Види поїздів у Польщі

За швидкістю руху потягу в Польщі діляться на експреси (expres [експрес]) і швидкі (pospieszny [поспєшни]).

Експреси курсують між великими містами, і часто взагалі не зупиняються на проміжних станціях. У квитках на такі поїзди вказується конкретне посадочне місце (незавжди). Вагон експреса розділений на окремі купе по 6-8 місць. Крім того, зазвичай до складу включають і вагон-ресторан.

Види поїздів у Польщі

Види поїздів у Польщі

До швидких поїздів відносяться всі інші. Квитки в них продаються без зазначення місця, і у вагонах немає поділу на купе.

По комфортності вагони в польських поїздах діляться на I і II клас (pierwsza i druga klasa [первша і друга класа]). У вагонах I класу більш просторо через меншу кількість посадкових місць, але квитки в них коштують дорожче.

Також існував поділ на вагони для курців (wagon dla palacych [вагон дла палєнцих]) і вагони для некурящих (wagon dla niepalancych [вагон дла непалєнцих]), доки не ввели заборону на куріння в громадських місцях.

У кожному класі поїздів деякі рейси здійснюються фірмовими поїздами. Такі поїзди мають не тільки номер, але і власну назву. Відрізняються вони від звичайних більшою чистотою і комфортом.

Серед експресів слід особливо виділити транзитні поїзди InterSity. Квиток на них коштує трохи дорожче, ніж на звичайний експрес, але і вагони там більш комфортабельні. Крім цього, в поїздах InterSity подають безкоштовний сніданок (або полудень, в залежності від часу доби). У такий сніданок входить печиво або булочка, і кави або сік (за вашим вибором).

Польський вагон

Польський вагон

У кожному поїзді є своя бригада контролерів. Тому проїхати без квитка в поїзді місцевого сполучення теоретично можна, але лише пару перших зупинок.

Ніяких знижок для школярів і студентів вам, як туристам, не дається, незважаючи на рекламу ISIC. На 50% знижку мають право тільки учні польських навчальних закладів. При продажу пільгових квитків у касах не запитують посвідчень, але їх обов’язково потрібно пред’явити контролерам. Контролери в поїздах дуже люблять перевіряти такі документи, навіть у маленьких дітей.

Усі вагони в будь-яких польських поїздах обладнані туалетами. Наявність у них мила і паперових серветок залежить від класу поїзда.

Купівля квитка

При покупці квитка на поїзд необхідно назвати номер поїзда, дату відправлення і клас вагона. Додатково касир може уточнити вид квитка – нормальний (normalny [нормальни]) або пільговий (ulgowy [ульгови]).

Популярний польський анекдот на цю тему:

Мужик купує квиток на поїзд.

– Нормальний? – Запитують його в касі.

– А що, я схожий на ідіота? – Ображається той.

Актуальний розклад можна подивитися на сторінці pkp.com.pl

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *