини, озера, букові ліси.

Після розширення території сюди було завезено сімейство зубрів. Більша частина парку – ліс, хвойний і буковий. Букові лісові насадження – самі великі в Польщі. У заплавах річки гніздяться журавлі та орли. Прокладено багато туристичних та екологічних маршрутів, пішохідних і велосипедних. Кращий спосіб осягнути красу національного парку – байдарковий маршрут, вздовж заплавних лук, прибережних лісів і піщаних пляжів. Нещодавно були відкриті кілька кінних маршрутів, повз лісових озер, вода в яких дуже мінералізована.

Озеро Чарне. Дравенський національний парк

Озеро Чарне. Дравенський національний парк

Дравенський національний парк знаходиться в долині річки Драва, він був створений в 1990 році. Спочатку площа заповідника становила 87 кв. км, потім його межі були розширені до 113 кв. км, з них 96 кв. км покрито лісом. На території парку є озеро Чарне, яке відмінно підходить для спостереження за розвитком живих організмів у водному середовищі, площа водойми близько 4 кв. км.

Парк охоплює кордони Любушського і Західно-Поморського воєводств, розташованих у північно-західних землях Польщі. Найвища точка заповідника знаходиться на висоті 106 м. Парк має свою штаб-квартиру, розміщену в місті Дравно, Хощненського Повіту.

Найбільш примітні дерева парку – реліктові розлогі дуби, що займають 40% території. Всі дерева парку мають значний вік, в середньому понад 81 рік. У заповідній зоні живе 40 видів ссавців, 129 видів птахів, 7 різновидів рептилій і 13 видів амфібій. Найпоширеніші ссавці краю – європейські косулі, благородні олені, кабани, видри, вовки, єнот-полоскун, єнотовидні собаки та американські норки. У річках і озерах заповідника мешкає тридцять видів риб.

Дравенський національний парк

Дравенський національний парк

У регіоні багато років використовуються лісові та водні багатства, розвинене сільське господарство. Починаючи з 18-го століття, тут вирощують і зберігають за своїми технологіями картоплю, розводять бджіл, вирощують хміль, пасуть рогату худобу на заливних луках.

У 19-му столітті 1/3 сільськогосподарських угідь використовувалася під вирощування картоплі. В кінці цього ж століття отримало активний розвиток рибальство, хоча рибу в лісових струмках вудили примітивними способами. З часом сільськогосподарські пейзажі та картинки дикої природи склалися в яскраву гармонійну мозаїку, розфарбовану в кольори лісів, озер, рівнин і полів.

З тих пір, як деревину стали транспортувати спочатку по воді, а потім по вузькоколійній залізниці, вирубки лісу збільшилися. Наприкінці століття було прийнято рішення про відновлення лісових угідь. Насіння сосни стали привозити з інших регіонів, зокрема, з Німеччини. Деякі, посаджені в той час дерева, збереглися до теперішнього часу. Ліс висаджували правильними квадратами на, очищених від гілок та сучків, територіях, що дало можливість спостерігати дерева на різних стадіях розвитку. На родючих землях букових лісів така технологія не застосовувалася, там ліс виростав природним шляхом.

Дравенський національний парк

Дравенський національний парк

Охорона лісу завжди була пов’язана з великою проблемою – його необхідно якось захищати від вогню. У цих цілях територія парку на початку 20-го століття була покрита мережею спостережних веж, з яких лісники оглядали лісові угіддя в жарку пору року. Багато сторожових веж можна використовувати і сьогодні.

Туристичний бізнес у регіоні почав розвиватися в перші десятиліття минулого століття. У селах з’явилися прообрази сьогоднішніх готелів, в яких гості могли отримати цікаву для них інформацію. У найближчих містах почалося активне будівництво будинків. Примітно, що перші туристи припливали в край на човнах. Дравенський національний парк припав до смаку жителям Берліна, багатьом з них сподобалося проводити тут вихідні та святкові дні.

У трикутнику між містами Чаплінек, Щвідвін і Дравно розкинувся край дикої рослинності і дивовижних мальовничих пейзажів. Дравенський національний парк став відмінним місцем відпочинку для людей, які люблять природу. Від міста Дравно до парку ведуть звивисті, вузькі стежки. Вони прокладені навмисно так, щоб побачити нетронуті красиві пагорби та озера. Щоб помилуватися дивовижною природою благодатного краю, багато туристів обирають прогулянки на велосипедах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *