Безвізовий режим України з ЄС. Умови та можливості

Сьогодні, однією з головних тем у всіх новинах, на вулиці, на форумах є безвізовий режим для українців. Коли ми вже зможемо відвідувати країни шенгену, не оббиваючи пороги консульських установ. Коли відмінять шенген візи?

Безвізовий режим України з ЄС. Умови та можливості

Безвізовий режим України з ЄС. Умови та можливості

У даній статті ми не будемо здогадуватись коли це станеться, адже вгадати дату, наближену до 100%, практично, неможливо. На це питання зможе надати чергові обіцянки наш президент і його команда. А ми спробуємо розібратись, що нам дасть безвізовий режим України та ЄС.

Отже, розглянемо зміни, які відбудуться при безвізовому режимі з країнами Шенгену (умови безвізового режиму):

  • Українці, що будуть володіти біометричними паспортами, зможуть подорожувати без візи, на короткий період часу (90 днів перебування протягом 6 місяців) у такий список країн: Бельгію, Італію, Данію, Францію, Португалію, Швецію, Німеччину, Іспанію, Фінляндію, Люксембург, Грецію, Ісландію, Нідерланди, Австрію, Норвегію, Чехію, Естонію, Латвію, Литву, Мальту, Польщу, Словаччину, Словенію, Угорщину, Швейцарію, Ліхтенштейн, Болгарію, Кіпр, Румунію, Хорватію.
  • Якщо громадян України, побажає зробити поїздку в Ірландію або Великобританію, як і сьогодні (повернемось до реальності 🙂 ), необхідно буде отримати візу для цих двох держав-членів ЄС.
  • Подорожуючий повинен буде мати чітку мету візиту (ділова поїздка, туризм, візит до друзів або родичів, навчання не більше 90 днів) і має бути готовим, при першій вимозі прикордонної поліції повідомити мету поїздки, куди їде, приблизний термін перебування.
  • Повинен буде мати при собі документи, що підтверджують мету поїздки. Що зможуть вимагати прикордонники: авіаквиток туди і назад (бажано); заброньований номер у готелі, копію посвідчення особи людини, яка запрошує і її номер телефону/дані організації, що запрошує (бажано мати запрошення), медичну страховку, зелену карту (якщо ви подорожуватимете на машині).
  • Біометричний паспорт повинен бути дійсним не менше шести місяців. Ви не зможете подорожувати без візи, якщо у вас простий паспорт.
  • Легальний період, передбачений для знаходження без візи, складатиме 90 днів протягом 6 місяців. Знаходження на території вищевказаного легального терміну, буде штрафуватись на суму до 3000 євро або відмовою у в’їзді до Шенгенської зони на строк до п’яти років.
  • Потрібно буде підтвердити (прикордонній службі) наявність фінансових коштів, необхідних для в’їзду на територію ЄС.
  • Безвізовий режим з вищевказаними державами не буде надавати право на: ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ, імміграцію, возз’єднання сім’ї, навчання (більше 90 днів). Щоб працювати, мігрувати або вчитися, необхідно буде отримувати довгострокову національну візу (віза тип D).
  • На ім’я громадянина не повинні бути введені попередження (в Шенгенській інформаційній системі) про відмову у в’їзді. Тобто, люди, що знаходяться у базі SIS не зможуть в’їхати.

Відмова у в’їзді при безвізовому режимі

У разі якщо одна з умов зазначених вище не буде виконана, і вам відмовлять у в’їзді, Ви отримаєте письмове рішення на стандартному бланку, в якому будуть вказані точні причини, через які було відмовлено у в’їзді. Рішення буде вручено Вам під розпис.

Громадянам, яким буде заборонений в’їзд, матимуть право подати апеляцію, яка розглядатиметься у відповідності з національними правилами відповідної держави-члена. Розгляд апеляції не буде приводом для тимчасової відміни рішення про заборону на в’їзд.

***

Звичайно, доки приймуть той, безвізовий режим, умови можуть змінитись, але молдовани зараз їздять за такими умовами. Тобто, відпочити та зайнятись бізнесом можна, а от працювати і навчатись – ні.

Отже, чекаємо коли це станеться і побачимо, що з того вийде. Якщо я щось забув чи вам є чим доповнити, прошу коментувати 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *