Яку валюту брати в Польщу

Польща – одна з не багатьох країн Євросоюзу, що не входить у єврозону. У країні ходить польський злотий. У деяких місцях можна розраховуватися євро, хоча сильно сподіватися на це не варто. Спробуємо розібратись, з якою валютою і в якому вигляді їхати до Польщі з України.

Яку валюту брати в Польщу

Яку валюту брати в Польщу

Де купити злоті?

Обмінявши перед поїздкою гривні на польські злоті, ви зможете уникнути подвійної конвертації. Якщо ви тримаєте гроші в євро або доларах, тоді, зрозуміло, краще їхати з ними і міняти на місці. Якщо у українській валюті – не відкладайте покупку злотих на останній момент і не думайте, що придбані на чорному ринку долари або євро за невигідною ціною варто спускати в Польщі.

В Україні немає великих проблем з покупкою польського злотого, їх продають по не дуже вигідному курсі, але зате дефіциту немає. У будь-якому місті є банки в яких можна придбати злотий, а також великою популярністю користуються послуги чорного ринку (так звані, валютники 🙂 ).

Якщо ви не довіряєте валютникам, то можете спробувати придбати польський злотий в банках. Подивитися список установ, що працюють з цією валютою, а також їх курс, можна, наприклад, тут – kurs.com.ua/pln . Різні валюти зазвичай є в центральних відділеннях, а щоб поїздка в них не була марною, краще зателефонувати до відділення заздалегідь і уточнити наявність в ньому злотого або замовити його.

Якщо ви не встигли поміняти гривні на злоті в своєму місті і плануєте перетинати кордон в районі Львова, проблем з його покупкою там також не виникне. Багато жителів міста і області постійно ходять за кордон погуляти або продавати українські сигарети і горілку 🙂 , а потім збувають зароблене в обмінниках.

У самій прикордонній зоні також є купа обмінників. Курс в них може суттєво відрізнятись, але це останнє місце, де українську валюту можна обміняти не за грабіжницьким курсом.

Також, в деяких обмінниках, якщо ви вирішите обміняти привезені з-за кордону злоті, можуть їх прийняти за неприємним курсом. Часто пишуть зворотній курс, щоб більше заплутати людей і на цьому можуть вас обрахувати, тому, будьте уважні – рахуйте все як слід перед тим як дати ім. гроші в руки.

Карту в якій валюті вигідніше брати з собою?

В Україні можна відкривати карти в гривнях, євро та доларах. Будь-якою з цих карт ви зможете розплатитися в Польщі і з будь-якою зможете зняти гроші, але є нюанси, які стосуються конвертації.

При оплаті гривневою карткою банк зробить подвійну конвертацію: спочатку валюту карти в валюту платіжної системи (для VISA це долари, для Mastercard – євро), потім цю валюту в злоті за курсом платіжної системи. На першому етапі деякі банки знімають комісію.

Наприклад, для карт Альфа Банку вона становить 1%, для ВТБ Банку – 1,5%, Приватбанк комісію не знімає, але у нього самий невигідний курс.

Курс для карт може відрізнятися від обмінного курсу в відділенні банку, а списуватися кошти з рахунку будуть через кілька днів. Тому, якщо у вас гривнева карта і вартість цих валют знижується, то в підсумку всі витрати можуть обійтися дорожче, ніж ви припускали. Розплатитися карткою в Польщі можна не скрізь, часто термінали відсутні в дуже, здавалося б, пристойних закладах. Шукайте наклеки VISA або Mastercard на виході.

Якщо у вас є карти декількох банків і фінансове питання в поїздці стоїть гостро, то варто запитати у всіх фінансових установ їх обмінний курс і відсоток за переведення в готівку коштів. Він також може відрізнятися. У деяких країнах у деяких міжнародних банків є спеціальні пільгові тарифи для партнерських мереж.

Також важливо не забути попередити банк про поїздку до Польщі, якщо у вас звичайна карта, так як ця країна належить до країн підвищеного ризику (це означає, що без попередження банк може заблокувати вашу карту). Але це відбувається не у всіх випадках. Також, звертайте увагу на інформацію від платіжних систем, і VISA, і Mastercard надають знижки в деяких готелях, закладах, розважальних місцях.

Відкрити рахунок в євро або доларах нескладно, якщо ви вже є клієнтом якого-небудь банку. Складнощі можуть виникнути, якщо ви захочете купити у банку валюту, щоб поповнити валютну.

Запасний варіант

Валюта (євро або долари, але краще євро) плюс банківська карта в валюті. Тут все просто – якщо ви збирали гроші на поїздку в євро або доларах, то немає сенсу міняти їх туди-сюди у вашій країні. Краще відразу в Польщі. Тут є спеціальні обмінники – кантори.

Обмін валюти в Польщі

Обмін валюти в Польщі

Важливий нюанс – ніколи не міняйте гроші в туристичних, курс швидше за все буде поганим. З великою часткою ймовірності з вас здеруть три шкури в рахунок комісійних. Так що якщо на табло висить гарний курс, уточніть, яку суму ви отримаєте на руки. У Польщі часто з туристів стягують за обмін комісію в «рибних» місцях.

Якщо ви відразу їдете з валютою в Польщу, то варто частину покласти на банківську карту в валюті, яка відповідає карті. У такому випадку при оплаті товарів і послуг конвертація буде відбуватися за курсом платіжної системи (курс для VISA і для Mastercard).

Розплатитися карткою в Польщі можна не скрізь, але проблем з покупкою квитків або оплатою не найбільш бюджетного житла виникнути не повинно. Якщо плануєте розплатитися карткою в закладі, шукайте наклейки VISA або Mastercard на дверях, навіть якщо заклад пристойний, не факт, що він оснащений терміналом.

Погана ідея: їхати з гривнями

У Польщі українські гроші нікому не потрібні, оскільки наша валюта за останній рік різко впала в ціні. У разі форс-мажору їх ви зможете продати за копійки, і то не скрізь.

Але, як написано вище, щоб розплатитися гривневою картою в Польщі, проблем не виникне. Але є нюанс – обидві валюти поводяться непередбачувано, за час вашої поїздки вони можуть сильно знецінитися і у вас за фактом може виявитися набагато менше грошей, ніж ви планували. Плюс треба пам’ятати про комісію за конвертацію.

Якщо у вас є якісь поради чи доповнення до даної теми, прошу ділитися досвідом з відвідувачами у коментарях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *