Робота няні в Польщі

У сучасній Польщі все більше батьків намагаються знайти підходящу няню для своїх дітей. І це аж ніяк не пов’язано з дефіцитом вільних місць у дитячих садках.

Робота няні в Польщі

Робота няні в Польщі

Вся справа в тому, що поляки, як справжні європейці, бажають гарантувати своїм дітям якісний догляд з пелюшок, а займаючись власною кар’єрою – у них практично не залишається вільного часу. Ось тут-то і приходить на допомогу няня.

Що таке – няня

Няня – загальноприйнята назва людини, що займається вихованням дітей під час відсутності батьків. Залежно від угоди, няня також може виконувати і ряд інших обов’язків:

  • Займатися загальним розвитком дитини
  • Вчити дитину, гратись з нею, годувати і вигулювати
  • Дбати про чистоту в будинку, займатися приготуванням їжі, пранням і покупками

В даному випадку, няня з гувернантки частково перетворюється в подобу домробітниці. Ще кілька років тому на посаду няні польські батьки наймали жінок у віці, тобто – вони виховали своїх власних дітей чи онуків і володіють відповідним досвідом у цій справі. Такі гувернантки, як правило, виховували дітей відповідно до певних традицій.

Сьогоднішні батьки – більш примхливі у виборі і вимагають від няні не стільки досвіду, скільки спеціальної освіти. Сучасна гувернантка – жінка, що володіє азами педагогіки і психології, вільно розмовляє іноземними мовами, вміє знаходити до дитини індивідуальний підхід і піклується не тільки про зовнішній вигляд і фізіологічні потреби, а й про розумовий розвиток. Все частіше в Польщі нянями стають молоді дівчата, які закінчили педагогічні інститути, які сприймають цю професію не як додаткове джерело доходу, а як справу всього життя.

Хто може стати нянею

Теоретично, нянею у Польщі може стати хто завгодно. Проте, в цьому «дитячому» бізнесі все ж домінують жінки. Рідко можна зустріти чоловіка, який погодився на виховання чужих діток. Майже 60% нянь – це дівчата до 25-ти років, для яких ця нелегка професія стала прекрасним додатковим заробітком. Але деякі польські родини все ж віддають перевагу гувернанткам старшого віку, які виховують дітей відповідно до традиційної педагогіки.

Щоб стати нянею, спеціальну освіту не обов’язково. Але деякі, особливо просунуті батьки все ж звертають увагу на наявність такого. Зазвичай, що в перших рядах красується педагогіка, психологія і медицина. Величезним плюсом на користь вибору няні вважається володіння іноземними мовами (англійською, німецькою, французькою), вміння грати на музичних інструментах і базові навички в живописі або скульптурі. Ну і, звичайно ж, ідеальне знання польської мови, культури та історії теж бажане.

Слід розуміти, що робота няні тісно пов’язана з дітьми, тому, якщо вам не вистачає терпіння, здатності адаптуватися до кожної, окремо взятої дитини, акуратності і розуміння – ця робота не для вас.

Скільки заробляє няня у Польщі

Зарплата няні залежить від рівня кваліфікації, ступеня переданих дитині знань і кількості робочого часу. Студентки, що працюють погодинно, можуть розраховувати в середньому на 10-12 злотих на годину, а няні, які здійснюють догляд за дітьми протягом цілого дня (повний робочий день), як правило, заробляють від 1500 до 2500 злотих на місяць. Додаткова оплата нараховується в разі виходу на роботу у вихідні дні та нічні години.

Багато в чому оплата гувернантки залежить і від географічного розташування: у Варшаві няня отримує 14-16 злотих за годину, у Вроцлаві – 8-10 злотих за годину. Наявність особливих знань і вмінь (іноземні мови, музична і художня освіти) може підвищити заробітну плату в два, а то і в три рази.

Плюси працювати нянею:

  • Відносно, низький рівень стресу
  • Ідеальна практика для тих, хто планує продовжити свою кар’єру в подібній сфері
  • Прекрасна підготовка для майбутніх мам
  • Доволі непоганий заробіток і гнучкий робочий графік

Мінуси роботи нянею:

  • Відсутність можливості кар’єрного росту
  • Оплата здійснюється виключно «по факту», так що про аванси, в більшості випадків, можна забути, крім випадків, коли ви працюєте і живете в сім’ї
  • Величезна відповідальність
  • Труднощі з підлітками та немовлятами
  • Небезпека виникнення скандальних ситуацій

Цікаві факти по нянь у Польщі:

У Польщі на сьогоднішній день налічується багато офіційно працевлаштованих гувернанток, проте їх фактична кількість перевищує цю цифру майже в 20 разів. Поляки із задоволенням наймають на посаду няні іноземок, які вільно володіють польською мовою, оскільки їм можна платити менше. Няні, спрямовані зі спеціальних агентств, в 50% отримують відмову від роботодавців, а левова частка доглядальниць за дітьми наймається за принципом сарафанного радіо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *