Легенда соляної шахти у Величці

В околицях невеликого старовинного містечка Величка (недалеко від Кракова) розташовується стара, з уже виробленим ресурсом, соляна шахта. Зовні – на поверхні землі – ця шахта абсолютно непримітна, проте на глибині 200 метрів вона розростається і перетворюється в один із шедеврів незвичайної архітектури – палац із солі на березі підземного озера і соляний собор поблизу нього.

Соляні шахти в місті Величка

Соляні шахти в місті Величка

Палац не просто виглядає як справжній – у ньому розташована велика кількість залів, прикрашених картинами і статуями. Все виглядає настільки фантастично, що навіть викликає сумніви у власній реальності, і, як годиться, у цієї пам’ятки є своя захоплююча легенда.

Туристичний маршрут по соляних шахтах Величка

Туристичний маршрут по соляних шахтах Величка

Згідно з історичними даними, соляна шахта у Величці була віддана в якості приданого прекрасній угорській принцесі Кінгі, яка вийшла заміж за польського князя Болеслава Сором’язливого. Молода княгиня бажала, щоб її чоловік та їх спільна батьківщина процвітали, проте на території Польщі не було родовищ солі – тому шахта, отримана в придане, була перенесена з Угорщини.

Яким ж чином? За допомогою вищих сил. Саме вони підказали Кінзі «випадково» залишити свою обручку в одній з угорських шахт, а потім, вже у володіннях Болеслава Сором’язливого, веліти викопати нову шахту прямо в чистому полі.

Каплиця св. Кінги - Величка

Каплиця св. Кінги – Величка

Камера Юзефа Пілсудського - Величка

Камера Юзефа Пілсудського – Величка

Результат очевидний – на глибині декількох метрів спочатку було знайдено обручку княгині, а потім – брила солі. З цього моменту сіль в Польщі стала доступною для всіх, навіть для найбідніших громадян, за що принцеса Кінга заслужила любов і повагу своїх підданих.

Згодом Кінгу назвали святою, на її честь у звичайній соляній печері створили і унікальний палац з солі, і неповторний соляний собор. Ця каплиця до тепер вважається істинним шедевром підземної архітектури: її висота сягає 12 метрів, площа займає не менше 918 квадратних метрів. Каплиця працює, хоча богослужіння в ній проводяться нечасто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *