Як рахувати дні шенген візи

Питання підрахунку кількості днів, проведених на території країн, які входять до Шенгенської зони, повністю покладено на плечі туристів. Нагадаємо, що в жовтні минулого року порядок підрахунків був змінений для шенгенських мультивіз ( Нові правила Шенгену з 18 жовтня 2013 року).

Як правильно читати візу

Як правильно читати візу

Якщо ви ще не встигли ознайомитися з нововведенням, спробуємо розібратись з тим, як правильно рахувати дні Шенгенської багаторазової візи.

Кількість днів перебування в Шенгені залежить від кожної конкретної візи. Правило говорить, що турист має право знаходиться в країні Шенгенської угоди рівно 90 днів в одному з півріч 180-денного періоду. В реальності ж все трохи інакше – кількість днів залежить від конкретної візи і може варіюватися.

Розглянемо умовний приклад. Умовний, бо в 2009-2010 роках даного правила ще не існувало. Уявіть, що вам видали багаторазову візу на один рік. Цифра “30” праворуч знизу (duation of stay) – це термін перебування. Іншими словами, у вас є право пробути в зоні Шенгену не більше 30 днів у півріччі.

З наступним прикладом ви вже можете розібратися самостійно – це багаторазова віза на один рік з можливість перебувати в Шенгені рівно 90 днів в півріччі.

Нові правила Шенгену з 18 жовтня 2013 року

Нові правила Шенгену з 18 жовтня 2013 року

Зверніть увагу! Правило підрахунку діє тільки для віз категорії “С”. Крім того, не забувайте, що береться до уваги відвідування тільки тих країн, які підпадають під Шенгенську угоду. Болгарія, Румунія, Кіпр, Ірландія і Великобританія в їх число не входять.

Підрахунок 180 днів починається від дати виїзду з Шенгену

Якщо ви хочете дізнатися, чи не порушите правила своєю поїздкою в майбутньому, то в цьому випадку 180 днів відраховуються від дати запланованого виїзду.

Якщо ви хочете перевірити, чи не порушили правила своїми попередніми поїздками, то в даному випадку слід відняти 180 днів від дати останнього виїзду з Шенгенської зони. Отримана цифра і буде тією датою, від якої потрібно вести підрахунок суми днів знаходження в країні Шенгенської угоди.

Підрахунок днів візи. Калькулятор підрахунку днів перебування в Шенгені

Для того щоб правильно підрахувати дні перебування в Шенгенській зоні, дуже зручно використовувати калькулятор з сайту єврокомісії. Цей допоміжний інструмент створений спеціально для мандрівників.

Посилання: Калькулятор з сайту єврокомісії

Поради по використанню калькулятора

Калькулятор з сайту єврокомісії

Калькулятор з сайту єврокомісії

Програма працює тільки в двох режимах:

  • Планування (Planning) – допоможе вам дізнатися, скільки часу можна пробути в країні Шенгенської угоди без порушення правила.
  • Контроль (Control) – допоможе перевірити попередні поїздки на наявність порушень правила.

Формат введення даних строго регламентований – дати необхідно вносити в наступному вигляді – дд/мм/рр. Водночас, їх необов’язково писати в хронологічному порядку. Якщо є труднощі в пошуку штампів, слід поставити галочку навпроти рядка Passport і далі вводити дати в різнобій.

Однак важливо, щоб в крайній лівій колонці вказувалися дати в’їзду, а в центральній – виїзду. Після натискання кнопки Calculate кількість днів підраховується автоматично і кінцевий результат з’являється в крайній правій колонці.

Зверніть увагу! Калькулятор автоматично ставить сьогоднішню дату в рядку Date of entry/Control. Тому, щоб перевірити, чи не порушите ви правило майбутньої поїздкою, спочатку переведіть режим на Planning, а далі встановіть дату можливого повернення. Якщо ж ви хочете перевірити дані по минулим поїздкам, а також дізнатися, скільки днів ще можна провести в Шенгенській зоні, встановіть сьогоднішню дату або дату останнього виїзду.

Робота калькулятора на прикладі

Отже, ви хочете перевірити, чи не порушили ви правило 90/180.

Вибираємо режим Control і вносимо дані про поїздки за 180 днів. Наприклад:

Від дати останнього виїзду з Шенгену (наприклад, це 16-11-13) і будуть відраховуватися 180 днів. Отже, 90 днів необхідно відраховувати від 20-05-13. Таким чином, рахуємо загальну суму днів. Якщо у нас виходить менше 90 днів, то правило 90/180 не порушено, а якщо більше 90 днів, то порушено.

Підтвердженням того, що все в порядку, служитиме напис зеленого кольору – No overstay in registration period. А рядком нижче можна побачити, до якого числа нам ще дозволено знаходиться в Шенгені. Аналогічно цьому прикладу ведеться підрахунок і для планованих поїздок.

Підрахунок за допомогою Excel

Також, можна завантажити Excel-калькулятор з нашого сайту. Калькулятор дуже зручний у використанні. Однак у нього є одне важливе обмеження: він робить розрахунки тільки якщо у вашій візі вказано 90 днів знаходження в Шенгені.

Зауважимо, що калькулятор розрахунку днів перебування у шенгені має ознайомчий характер і адміністрація сайту не несе відповідальності за використання вами калькулятора 🙂

>>Завантажити шенген калькулятор<<

Завантажити шенген калькулятор архівом.

Коментарі до статті

  1. Olga :

    в мене була раніше відкрита польська національна віза, по якій я пробула 85 днів. Зараз я відкрила шенген візу. Скажіть будь ласка чи дні по робочій візі враховуються до підрахунку? І якщо я перевищу кількість днів перебування в шенген зоні, то які можуть бути наслідки?

  2. Віта :

    доброго дня в мене віза типу С МULT 90
    на ній я була вже 3 місяці за кордоном і 3 місяці вдома.чи маю я право бути ще заграницею

    • Анна :

      90 днів в поточному півріччі можете бути.
      Потім ,якщо були 3 місяці вдома можете їхати знов на 90.тілтки точно порахуйте дні вплоть до 1.щоб не зарано в’їхати
      Віза у вас на рік?

    • admin :

      Доброго дня. Скористайтесь калькулятором, він дасть вам потрібну дату і на скільки днів можна їхати

  3. Наталия :

    Мене цікавить коли я маю виїхати з Польщі по робочій візі 180/360 D05. Запрошення від роботодавця від 23.09.16 по 22.03.17 р. Дата видачі візи 29-09-16 на 168 днів. В’їзд по візі дозволено з 06.10.16 р. до 22.03.17 р. Перетнула кордон до Польщі 14.11.16 р. Коли я маю повертатися назад? Відраховквати 168 днів від дати в’їзду (14.11.16 р.) до Польщі (дата повернення 29-30.04.17 р.) чи до 22.03.17 р.?

    • admin :

      Ви маєте право бути у Польщі 168 календарних днів, але маєте виїхати не пізніше 22,03,2017

  4. Юля :

    Хочу уточнити чи правильно я зрозуміла) Для прикладу в березні відкрили шенген візу на вік.Тобто 90 днів можна перебувати в одному півріччі (січень-липень) і 90 днів у другому півріччі(липень-грудень)?

  5. Вася :

    Доброго дня вмене віза на два роки Шенген С мульті але перший раз я перебув на ній 29 дів тоисть 119 днів я ще можу користуватись цією візою чи ні

  6. світлана :

    Якщо я була в шeнгeн нe 90 днів,а 23,чи маю право поіхати щe раз чeрeз 60днів?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *