З польською національною візою в шенген

Зараз багато людей, які працюють у Польщі по робочій національній візі, маючи декілька вихідних, можуть з’їздити у країни шенгену на відпочинок. Також, є люди, які навмисно відкривають національну польську візу і їдуть у Італію, Німеччину, Іспанію або інші країни:).

З польською національною візою в шенген

З польською національною візою в шенген

І всі задають собі питання чи можна їздити по шенгену з польською національною візою. Ось відповідь – За законом можна. Віза типу D дає право на перебування на території інших країн Шенген договору до 90 днів протягом півріччя. Проте існує безліч нюансів, які необхідно врахувати.

  • Перший в’їзд за візою має бути здійснений на територію Польщі. Якщо Ви поїдете в Італію чи Францію безпосередньо минаючи територію Польщі, то в паспорті обов’язково повинен стояти штамп, що по цій візі Ви вже побували в Польщі (правило першого в’їзду і основної держави)
  • Мінімальна страхова сума покриття для перебування в Польщі 30 тис. євро, для багатьох шенгенських країн цієї страховки недостатньо, необхідний поліс з мінімальним покриттям 50 тис. євро, тому придбайте необхідну страховку
  • Пам’ятайте, що Швейцарія не член угоди, а тільки країна, яка пускає іноземців на свою територію при наявності Шангенской візи, тому незрозуміло чи в’їзд туди по національній візі D буде законний

Регламентом ЄС № 265/2010 від 25.03.2010 внесені зміни та поправки до Конвенції про застосування Шенгенської Угоди і в Регламент ЄС № 562/2006 Шенгенський Кодекс про кордони.

Згідно з рішенням, власники довготермінових віз (на період понад три місяці) типу “D” зможуть вільно пересуватися країнами-членами Шенгенської зони, так само як і громадяни третіх країн, що мають посвідку на проживання в одній з країн-членів або відповідну шенгенську візу.

Нові правила дають можливість подорожувати протягом трьох місяців з кожних шести місяців перебування, точніше 90 днів на пів року. При цьому нові правила регламентують також і можливість вільного транзиту країнами-членами Шенгенської зони при поверненні власників довготермінових віз додому.

Згідно з правилами, що діяли до останнього часу, власники довготермінових віз типу “D” мали право лише на транзит при поїздці до країни, що видала національну візу, і на перебування лише в цій країні.

Новими правилами також передбачено, що довготермінові візи не можуть видаватися на період понад один рік. У разі, якщо особа, яка має довготермінову візу, має залишатися на триваліший період, то після року перебування країни-члени будуть зобов’язані надати такій особі посвідку на проживання.

Нові правила також передбачають необхідність звернення країни-члена, що збирається надати довготермінову візу, до Шенгенської інформаційної системи для перевірки інформації щодо осіб, які звертаються по отримання таких віз, з перевіркою таких саме даних, як і при наданні посвідки на проживання.

Коментарі до статті

  1. Nataliya :

    Добового дня. Чи можу я повертатися на Україну через венгерську границю з піврічною польською шенген мультивізою (с)-культура(60днів перебування),але потім хотілаби ще раз поїхати у Польщу, тому що віза ще буде дійсна більше місяця.І чи я не буду мати проблем на польській границі коли буду перетинати польську границю другий раз з цієюж польською шенген візою???
    Дякую.

    • admin :

      Доброго дня. Думаю, проблем не буде, але дивіться щоб у вас було більше польських перетинів, щоб відкрили вам наступну візу.

  2. дмитро :

    доброго дня у мене польська робоча річна віза (від воєводи) чи зможу я з даною візою поїхати в швецію до друзів на відпочинок

    • admin :

      Доброго дня. Можна було раніше їхати, але зараз невідомо що там як:

      Швеція вводить режим прикордонного контролю при в’їзді на міст-тунель через протоку Ересунн, що з’єднує Швецію і Данію з 4 січня
      У всіх пасажирів поїздів, автобусів і поромів, які перетинають протоку, будуть перевіряти паспорти і візи, незважаючи на Шенгенську угоду, передає depo.ua з посиланням на агентство dpa.
      “Стокгольм раптово закрив кордон, прийнявши до 2015 року більше 160 000 біженців, в основному з Сирії, Іраку та Афганістану. Таким чином, Швеція з її десятьма мільйонами жителів виявилася на першому місці серед країн Євросоюзу за кількістю прийнятих біженців на душу населення”, – йдеться в повідомленні.
      Нагадаємо, 17 грудня шведський парламент ввів паспортний контроль в поїздах, автобусах і на поромах через протоку Ересунн з 4 січня максимальним терміном на півроку.
      За два дні до цього рішення прем’єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен заявив, що його країна, ймовірно, буде змушена запровадити контроль на кордоні з Німеччиною.

  3. Христина :

    доброго вечора,маю запитання,допоможіть!Мені потрібно поїхати в Португалію по яких візах можна туди поїхати(звичано окрім португальської).Хочу дізнатись чи можна по туристичній(шенген польській)візу туди поїхати?!Чекаю відповіді!!!

    • admin :

      Доброго дня. Можете з туристичною, бізнес, робочою поьськими візами їхати. Впринцимі майже з всіма – залежить від того як на довго потрібно і як плануєте добиратись туда

  4. Свiтлана :

    У мене відкрита віза національна польська внутрішня, дали тільки на 180 днів . Запрошення маю на рік, таке запитання: по закінченню моїх використаних 180днів,чи можу подати щерас і добрати повний рік мого перебування за кордоном,на запрошення яке дали мені згоду на рік. Дякую

    • admin :

      Запрошення у вас воєводське чи освядчення? Якщо просте освядчення то ви маєте право протягом року перебувати тільки 180 днів.

  5. Свiтлана :

    У мене запрошення на рік. Дитині мої яка вписана в мій паспорт на таке саме запрошення відкрили на рік, мені тільки на 180 днів.

    • admin :

      Світлана, я з попереднього коментаря зрозумів, що запрошення на рік. Але яке конкретно? Як на рік відкрили – з якого по яке, час перебування скільки днів, тип візи і т д!!! Як я можу допомогти, як не володію вхідною інформацією.

      Це так якби ви писали – потрібно поремонтувати машину, у мене поламалась, а в сосіда їде, але в нього точно така ж машина 🙂
      А модель, і характеристики невідомі 🙂

  6. Свiтлана :

    Віза Polska з17-11-15. По 6-9-16 D Mult 180 днів. Дякую

    • admin :

      зазвичай, дитині не ставлять довшу візу ніж батькам. Можливо у вас у запрошенні кінцева дата вказана була 06-09-2016, або в анкеті просили до цієї дати.

  7. Свiтлана :

    Так кінцевий термін і є 6-9-16. Але я не просила на 180 днів а на весь термін який вказаний був в запрошенні з 11-17-15 по 6-9-16. Напевно ви мене не можете зрозуміти. Коли я використаю свої 180 днів зарас , чи можу я ще рас подати із тим самим запрошенням і добрати решту днів що залишились.Чи це помилка консула?як це можливо дитина у мене в паспорті у нас одинакові запрошення.

    • admin :

      Я неможу зрозуміти яке у вас запрошення! (воєводське чи освядчення чи гостьове чи ще якесь). Ціль видання візи яка (має на візі вказуватись цифрами)?

      • Свiтлана :

        Віза гостьова на рік запрошення, обом було.Ціль видання 02. Дякую ще рас.

        • admin :

          Так, були випадки, що по тому ж запрошенні гостьовому відкривали повторно візу.

          • Свiтлана :

            Доброго дня, чи потрібно 16 років дитині доручення від батька, на виізд за кордон. Дякую

  8. Ігор :

    Добрий день.Хочу відкривати націнальну візу D,собі,дружині і дитина 6 років.Яке запрошеняя потрібно і чи зможемо поїхати машиною в Хорватію на відпочинок?Дякую.

  9. Володимир :

    Добрий день! В мене робоче запрошення освядчення з одним терміном 15.03.2016 по 15.09.2016. Чи матиму я право ділити своє перебування для набору 180 днів, чи після 15.09.2016 я не матиму права перебувати на території Польщі, чи це буде віза 180/180? Дякую

  10. Галина :

    Доброго дня! У мене бізнес віза на рік – прокатана! тай не перша віза у паспорті, Хочу летіти в Німеччину відвідати друзів. Не підкажите якщо летіти з України чи виникнуть якісь проблеми на контролі в аеропорту в Німеччині?

    • admin :

      Доброго дня. Бажано перетинати польський кордон, але думаю, проблем не буде. Якщо друзі німці, то нехай вас зустрінуть. Так і скажете, що прилетіли до друзів, а на зворотньому шляху заїдете до поляка.

  11. Іван :

    Слава ІСУСУ ХРИСТУ!!!
    Скажіть будь ласка. В мене Польська мульти Шенген.
    Чи можу я поїати на кілька днів до друга у Францію? Якщо так, то підкажіть оптимальний варіант… Поїздом чи автобусом і який маршрут… Дякую:)

  12. ната :

    у мене польський шенген 90днів.я мтжу з нею їхати в англію?

  13. Ана :

    Доброго вечора, у мене польська репатріаційна віза, скажіть чи можу в польщі працювати легально? Чи небуде з цим проблем?

  14. Володимир :

    Доброго дня у мене національна віза типуД 09 чи можу я поїхати у Ірландію?

  15. Марія :

    Добрий вечір.В мене польська віза кат D.В Польщі працюю офіційно.Чи можу на вихідні поїхати до Праги.

  16. Ніка :

    Доброго вечора. Я маю національну польську візу на рік,студентка, чи могла б я поїхати на паро днів до Лондона до сестри???

  17. Genek :

    Скажіть, будь ласка, чи маючи сталий побит я можу працювати Норвегії???

  18. Genek :

    Скажіть, будь ласка, чи маючи сталий побит я можу працювати у Норвегії???

  19. Сергій :

    Доброго дня. Підкажіть будь-ласка. Маю відкриту польську D MULT, cel wydania 05. Та трапилась хороша робота на Україні перевізником на TIR. Питання: чи зможу я їздити до Польщі в якості перевізника (шофера)? Якщо так, то як часто? Дякую.

  20. Ольга :

    Доброго дня!
    У мене річна шопінг віза яка відкрита з 26.02.16 кордон перетнула 6.05.16. Планую відразу використати 90 днів. Чи можу я по закінченні 90 днів перебування за кордоном повернутися додому і в вересні знову поїхати в Польщу чи потрібно чекати 3 місяці?

  21. Галина :

    на якій візі можна виїхати в Англію?

  22. Зоряна :

    Добрий вечір! Чи можу я по польській національні візі летіти літаком до Іспанії?

  23. Сергій :

    Віза шопінг відкрили 16-12 2015 дійсна на рікдо 2016.тип візи с мульти 90 днив. це на рік 90 чи на півріччя?

  24. Алла :

    як відкривати страховку для візи, якщо запрошення зроблене з коридором.Чи можна на один період, а не півроку?

  25. Алла :

    якщо запрошення зроблене з коридором, чи можу я зробити страховку тільки на один місяць а не на півроку???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *