Вийти заміж за поляка

Існує думка, що вийти заміж за поляка прагнуть небагато жінок, так як вважають Польщу бідною комуністичною країною. Це твердження зовсім не відповідає істині. Але одна справа познайомитися, а інше вийти заміж і оформити стосунки.

Заміж за поляка

Заміж за поляка

До того ж не секрет, що шлюб – найкоротший шлях до отримання паспорта, якому не страшні ніякі митниці в Євросоюзі. Та й польське громадянство можна отримати в три рази швидше зі штампом у паспорті.

Якщо за законом, громадянство Польщі можна отримати після 10 років проживання, то в разі заміжжя термін скорочується до трьох років. До того ж укласти шлюб у Польщі легше, ніж в сусідніх країнах ЄС. Наприклад, наречений не надає дані про свої доходи, що служить підтвердженням, що він може утримувати сім’ю. Не настільки пильно стежать за подружжям служби, які виявляють автентичність або фіктивність одруження.

Реєстрація шлюбу в Польщі

Зареєструвати стосунки з іноземцем можна і в Україні (або іншій країні СНД), і в Польщі. Як правило, наречені воліють реєструвати шлюб на батьківщині нареченого.

Для початку треба знати, що одруження в Польщі регулюється, як і в більшості країн світу, сімейним і опікунським кодексами і може полягати в цивільній і конфесійній формах.

У Польщі навіть зараз досить насторожено ставляться до шлюбів з іноземцями. Однак зареєструвати шлюб можна і перебуваючи в Польщі з туристичною або бізнес-візою. Тобто, візи нареченої, яка існує у більшості Європейських країн в Польщі немає.

Реєстрація шлюбу з громадянином Польщі відбувається тільки через місяць після подачі всіх необхідних документів та заяви двох сторін у відділ укладання шлюбів. І лише дуже поважна причина може стати приводом скоротити термін очікування і дозволити, наприклад, українській нареченій вийти заміж за поляка раніше встановленої дати.

Існує цікавий момент при виборі прізвища після укладення шлюбу і це слід пам’ятати дівчатам ще до знайомства з чоловіками з Польщі: наречений і наречена має право вибрати дошлюбне прізвище, взяти прізвище чоловіка або взяти прізвище з двох частин. Але майбутні діти можуть взяти тільки одинарне прізвище одного з батьків, а не подвійне.

Документи, необхідні для одруження в Польщі:

  • Документ, що засвідчує особу з фотографією.
  • Копія свідоцтва про народження з перекладом.
  • Довідка з країни походження про можливість вступу в шлюб з перекладом. Даний документ засвідчує, що, згідно з законодавством країни походження, дана особа може вступити в шлюб (не перебуває у шлюбі і не оголошена недієздатною).

Громадянин Польщі може зареєструвати шлюб з іноземцем в Управлінні цивільного стану або в костелі (церкві).

За законом, легальними вважаються шлюби, укладені в наступних церквах: католицькій, православній, євангельській аугсбургській, євангелічно-методистській, євангелічно-реформаторській, Адвентистів Сьомого Дня, польсько-католицькій, Старокатолицькій маріавітій, християн-баптистів, п’ятидесятників, а також єврейській релігійній громаді.

Подружжя-мусульмани зобов’язані укласти цивільний шлюб в Управлінні цивільного стану, так як одруження в мечеті в Польщі не має легального характеру і є лише релігійною церемонією.

Перш за все, потрібно подати заяву про намір укласти шлюб в Управлінні цивільного стану або церкву (костел). Згідно з польським законодавством, одруження відбудеться через місяць і один день з моменту подачі документів (даний термін може бути зменшений, за наявності поважних причин).

При необхідності, при вираженні наміру укласти шлюб, а також під час церемонії одруження, повинен бути присутнім присяжний перекладач.

Документи після укладення шлюбу в Польщі

Після одруження подружжя отримують свідоцтво про шлюб, яке підтверджує факт одруження.

Після укладення шлюбу, дружина просить посвідку на проживання терміном до двох років з можливістю продовження. Ця заява подається за місцем проживання у воєводстві.

Через три роки подружжя, що включають два роки проживання в Польщі на підставі дозволу на проживання, іноземець може клопотати про дозвіл на поселення (постійне проживання). Після закінчення 3,5 років подружжя, має право просити про отримання польського громадянства.

Потрібно відзначити, що іноземець, який отримав дозвіл на поселення (постійне проживання), після розлучення не втрачає права на постійне перебування. Іноземець, який проживає у Польщі на підставі тимчасової посвідки на проживання (не отримав постійного проживання), після розлучення зберігає вид на проживання до закінчення терміну. Однак, відповідно до закону, тимчасовий вид на проживання може бути анульований до закінчення його терміну дії.

Коментарі до статті

  1. Ольга :

    А ви розкажіть про перевірки на справжність шлюбу, про комісії, інтерв’ю. Та про те як після цього принизливого процесу шлюб розпадеться і цій дівчині треба готовуватися до розлучення. Додайте статтю “як розлучитися з іноземцем”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *