Польські роботи на інших планетах

Студенти з Польщі розробляють конструкції, які в майбутньому зможуть досліджувати поверхню Місяця і Марса. Вони справляються з цим завданням не гірше, ніж американці.

Польські роботи на інших планетах

Польські роботи на інших планетах

Обгоріла на сонці пустеля в штаті Юта на кілька днів стане Марсом. У кінці травня і на початку червня там відбудуться змагання University Rover Challenge – конкурс марсіанських роботів, розроблених студентами.

Десяти пристроям родом із США, Канади, Індії та Польщі доведеться впоратися в умовах, що нагадують марсіанські, і довести свою придатність у разі можливої колонізації Червоної планети. Конкурс проводиться з 2007 р. Марсіанським суспільством, американською організацією, яка лобіює якнайшвидший виліт людини на Марс.

Польські студенти беруть участь у конкурсі з 2009 р. Цього року в США були відправлені три машини: Legendary Rover з Технічного університету м. Жешува, Hyperion з Белостокського політехнічного університету та Scorpio III із Вроцлавського технічного університету.

Роботам належить впоратися із завданнями, які чекають майбутніх колонізаторів Марса: зібрати зразки в пошуках слідів життя, надати допомогу пораненому астронавтові, а також форсувати важкі місця. Для посилення почуття реалізму командам забороняється спостерігати за своїми усюдиходами – зв’язатися з ними можна буде тільки за допомогою радіоприймача.

Досі польські конструкції досягли найбільшого успіху в 2011 р., коли Magma2 з Білостока перемогла в конкурсі, а всюдиходи з Вроцлава і Торуні посіли четверте і шосте місця. Цього року, крім грошового призу, переможці отримають запрошення на щорічну конференцію Марсіанського суспільства і можливість залучити до своїх ідей увагу інженерів з НАСА.

Іншого великого успіху досягли студенти з Варшави, які довели, що польська винахідливість розкривається в найбільш екстремальних ситуаціях. Команда з Варшавського політехнічного університету минулого тижня планувала взяти участь у змаганнях роботів-місяцеходів Lunabotics Mining Competition в центрі Кеннеді у Флориді.

Проте вже під час конкурсу студенти виявили, що немає всюдихода Husar – частини, відправлені кур’єрською поштою, пропали під час перевезення і до цих пір не знайшлися. Але команда не здалася і розробила нового робота із запчастин, наданих їм іншими учасниками.

«Кожен присутній там американець був в шоці, що таке можна винайти», – згадують свою працю польські студенти на Facebook. Правда, імпровізований всюдихід White Eagle не опинився серед переможців, але за свою завзятість його автори удостоїлися премії Perseverance Award і придбали сотні нових шанувальників в Інтернеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *