Музичні лавки Шопена у Варшаві

Лавки Шопена (пол. ławka chopina w warszawie) забезпечені описом конкретних місць і інформацією про їх історичний зв’язок з Шопеном. Для іноземних туристів підготовлені англомовні варіанти описів. Кожна з цих оригінальних малих архітектурних форм обладнана індивідуальним фотокодом, завдяки якому стає можливим скачування з інтернету шопенівської аплікації, що містить аудіогід і музику Шопена.

Музичні лавки Шопена у Варшаві

Музичні лавки Шопена у Варшаві

Лавки Шопена – це ідея Проектної спільноти для увічнення Року Шопена (2010 р). Суспільство створило Міську систему інформації а також спроектувало малі архітектурні форми на Краківському Передмісті.

Маршрут уздовж «Шопенівських лавок» – це доповнення до аудіогіда, що складає, разом з ним в освітній прогулянковий маршрут. Виконані з полірованого чорного каменю лавки були встановлені в 14 місцях (готується 15-я лава біля палацу Гнінських-Острозьких, яка буде встановлена там по закінченні робіт з будівництва Музею Фридерика Шопена).

Місцезнаходження лавок Шопена:

Площа Красінських. Тут знаходилася будівля Національного театру, в якому в березня 1830 року Фрідріх Шопен виконав свій Концерт f-moll. Там же в жовтні 1830 року пройшов останній, прощальний виступ музиканта перед його від’їздом за кордон.

Вулиця Медова. На Медовій знаходився центр світського життя столиці. У кав’ярні, що знаходяться на ній, «У Попелюшки», «Дірка» і «Хоноратка» були улюбленими місцями зустрічей творчої інтелігенції та молоді. Фрідріх бував тут майже щодня.

Вул. Козина. Ця вузька вуличка в часи Шопена була важливим пунктом. Тут, в кав’ярні «У Бржезінської», охоче бував Шопен.

Музична консерваторія. На місці, де в даний час знаходиться площа над тунелем Траси Схід-Захід, колись розташовувалася музична консерваторія, в якій Фрідерік Шопен вивчав композицію.

Палац Вессель. Звідси 2 листопада 1830 року Шопен на диліжансі відправився в подорож за славою – до Відня і далі в Париж.

Палац Радзивіллів. Тут 24 лютого 1818 року восьмирічний Фрідріх Шопен вперше виступив перед публікою.

Саксонський палац. У 1810 році тут поселилася сім’я Шопенів. Батько Шопена отримав посаду викладача французької в знаменитому Варшавському ліцеї, займав частину приміщень палацу.

Саксонський сад. Місце ігор маленького Шопена, коли його сім’я жила в Саксонському палаці, де розміщувався Варшавський ліцей.

Костел Опіки св. Йосипа при монастирі сестер Чину Благовіщення Пресвятої Богородиці. За часів Шопена тут проходили недільні богослужіння для учнів Варшавського ліцею, на яких п’ятнадцятирічний Фрідріх Шопен, удостоєний честі бути «ліцейським органістом», грав на органі.

Казимировський палац. У 1817 році в палаці розмістився Варшавський ліцей, а також щойно заснований Королівський Варшавський університет. Тут, у правому флігелі (будівля ректорату) перебувала квартира сім’ї Шопенів.

Палац Чапських. Сім’я Шопенів оселилася тут в 1827 році. Тут, під самим дахом, у Фрідріха нарешті з’явилася своя кімната з власним фортепіано. На місці колишньої квартири Шопенів на третьому поверсі в даний час знаходиться «Салон Шопенів» – музей пам’ятних речей великого композитора.

Костел св. Хреста. Місце, де покоїться серце композитора.

Палац Замойських. Тут жила сестра Шопена, що зберігала його особисті речі та пам’ятні предмети. У 1863 році з вікон палацу було скоєно замах на царського намісника. В помсту царські власті виселили з квартир мешканців і знищили все їхнє майно. Серед викинутих з вікон і спалених речей знаходився рояль Шопена.

Палац Гнінських-Острозьких. Тут знаходиться Музей Фрідріха Шопена. Поряд з ним розташований Шопенівський центр.

Пам’ятник Шопена в Лазенках. Найвідоміший у світі пам’ятник композитора розташований у парку Лазенки, навпроти воріт, що ведуть від Уяздовських алей, недалеко від Бельведерського палацу.

Пам’ятник Шопену. Королівські Лазенки

Пам’ятник Шопену. Королівські Лазенки

Музичні фрагменти для «Лавок Шопена»:

  • Площа Красінських – МАЗУРКА a-moll op. 17 nr 4; 39 “
  • Вул. Медова – МАЗУРКА a-moll op. 68; 34 “
  • Вул. Козина – Пісня «ГУЛЯНКА»; 29 “
  • Музична консерваторія – ВАЛЬС Es-dur op.18; 39 “
  • Палац Вессель – ВЕЛИКИЙ ПОЛОНЕЗ Es-dur op.22; 35 “
  • Палац Радзивіллів – РОНДО c-moll op.1; 32 “
  • Саксонський палац – МАЗУРКА B-dur op.7 nr 1; 36 “
  • Саксонський сад – НОКТЮРН H-dur op.9 nr 3; 47 “
  • Костел сестер – LARGO Es-dur (op. Posth.); 46 “
  • Казимировський палац – ВАЛЬС e-moll (op. Posth.); 45 “
  • Палац Чапських – ВАЛЬС des-dur op. 64 nr 1; 42 “
  • Костел св. Хреста – ТРАУРНИЙ МАРШ з СОНАТИ b-moll. op. 35; 45 “
  • Палац Замойських – ЕТЮД c-moll, op. 10, nr 12; 42 “
  • Палац Гнінських-Острозьких – БАЛАДА f-moll op. 52; 42 “
  • Пам’ятник Шопена в Лазенках – ПОЛОНЕЗ A-dur op. 40 nr 1; 39 “

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *