Правила перевезення дітей в автомобілі у Польщі

Якщо Ви збираєтеся в поїздку на автомобілі з сім’єю, обов’язково ознайомтеся з правилами перевезення маленьких пасажирів в тій країні, в яку Ви вирушаєте.

Правила перевезення дітей в автомобілі у Польщі

Правила перевезення дітей в автомобілі у Польщі

У різних країнах Європи вони відрізняються, а також відрізняється величина штрафів, за недотримання даних правил. Однак, крім штрафів, ми звичайно ж дбаємо про безпеку і комфорт наших дітей на дорогах.

У Польщі на даний момент діють такі правила перевезення дітей в транспортному засобі:

  • Діти старше 12 років незалежно від росту, можуть перевозитися в автомобілі як дорослі. Тобто на задньому або передньому сидінні, пристебнутими штатним ременем безпеки.
  • Діти молодше 12 років, зростом вище 150 см можуть перевозитися на задньому сидінні машини, пристебнутими штатним ременем безпеки; на передньому сидінні, в спеціальному дитячому авто кріслі, що відповідає віку і вазі.
  • Діти молодше 12 років і зростом нижче 150 см можуть перевозитися в автомобілі виключно в спеціальному дитячому утримуючому пристрої – спереду тільки в автокріслі, ззаду в автокріслі, бустері або спеціальному сидінні.

Згідно з змінами до правил перевезення дітей, заборонено перевозити дитину до 3-х років на передньому сидінні з активною передньою подушкою безпеки, в кріслі, що встановлюється проти ходу руху. Також нові правила забороняють перевіз найменших пасажирів, дітей до 3-х років, в автомобілях, не обладнаних штатними ременями безпеки, без спеціального утримуючого пристрою. Це можуть бути автомобілі, випущені до 1993 року.

Варто відзначити, що штраф, за порушення правил перевезення дітей в Польщі становить 150 злотих.

Також, Національна Рада Безпеки Дорожнього Руху повідомляє, що за статистикою 2014-2015 років в Польщі 88% батьків використовують спеціальні утримуючі пристрої при перевезенні дітей в автомобілях. Очевидно, що на це вплинули, як контроль на дорогах, так і популяризація інформації про безпеку дітей на дорогах.

На території Європи, правила схожі, але кожна країна самостійно встановлює свої правила безпеки. Тому, вирушаючи у подорож з дітьми, ознайомтеся з правилами дорожнього руху тих країн, які Ви плануєте відвідати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *