Колона короля Сигізмунда III у Варшаві

Колона короля Сигізмунда (пол. Kolumna Zygmunta III Wazy w Warszawie, Kolumna Zygmuntowska) – пам’ятник королю Сигізмунду III на площі перед Королівським палацом у Варшаві.

Колона короля Сигізмунда III у Варшаві

Колона короля Сигізмунда III у Варшаві

Колона короля Сигізмунда III у Варшаві

Колона короля Сигізмунда III у Варшаві

Колона була встановлена в 1643-1644 роках, як дарунок короля Владислава IV на честь його батька, за проектом Августина Лоччі і Костянтино Тенкалла. Статуя була створена Клементе Моллі і відлита з бронзи королівським ливарником Данилом Тимом. Статуя зображує короля в лицарських обладунках. У правій руці він тримає криву шаблю, лівою рукою спирається на хрест.

Стовбур колони, спочатку виготовлений з м’якого конгломерату, був у 1885-1887 роках замінений стволом з граніту. Під час Варшавського Повстання колона була повалена. Вона була відновлена в 1949 році. Був виготовлений новий ствол з граніту.

Колона Сигізмунда у Варшаві є одним з найбільш значних пам’ятників міста. Цей пам’ятник був задуманий королем Сигізмундом на честь його перемоги над бунтівниками Миколи Зебжідовського.

У Польщі завжди були незадоволені сильною королівською владою, і навколо цього шляхтича зібралася армія бунтівників. Вони вимагали відігнати від польського двору всіх іноземців і особливо єзуїтів, а замість них організувати виборну раду, яка би допомагала королю правити країною. Однак Сигізмунд досить швидко розправився з повсталими.

Колона короля Сигізмунда III у Варшаві

Колона короля Сигізмунда III у Варшаві

Історичний центр міста Варшава

Історичний центр міста Варшава

Правда, та перша колона була вдвічі вищою ніж сучасна і не витримала приготувань до перевезення. Колона Сигізмунда тріснула посередині і пролежала в каменоломнях до 1644 року, доки на неї не звернув увагу скульптор Клемент Моллі. Встановив же пам’ятник Сигізмунду у Варшаві його син Владислав.

Потрібно сказати, що Сигізмунд був досить поганим політиком і втягнув країну в довгу війну зі Швецією. В результаті цієї війни шведам навіть вдалося взяти саму Варшаву.

Колона Сигізмунда стала символом міста і завжди захоплювала людей. Наприклад, коли в 1711 році до Варшави приїхав цар Петро Перший, він був так захоплений красою колони, що став просити Августа Другого (короля Польщі) подарувати колону Петру. Той погодився, але на щастя для Варшави в Польщі не знайшлося того, хто б узявся перевезти колону в Росію. Цілком можливо, що це сталося за наказом самого Августа. Тобто, і Петра не образив і колону залишив у Варшаві :).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *