Польська домашня ковбаса

Польська домашня ковбаса користується надзвичайною популярністю не тільки у себе на батьківщині, але і у всьому світі. У рейтингу улюблених ковбасних виробів вона залишила далеко позаду своїх головних конкурентів: кабаносі, краківську ковбасу, кашанку і білі ковбаски.

Польська домашня ковбаса

Польська домашня ковбаса

Традиційна польська домашня ковбаса має форму невеликих колечок або півкілець. Її смажать, запікають і коптять, але в якому б вигляді цю ковбасу не приготовили – вона завжди стає королевою столу. Ця страва однаково смачна і в гарячому, і в холодному вигляді.

Домашню польську ковбасу подають на стіл і як самостійне блюдо польської кухні, і як інгредієнт супів, запіканок або других страв. Якщо таку ковбасу приносять «з пилу-жару», то до неї завжди подають зелену або смажену кільцями цибулю, а також квашену капусту.

Інгредієнти домашньої ковбаси в Польщі:

  • 1,5 кг свинини (лопатки або задньої частини);
  • 350 г сала;
  • 2 зубчики часнику;
  • 2 ч. л. солі;
  • ½ ч. л. меленого чорного перцю;
  • ½ ч. л. меленого лаврового листа;
  • кмин, майоран, мускатний горіх – за смаком;
  • ½ склянки води з льодом;
  • свинячі кишки.

Спосіб приготування польської ковбаси:

Свинячі кишки промити, вивернути навиворіт і обережно поскоблить тупим боком ножа, потім знову промити. Перед використанням можна попередньо вимочити кілька годин в оцтовому розчині.

Очищену від пліви і жил свинину нарізати дрібними шматочками і пропустити через м’ясорубку.

Сало нарізати дрібними квадратними шматочками 0,5 см.

Змішати м’ясо, сало, товчений часник і спеції.

Додати холодну воду з льодом.

З отриманої маси варто засмажити невелику котлетку, охолодити і перевірити смакові якості. Якщо є необхідність – внести корективи, додавши сіль або спеції.

Отриманою масою обережно начинити кишки через спеціальну ковбасну насадку для м’ясорубки. Потрібно стежити, щоб всередину не потрапляли бульбашки повітря. Потім туго перев’язувати ниткою через кожні 10 см (так вийдуть півкільця). Якщо хочете, щоб ковбаска була невеликим кільцем, начинену кишку варто перев’язувати через 30 см.

Готові ковбаски можна приготувати на грилі, парити (краще не кип’ятити, інакше ковбаса лопається і втрачає смак), смажити або коптити. Парити домашню ковбасу потрібно у воді, що нагріта до температури 75-80 градусів, не допускаючи кип’ятіння, протягом 30 хвилин. Такі ковбаски можна також підрум’янити на сковороді. Коптять ковбасу при температурі диму 40 – 50 градусів протягом 2-3 годин. Запікати слід при температурі 90 градусів протягом 30 хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *