Відомі письменники і поети Польщі

Адам Міцкевич

Адам Міцкевич

Адам Міцкевич

Видання в 1822 році книги «Балади і романси» польського народного поета поклало початок епохи романтизму в Польщі. Його романтична поезія пов’язана з розвитком польського національного руху.

Однією з найвідоміших його робіт у цьому напрямку є брошура “Книги польського народу”. Він один з провідних діячів польського месіанізму. Міцкевич романтичний поет похмурої долі: він присвятив своє життя боротьбі за національне визволення польського народу.

Вітольд Гомбрович

Автор повістей, драматург, творець «Фердидурке» (1937 р.) та інших сатиричних творів. Головною темою його творчості було недосконалість людської натури.

Хенрік Сенкевич

Прозаїк, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури (1905 р.) за твір «Кво Вадіс», – книги, перекладеної на багато мов і багаторазово екранізована. Католицький світогляд автора в значній мірі сформував його творчість. Твори Сенкевича були переведені на 50 мов.

Чеслав Мілош

Поет, письменник, перекладач, літературний критик, нагороджений Нобелівською премією в галузі літератури (1980 р.). Поезія та ессе Мілоша пройняті автобіографічними темами, спогадами з часів еміграції, міркуваннями релігійної та метафізичної натури, історично-літературним аналізом. У його творчості можна також помітити пантеїстичні мотиви.

Веслава Шимборська

Поетеса і перекладач, одна з нечисленних жінок, нагороджених Нобелівською премією в галузі літератури (1996 р.). Її перші роботи були створені в дусі соцреалізму. Особливої уваги заслуговують переповнені песимізмом міркувань щодо майбутньої долі людини, покладені в уявну повсякденність і написані в досить іронічній формі твори Шимборської.

Річард Капустинський

Винятковий письменник і журналіст. На пам’ять про його численних закордонних подорожах залишилися репортажі, в яких відображена неспокійна історія країн Латинської Америки, Азії та Африки. Особливо близькою його серцю була саме Африка (він був свідком закінчення колоніальної епохи), якій він присвятив багато творів, в тому числі «Хебан».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *