Бізнесові та робочі запрошення до Польщі

Оформляючи візу самостійно, або через агентство, не залежно від того, віза шенгенська бізнес або робоча національна віза, Ви не вдаєтеся в подробиці, а Вашу думку найчастіше формує менеджер, який нав’язує Вам свої інтереси, виходячи з очікувань про його можливий прибуток.

Бізнесові та робочі запрошення до Польщі

Бізнесові та робочі запрошення до Польщі

Запрошення до Польщі – це узагальнююча назва документів, на підставі яких оформляється шенгенська бізнес віза або робоча національна віза в Польщу. Існує, звичайно безліч запрошень, але спробуємо розібратись спочатку у цих двох типах.

Хоча, якщо розібратися детальніше, то існує величезна різниця, як в самих документах, так і в правах і обов’язках, що виходять від них.

Запрошення до Польщі для оформлення робочої національної візи в Польщу являє собою форму встановленого зразка, в якій повинні бути зазначені: назва, адреса роботодавця, ім’я та прізвище робітника, вказання посади, дати виконання робіт і суми заробітної плати за місяць.

Запрошення до Польщі такого типу обов’язково має бути завірене в «Urząd pracy» (ужонд праці) – орган виконавчої влади аналогічний Українському Центру Зайнятості. Робоче запрошення до Польщі має свої переваги і недоліки в порівнянні із запрошенням для бізнес візи.

Однією з головних переваг запрошення для робочої візи є те, що по такого роду запрошеннях можна отримати піврічну мультивізу, з терміном перебування 180 днів, навіть в «чистий паспорт».

Також завдяки змінам у Візовому кодексі Європейського Союзу, власникам робочої національної візи дозволяється перебувати в країнах учасницях Шенгенської угоди не більше 90 днів на півріччя. Детальніше можете про це прочитати тут – З польською національною візою в шенген

Але варто відзначити і деякі недоліки запрошення до Польщі для робочої візи, а це в першу чергу те, що воно передбачає роботу за наймом на території Республіки Польща, з цього випливає, що дана віза абсолютно не підійде людям, які подорожують або ведуть бізнес у Європі.

Також існують деякі правила, які стосуються кількості в’їздів і виїздів, хоча віза і мульти, але польські прикордонники ретельно стежать за тим, щоб кількість в’їздів і виїздів не перевищувало декілька поїздок за термін дії візи.

Наприклад, якщо Ви 4 рази за місяць перетинаєте кордон з таким запрошенням, то на 5-й раз Ваша віза буде анульована прикордонною службою у зв’язку з нецільовим використанням робочої національної візи. Але, якщо ви офіційно працюєте по тому запрошенні, за вас платять податки і роботодавець буде кожну поїздку піднімати трубку і казати, що дійсно вас відпускає на певний термін додому, то можете спробувати і їздити.

Інший тип – це бізнес запрошення в Польщу. У порівнянні із запрошенням для робочої візи, тут візу відкриють в залежності від візової історії у Вашому паспорті (наявність шенгенських віз за останні 3 роки, наявність порушень і т.д.). Запрошення для підприємців різниться за формою і змістом залежно від підприємств, які їх видають і має ряд переваг перед робочим запрошенням.

Бізнесове запрошення завжди підтверджується, оскільки підприємства видають їх для залучення нових клієнтів. На підставі даного запрошення можна отримати шенгенську бізнес візу з терміном дії до 5-ти років.

Як ми бачимо з вищевикладеного, кожне запрошення до Польщі має як переваги, так і недоліки. Якщо порівняти узагальнено, то вибір явно на користь бізнес запрошення, якщо вам потрібно їздити за кордон досить часто, але на короткий період. Тобто бізнес візи використовуються для частих короткострокових поїздок у Європу.

А от робоча віза передбачає за собою довготривале, безперервне перебування. Тобто, якщо вам потрібно пів року знаходитись у шенгені то робоча віза саме для вас.

Якщо ви до цієї пори вагаєтесь яке з цих запрошень підійде краще – залишайте питання у коментарях під статтею, або скористайтесь контактами у розділі Віза у Польщу.

Коментарі до статті

  1. Олена :

    Я хочу поїхати в Польщу на роботу. В агенстві нам порадили відкрити ділову візу (сказали, що робочим візам частіше дають відмову) Чи зможу я знайти роботу з бізнес візою?

    • ProfiStatus :

      В даному випадку праця за бізнес-візою буде вважатись використанням візи не за цільовим призначенням, що потягне за собою відповідні наслідки

  2. тамара :

    Скажіть.Будь-ласка.в мене строки в запрошенні стоять 15.05-14.07,це я маю виїхати до 14.07,чи можу в’їхати до 14.07,а виїхати в серпні.

  3. Тетяна :

    Доброго дня. У мене відкрита віза від воєводи ( до кінця дії візи ще 7 міс.), але я змінюю місце роботи. Підкажіть будь ласка чи новий роботодавець мусить робити нове запрошення від воєводи чи може зробити тільки освялчення і воно підходитеме до воєв.візи? Дякую

  4. Василь :

    Скажіть,будь-ласка,в мене терміни в запрошенні стоять 15.03-15.06, 15.10 25.16. Зараз я знаходжусь в Україні. Чи можу я їхати зараз на роботу чи потрібно чекати 15.10.16 Наперед вдячний за оперативну відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *