На Новий Рік та Різдво у Польщу

Польща – країна багатовікової історії, шанованих культурних традицій і незвичайної атмосфери, оповиті таємницями і легендами.

Новий рік в Польщі

Новий рік в Польщі

Неповторною і незвично веселою може стати зустріч Нового року. У Польщі період новорічних і різдвяних свят триває з 25 грудня по 2 січня. Різдвяну ніч поляки традиційно проводять удома, а потім прагнуть виїхати за межі країни, і тому на вулицях міст немає звичної штовханини, що вельми зручно туристам для огляду місцевих визначних пам’яток.

І тільки ввечері 31 грудня (близько 20:00), в переддень нового року, на центральній площі та прилеглих вулицях починає збиратися народ, причому у кожного польського міста своя програма на новорічну ніч. Також поляки відзначають свято в колі сім’ї.

Опівночі – традиційно феєрверки, шампанське, привітання, танці, веселощі, які тривають до ранку.

Якщо Ви плануєте новорічну вечерю в ресторані, розташованому на центральних вулицях, слід приходити заздалегідь, інакше Ви ризикуєте просто не знайти собі вільного місця. Так само наперед слід замовити квитки на новорічні заходи в розважальні центри.

День святого Сильвестра. Новий рік в Польщі

День святого Сильвестра. Новий рік в Польщі

Новий рік у Польщі носить назву День Святого Сильвестра. Справа в тому, що за часів імператора Костянтина жив Папа Римський Сильвестр Перший, а помер він саме 31-го грудня (у 335 році). У народі він шанувався як святий, а тому і улюблений у всьому світі свято отримало назву День Святого Сильвестра. Причому Сильвестром Новий рік іменують не тільки в Польщі, але й Угорщини, Чехії, Австрії, Швейцарії, Ізраїлі. Святий Сильвестр – той же Санта Клаус, або Святий Миколай.

Новий рік в Кракові

Краків – один з найстаріших і найкрасивіших міст Європи, сучасний культурний центр. Новий рік в Кракові – чарівна казка з давніми обрядами і традиціями. На Ринковій площі і в костьолах можна побачити різдвяні будиночки – «шопки» – барвисті макети зі сценками зі Священного Писання. Принесе задоволення прогулянка по Старому місту з його неповторною атмосферою. А в місцевих ресторанах Ви спробуєте польські національні страви за старовинними рецептами.

«Польський Новий рік» стане незабутнім, якщо Ви захочете відзначити це чудове свято на гірськолижних курортах Польщі – у Закопане, Криниці, Ширк, Бялка Татшанська і ін.

Гірськолижний курорт Закопане

Гірськолижний курорт Закопане

Закопане – найпопулярніший польський гірськолижний курорт, так звана «зимова столиця» Польщі. На Новий рік тут традиційно проходять святкові гуляння. У 20 км від Закопане розташований інший популярний гірськолижний курорт – Бялка Татшаньська.

Але повернемося до Різдва. У Польщі існує традиція ділитися різдвяними хлібцями. Хлібці виготовляються на хлібних заводах, з борошна і води. Їх випікають у спеціальних гофровницях і зберігають у вологому місці. Хлібці ріжуться на маленькі шматочки і роздають парафіянам у храмі.

Увечері 24 грудня польські мешканці збираються в колі сім’ї на святкову вечерю. Різдвяна вечеря складається з 12 страв (за числом апостолів). Їжа виключно пісна: овочі, фрукти, салати, вироби з тіста, вареники з різною начинкою, наприклад з капустою. За столом поляки повинні спробувати кожне з блюд. Цікаво те, що з різдвяної вечері виключений алкоголь. Поляки п’ють в цей день компот із сухофруктів і ягід.

Перед святковою вечерею прийнято молитися, читати святі листи, Біблію, потім ділитися хлібцями, бажаючи один одному щастя, успіху і благополуччя в Новому році. Після вечері поляки співають колядки, різдвяні пісні, дарують подарунки, які лежать під ялинкою.

Опівночі, з 24 на 25 грудня, всі йдуть до храму, де проводиться урочиста меса. 25 грудня прийнято ходити один до одного в гості. А 26-го Різдво святкує молодь.

Щоб поїхати у Польщу на Новий Рік, вам потрібно буде відкрити візу. Проконсультуватись яку саме візу потрібно відкривати, або замовити візу можна за контактною інформацією, яка розміщена у розділі Віза у Польщу, або Про нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *