Польська віза тільки через візовий центр. Поїхати до Польщі стало складніше і дорожче

Консульства відмовляються приймати заявки від 90% українців і направляють їх у візові центри. Отримати польську візу українцям безпосередньо в консульстві відтепер стане набагато складніше.

Польська віза тільки через візовий центр

Польська віза тільки через візовий центр

Так, за підрахунками, тільки кожен десятий претендент на національну польську або шенгенську візу зможе звернутися за нею безпосередньо в дипломатичну установу.

Щонайменше, 90% громадян незабаром будуть подавати документи лише у візові центри. Таке рішення прийняло Міністерство закордонних справ Польщі. На даний момент всі принади нововведення відчули на собі жителі Луцька.

Практично всіх волинян оформляти візи направляють у візові центри, де за свої послуги посередники просять по 200 гривень, крім консульського збору 35 євро (для шен ген віз). У самому консульстві безкоштовно обслуговують лише членів польської діаспори, репатріантів, ВІП-персон та офіційні делегації від влади.

«Ми виконуємо постанову Міністерства закордонних справ Польщі, яке доручило нам встановити ліміти відвідувань, щоб зменшити черги в консульствах і направити людей у візові центри, де черги менше», – заявив виконуючий обов’язки Генерального Консула Польщі у Луцьку Кшиштоф Савіцький.

Експерти пов’язують дане рішення польської влади з корупційним скандалом, який не так давно мав місце якраз в Луцьку. Нагадаємо, раніше Міністерство закордонних справ Польщі вибачилося за дії працівників консульського представництва в Луцьку, які можуть бути причетні до корупційних схем з видачі віз, і звільнило весь персонал польського консульства у місті, а генеральний консул був відсторонений від посади.

Тим не менш, розсьорбувати кашу доведеться нашим громадянам. А адже, як відомо, всі візові центри мають сумнівну репутацію – крім того, що вони беруть націнку за свої послуги і не гарантують отримання візи, персональні дані українців (інформація про місце роботи, доходи, майно) фактично опиняються в руках приватної іноземної компанії.

Вся інформація приймається в українців в паперовому вигляді, а потім заноситься в електронний реєстр. Як ці дані захищаються, невідомо, а гарантій конфіденційності візові центри, зрозуміло, не надають.

Крім того, у випадку відмови у видачі візи, посередники не повертають гроші за свої послуги. Очевидно, персональні дані, які українці несуть в центри для оформлення віз, потрапляють на сервер в Індії, адже сервер VFS Global знаходиться саме там …

Втім, запровадження біометричних паспортів, яке заплановане на весну 2013-го, в майбутньому зможе захистити українців від цих фірм. Нагадаємо, що згідно з Планом лібералізації візового режиму з ЄС, який Україна отримала в 2010 році, наша країна повинна впровадити е-паспорта для подальшої перспективи введення безвізового режиму між державами.

Таким чином, як тільки це відбудеться, українцям не потрібно буде платити консульські збори, простоювати в чергах за візами і найголовніше – надавати свої персональні дані сумнівним фірмам.

Коментарі до статті

  1. Ольга :

    Ці візові центри взагалі не зрозуміти як працюють, зареєструватися не можливо, а коли зареєструвався то тебе немає в базі, в мене тільки негативні відгуки, а працівники ставляться зверхньо так принаймні в м. Хмельницькому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *