Польські фільми. Топ 5

Польські фільми. Топ 5

Польські фільми. Топ 5

Польський кінематограф у різні періоди свого розвитку відчував і стрімкі злети, і несподівані падіння. Однак дуже багато фільми виробництва Польщі та роботи, створені польськими режисерами в інших країнах, отримали заслужену повагу не тільки в межах країни, а й у світовому масштабі. Отже, топ – 5 відомих і популярних польських фільмів усіх часів.

Мелодрама «Знахар»Znachorj», 1937 рік), яка завоювала особливо велику, у свій час, популярність в Україні. Фільм режисера Міхала Вашінського розповідає про долю геніального хірурга Рафала Вильчура. У житті головного героя відбувається трагедія, і це змінює буквально все. Його дружина йде і забирає з собою дочку.

Мелодрама «Знахар»

Мелодрама «Знахар»

В результаті афери він втрачає житло, документи і гроші. У результаті травми голови Рафал Вильчур втрачає пам’ять і починає бродяжити, поки після декількох років поневірянь і горя не наймається на роботу до багатого мельника і не рятує його тяжко хворого сина. Після цього життя знахаря починає налагоджуватися, з проханнями про допомогу до нього приїжджають люди з усіх куточків країни, а неподалік ще й знаходиться дівчина, неймовірно схожа на колишню дружину Рафала…

Зворушлива картина, що є екранізацією роману польського письменника Тадеуша Доленги-Мостовича, з точки зору касових зборів в 40 -50- х роках минулого століття мала великий успіх. Ще одна версія даної екранізації була знята в 1981 році знаменитим Єжи Гофманом.

Фільм «Ніж у воді»Nóż w wodzie»), знаменитого Романа Поланскі. Тут глядачам настільки віртуозно представлені герої (всього троє), відрізані від навколишнього світу, і всі психологічні грані тієї ситуації, в якій вони опинилися, що західними критиками картина була захоплено прийнята і навіть номінована на премію Оскар (номінація «Кращий іноземний фільм », 1962 рік).

Фільм «Ніж у воді»

Фільм «Ніж у воді»

За сюжетом головні герої, забезпечена пара з Варшави, збираються провести уїк-енд на Мазурських озерах. По дорозі вони підбирають молоду людину, який подорожує автостопом і запрошують його відпочити з ними. Між чоловіком і попутником виникає суперництво, перший демонструє свій досвід, знання, зв’язки та переваги способу життя, однак дружина симпатизує не йому. Все частіше спалахують сварки, все частіше з’являється ніж, і в результаті один з героїв опиняється за бортом яхти… Фінал фільму залишається відкритим в кращих традиціях кіно – у чоловіка і дружини є вибір: повідомити про злочин або ж промовчати.

Комедія «Ва-банк»Vabank»), Юліуша Махульського, світова прем’єра якої відбулася в 1981 році. Стрічка розповідає про поневіряння колишнього злодія-ведмежатника Хенріка Квінто, який після чергового виходу з в’язниці твердо вирішує зав’язати з злочинною діяльністю. Впевненість героя намагаються похитнути його «колеги», проте рішення відновити заняття своїм ремеслом приходить до Хенрика після того, як він дізнається про зраду колишнього друга, а зараз відомого банкіра Крамера.

Комедія «Ва-банк»

Комедія «Ва-банк»

Крамер здав Хенріка поліції, намагаючись відвести підозри від себе, а також він виявився винен у смерті Тадеуша – їх спільного друга. Витончена помста зраднику вже продумана…. У 1984 році режисер зняв продовження успішної картини, в якому стати жертвою помсти належало вже Квінто, але вийшло все зовсім інакше.

Польська кінострічка «Катинь»Katyń») Анджея Вайди, що розповідає про події, безпосередньо пов’язані з Катинським розстрілом в період Другої світової війни. Сюжет фільму складено з чотирьох ліній, що розповідають про чотири розстріляних, у ході цього військового злочину, офіцерів і про їх сім’ї, через долі яких і показаний весь жах, що відбувався в країні з 1939 по 1945 рік.

Польська кінострічка «Катинь»

Польська кінострічка «Катинь»

За великим рахунком головні герої у фільмі – жінки, офіцерські дружини, що відмовляються вірити у смерть і через всю війну пронесли надію на зустріч з чоловіками. Сумна і загадкова, картина Вайди була створена за мотивами твору Анджея Мулярчика «Post Mortem – Катинська повість», вона присвячена батькам режисера, і в першу чергу батькові, Якубу Вайді, розстріляному в 1940 році. Картина, номінувалася на престижну премію американської Кіноакадемії Оскар.

Комедія «Колискова»Kolysanka») – польський погляд на незвичайно популярну в останні роки тему вампірів. Випущена в 2010 році, завоювала велику популярність як серед польської публіки, так і серед глядачів ближнього зарубіжжя. А все тому, що побут і характер головних героїв – сімейки вампірів – показаний з неабиякою часткою іронії та гумору, нехай навіть досить чорного.

Комедія «Колискова»

Комедія «Колискова»

Ніякої вампірської романтики – нестандартна стрічка, оригінальна і самобутня, показує більшою мірою польську сільську глибинку і незвичайних мешканців, які намагаються стати в ній своїми. І незважаючи на те, що у фільмі в якості головних героїв представлені фантастичні персонажі з потребами в специфічній дієті, стрічка вийшла легкою, забавною і невимушеною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *