Острів Волін

Острів Волін (пол. Wyspa Wolin) – острів в Балтійському морі, що належить Польщі. На острові знаходиться місто Волін.

Острів Волін

Острів Волін

На Воліні знаходиться древнє місто, яке поєднує в собі культуру гордих народів. Вікінги і слов’яни, пірати і мисливці за скарбами, середньовічний порт і загублений містечко – історія Воліна сповнена неймовірних подій, які могли б стати темою для цілого історичного серіалу. Історія, нерозривно пов’язана з легендами, яка поведе нас у жорстокі часи Середньовіччя.

Правда це чи ні, але в Середньовіччі Волін був одним з найпотужніших оплотів на узбережжі Балтики. Він налічував 10 000 жителів. Для порівняння – в Познані в ті часи жило всього близько 4 тисяч городян. Волинський порт мав не тільки 300-метрову набережну, а й морський маяк, що вельми нехарактерно для цієї частини Європи.

Острів Волін - Карта

Острів Волін – Карта

Протягом багатьох років Волін був межею мріянь польського короля Мешка I. Втім, він зумів це здійснити лише в останні роки свого правління. В XI столітті Волін помалу почав здавати свої позиції – йому на п’яти наступали Гданськ, Колобжег, Щецин і Свіноуйсьце. Підприємливі городяни Воліна не розгубилися. Вони тут же перекваліфікувалися в корсарів і почали грабувати торгові судна, запливаючі в Балтику. Особливо від рук волінських флібустьєрів натерпілися голландці, які навіть відправляли збройні загони для упокорення норовистих волінців.

У наступні століття Волін переходив від одних власників до інших і поступово обезлюднів. Великі часи місто пережило ще раз – на переломі XIX -XX століть, коли до нього непідробний інтерес почали відчувати археологи і шукачі скарбів. Частково цей інтерес був викликаний легендою про скарби Вінети. Шукачів скарбів в Волін прибуло так багато, що мерія міста навіть видала спеціальний указ про заборону пошуків під страхом арешту.

Сьогоднішній Волін – невелике містечко з 5-ти тисячним населенням. Для залучення туристів, він все частіше і більше повертається до своєї давньої історії.

Острів Волін

Острів Волін

Про колишню могутність Воліну свідчать експозиції місцевого музею. Тут можна побачити не тільки панорами стародавнього міста, а й безліч цікавих предметів того періоду. Деякі з них, наприклад – статуя Світовида, що датується IX століттям, у момент відкриття були названі справжніми археологічними сенсаціями. Вони допомогли історикам переконатися в тому, що культ слов’янських богів існував набагато раніше, ніж вважалося. Але і це ще не все.

У самому місті ви легко знайдете рунічні написи, присвячені королю Харольду Синьозубому, який прожив тут останні роки життя. До речі, існує теорія, що термін «Bluetooth» походить саме від прізвиська скандинавського монарха.

Дуже цікаві відчуття ви отримаєте, відвідавши Центр Слов’ян і Вікінгів – історичний заповідник, в якому повністю відбудована атмосфера стародавнього Воліна. На території заповідника систематично проводяться масові заходи – шоу, ярмарки, фестивалі, історичні реконструкції боїв. Вам буде цікаво познайомитися з справжніми вікінгами, приміряти традиційний слов’янський одяг, поласувати примітивною, але такою смачною їжею жителів польського Помор’я.

Фестиваль на остові Волін

Фестиваль на остові Волін

Фестиваль на остові Волін

Фестиваль на остові Волін

А вже про сувеніри, які продаються на території заповідника, можна окрему книгу написати! Ювелірні прикраси ручної роботи, справжню зброю, глиняне начиння і дерев’яні амулети – все виробляється буквально на ваших очах і ще “тепленьким” продається на пам’ять про Волинь.

Волінський фестиваль – це щось неправдоподібне. Сотні людей щороку приїжджають сюди з усіх закутків земної кулі, щоб на кілька днів пожити тим життям, яким жили наші горді предки. Тут немає місця цивілізації. Живуть так, як жили древні слов’яни і вікінги. Носять той же одяг, їдять ту ж їжу, користуються тими ж інструментами. Це – справжня подорож у часі. А ті емоції, які виникають при вигляді боїв – словами не передати. Видовище захоплююче. Додайте до цього багатий фольклор поморських народів – і ви не захочете звідси їхати.

Туркусове озеро. Острів Волін

Туркусове озеро. Острів Волін

Сам Волін може похвалитися невеликою, але вельми мальовничою старою площею, фрагментами оборонних стін і залишками форту. Варто також трохи пройти вглиб острова, щоб відвідати Волінський національний парк. Його символ – орлан-білохвіст, і Туркусове (Бірюзове) озеро. Свою назву водоймище отримало завдяки унікальному кольору водної гладі. Коли на воду потрапляють сонячні промені і відбиваються від білого дна, вона буквально грає всіма переливами відтінків – від темно синього, до світло блакитного.

Волін – одне з найцікавіших містечок польського Помор’я. І він, безперечно вартий вашої уваги. Подорожуючи по великих приморських містах, не забудьте заглянути в це крихітне містечко, де воєдино сплелась культура слов’ян і вікінгів – цих стародавніх жителів Балтики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *