Легенда про короля Попеля і мишей

Багато сотень років тому на землях сучасної Польщі правив невеликим королівством злий і несправедливий правитель. Король Попель не зупинявся в злодіяннях, і на нього не було ніякої управи. Жорстокість його не знала меж, а до бесчинства його підштовхувала його дружина Герда, прекрасна, але підла жінка. Вони постійно підвищували податки для простих робочих, а самі в цей час віддавалися неробству і нескінченним бенкетам та балам.

Легенда про короля Попеля і мишей

Легенда про короля Попеля і мишей

Однак, повній владі короля Попеля протистояла Рада родових старійшин, яка мала дорадчий характер. Король Попель був змушений слухатися їх порад, але незабаром йому набридли їх повчальні бесіди. Також масла в вогонь підкидала його дружина, змушуючи покінчити з обмежувальною радою. Народ підтримував Раду, і просто королівським указом не можна було закрити її, адже це був древній державний орган. Король з дружиною вирішив покінчити з нею хитрістю і підлістю.

Але для початку король вирішив почути, що на це відповість його особистий віщун. Сивий оракул сказав в цей раз неприємні для короля слова. Він сказав: “Воля і міць твоя величезна, армія і зброя захищають тебе, але бережися маленьких мишей“. Почувши таке пророцтво, Попель не міг повірити в пророкування. Розсміявшись в обличчя старця, він пішов з його вежі з наміром знищити раду старійшин.

Він вибрав спосіб зради і обману. Як тільки кінчалися дні збору врожаю, він скликав усіх старійшин на велике свято в Крушвіцах. Старійшини не могли проігнорувати запрошення свого пана і з’явилися з надією на добре застілля і вшанування. Спочатку так і йшло. Король попросив вибачення за всі образи, які він наносив своїм радникам, і за всі несправедливі рішення на свою користь. Він говорив, що відтепер буде уважно вислуховувати їх настанови і поради з управління державою.

Принісши, таким чином, покаяння, король покликав їх до столу. Щоб приспати пильність старійшин їм прислуговувала сама королева Герда. З приємною посмішкою вона запросила покуштувати страви і сама подавала їм на стіл нові і нові порції. Однак старійшини не знали, що Герда підмішувала їм в напої і їжу повільну отруту, яка убивала їх болісно.

Коли король зрозумів, що накоїв, його охопив відчай, але було вже надто пізно. Найстарший з ради, скорчившись від болю, прокричав: “Зрада! Щоб твоя смерть була гірше нашої!“. Так відбувся страшний бенкет, на якому король позбувся опіки своєї ради. Народ, дізнавшись, що пропали старійшини, з’явився під стіни замку, але їм відповіли, що старійшини, швидше за все, заблукали в лісі, коли поверталися в свої рідні селища.

Минуло чимало років з тих пір, король Попель віддавався найвитонченішим розвагам і витрачав сили народу на свої потреби, а його піддані знемагали під гнітом великих податків і бажали скоріше позбутися ненависного правителя. Попель вже забув про слова свого віщуна, як одного разу побачив тисячі мишей, які у величезній кількості стали з’являтися в околицях його резиденції. Тоді Попель усвідомив, що те прокляття старійшини збувається і йому загрожує загибель. Намагаючись врятуватися, король з дружиною перетнули озеро і сховалися в замку на острові. Здавалося б, що миші не зможуть перебратися через воду.

Тільки подумавши, що вони в безпеці, король виглянув через вікно, як побачив, що натовп мишей перетинають озеро з гучним писком. Вони увірвалися в замок і загризли короля Попеля і його дружину Герду. Довгий час жителі не знали, куди подівся їх правитель. Одного разу один хлопчина вирішив дізнатися в чому справа. Повернувшись, він розповів, що замок порожній, а все, що залишилося від колишнього короля – це корона. Так королівство і народ позбулися гніту жорстокого і нещадного тирана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *