Відомі польські винаходи

Відомі польські винаходи

Відомі польські винаходи

Те, що сталося з Польщею з 1989 року, можна назвати економічним бумом. Але справжні зміни були не тільки в промисловості. Зміна режиму відбулася в той час, коли світ тільки почав звикати до Інтернету, і для Польщі цей момент припав, дуже вчасно, це дало Польщі уникнути технологічної відсталості. Перед вами список найвідоміших польських винаходів, які змінили світ.

Saule Technologies

Коли Польща вийшла з табору соціалізму, Ользі Малінкевіч (пол. Olga Malinkiewicz) було всього сім років. На сьогоднішній день ця жінка перебуває у списку найоригінальніших бізнесменів. У 2014 році її компанію «Saule Technologies» визнали «стартап року» (стартап – компанія з короткою історією операційної діяльності), а сама Ольга отримала з рук віце-президента Єврокомісії почесну нагороду «Photonics21».

Saule Technologies

Saule Technologies

Справа в тому, що «Saule Technologies» займається розробкою низькотемпературних технологій виробництва гнучких фотоелектричних елементів на основі перовскітів. Перовскіт – це такий мінерал, що володіє розташуванням атомів, аналогічним титанату кальцію. Основна його особливість – це поглинання світла, завдяки чому з’являється можливість перетворення практично будь-якої поверхні в сонячну батарею. Перовскіт можна наносити на стіни, вікна, дахи, лавки і інші поверхні, перетворюючи їх в альтернативне джерело енергії. До речі, розробка технології також належить Ользі Малінкевіч, так що хвала в її сторону цілком доречна.

Дешевий графен

Незважаючи на те, що створення графена (Графен (англ. Graphene) – двовимірна аллотропна модифікація вуглецю, утворена шаром атомів вуглецю товщиною в один атом) це заслуга російських вчених, які отримали за це Нобелівську премію в 2010 році, Польща не відстала і в цьому питанні.

Дешевий графен

Дешевий графен

Справа в тому, що промислове виробництво графена спочатку порахували нездійсненним через високу собівартість отриманого матеріалу. Але, знайшлися герої в Польщі, які не пішли на поводу у росіян, і почали розробляти більш дешевий спосіб отримання графена в промислових масштабах. І, уявіть собі, у них вийшло. Команда експертів Варшавського Інституту Технології Електронних Матеріалів запевняють, що нова методика дає можливість знизити ціну листа графену до вартості звичайного листа паперу. Новий спосіб грунтується не на сублімації, а на осадженні. Між іншим, існує теорія, що графен буде основною складовою ліків проти раку.

Бампер Лонгевкі

Люціан Лонгевка (пол. Lucjan Łągiewka) є відомим інженером і винахідником, творцем унікальної революційної методики захисту фізичних об’єктів від впливу зіткнень. Оброблена польським вченим методика дає можливість зменшити наслідки зіткнення на цілих 90%. Так званий «бампер Лонгевкі» – це енергоакумулюючий прилад, який отримав Золоту медаль на 38-й Женевській виставці «Innventions Geneva».

Бампер Лонгевкі

Бампер Лонгевкі

У цьому неповторному польському прототипі застосована трансформаторна механічна кінетична енергія, яка захищає авто і його пасажирів від слідства дорожньо-транспортних пригод. Можливості здійснення цього грандіозного проекту не мають кордонів, від автомобілебудування, до космічної галузі.

Вертикальні вітряні генератори

Вертикальні вітряні генератори – це винахід з Підляшшя, який особисто розробив і створив невелике сімейне підприємство. Оригінальність цієї конструкції полягає в тому, що потоки вітру пускаються навколо осі по своєрідній спіралі, а модульність дає можливість встановлювати генератори на будь-якій, навіть найменшій ділянці вільної території, на дахах будівель і, навіть, на верхній палубі судів.

Вертикальні вітряні генератори

Вертикальні вітряні генератори

На сьогоднішній день в Польщі є три подібні установки – в Жешуві, Гданську і Кодені. Але, унікальною системою зацікавилися не лише польські, а й іноземні інвестори. Ведуться активні переговори з Францією, Німеччиною, Великобританією і Азією. І це зрозуміло, адже турбіни з вертикальною віссю обертання можуть підвищити кількість виробленої енергії на 60%, якщо порівнювати з традиційними вітряними «млинами».

Space is More

В останні роки можна спостерігати активну участь польських вчених в космічних проектах. Взяти, хоча б, той факт, що одним з головних приладів зонда «Rosetta» була апаратура «Mopus», створена проникливими умами Польщі. Саме того зонда, який 12 листопада 2014 року здійснив першу в світі м’яку посадку на комету Чурюмова-Герасименко.

Space is More

Space is More

А черговий внесок в космічну історію Польщі вдалося зробити вісьмом студентам Вроцлавської Політехніки. Молоді вчені під пильним наглядом професора Лешка Оріховського, взяли участь в конкурсі «Inspiration Mars», і – обійшли всіх своїх конкурентів! Вони створили проект будинку на Марсі, який дозволив би астронавтам проживати на червоній планеті, не замислюючись про брак повітря, провіанту і про проблеми з гравітацією. Цією марсіанською архітектурою зацікавилося агентство NASA, і польські студенти навіть були запрошені туди для стажування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *