Віза по Карті поляка

Однією з переваг, що є у володаря Карти поляка – це пільговий порядок, передбачений при оформленні візи в Польщу.

Віза по Карті поляка

Віза по Карті поляка

Громадянин, який має цей документ, має право отримати безкоштовно Національну візу (категорія D) на термін до одного року для багаторазових в’їздів на територію Республіки Польща. При цьому від заявника потрібно надати для розгляду заяви мінімум документів:

  • Візова анкета, заповнена на сайті консульства.
  • Закордонний паспорт, термін придатності якого ще мінімум три місяці не закінчиться, після того як Ви повернетеся, і його копія.
  • Фотографія встановленого зразка (як для Шенгенської візи)
  • Карта поляка та її ксерокопія

При реєстрації на сайті консульства РП (www.e-konsulat.gov.pl), Майте на увазі, що для здачі документів вибирати потрібно те Консульство Польщі, в якому Ви отримували свою Карту поляка.

Карта поляка. Що дає і як отримати карту поляка?

Карта поляка. Що дає і як отримати карту поляка?

Під час заповнення візової анкети слід дотримуватися загальних рекомендацій, враховуючи особливості заповнення окремих пунктів:

  • п. 18 – якщо Ви, наприклад, здаєте документи на візу на території країни, громадянином якої є, то в цьому пункті поставте «ні»
  • п. 19 – потрібно вказати рід Вашої професійної діяльності. Якщо її немає в пропонованому списку, вибираєте варіант «інше». А якщо ви безробітний (на) то виберіть пункт «Без професії»
  • п. 20 – припускає вказати контактні дані роботодавця, навчального закладу (якщо Ви навчаєтесь). А якщо Ви не працюєте, або займаєтеся індивідуальною трудовою діяльністю, то вкажіть домашню адресу.
  • п. 21 – вказується мета поїздки. Пишіть «інша» і тут же «Карта поляка» (по-польськи, або транслітерацією)
  • п. 25, стосується терміну, на який запитується віза. Сміливо можна ставити 365 днів (якщо термін придатності паспорта це дозволяє)
  • п. 31- 32 досить вказати адресу і телефон будь-якого готелю за маршрутом Вашої подорожі, а якщо плануєте зупинитися у друзів або родичів, то їх адресу і телефон.
  • п.33 з’ясовує, хто оплачує витрати. «Сам заявник»

Ніякого офіційного запрошення не потрібно. Ксерокопії квитків теж не потрібні. Взагалі квитки можна придбати вже після отримання візи по Карті Поляка. Медичну страховку пред’явити ніхто не попросить, тому що, відповідно до закону про Карту поляка, громадянин, який має цей документом, може отримати медичну допомогу в Польщі безкоштовно в екстрених випадках.

Підтверджувати своє фінансове становище немає необхідності.

Якщо громадянин, який подав заяву на візу на основі Карти поляка не мав проблем із законом при минулих виїздах до Польщі, то віза видається на весь запитуваний період.

Переваги карти поляка

Переваги карти поляка

Важливо пам’ятати те, що віза по Карті поляка видається для тимчасового перебування на території Республіки Польща. Вона не дає права на постійне проживання. Тому її володар може працевлаштуватися або вести свій бізнес тільки в межах строків її дії.

Така віза дозволяє знаходитися також в інших країнах Шенгенської зони до 90 днів протягом кожних 6 місяців.

У деяких консульствах Республіки Польща передбачений позачерговий прийом документів для власників карти поляка. Наприклад, у Вінницьке консульство можна зателефонувати і сказати, що маєте карту поляка і хочете відкрити візу. Вам назначать день та час на який потрібно прийти здати документи. У Києві цей метод не проходить.

На основі карти поляка відкривається національна віза типу Д, ціль видання якої 23. Немає необхідності відкривати шенген візу, щоб їхати у країни Шенгену, оскільки з національною візою по карті поляка ви спокійно зможете їхати куди вам потрібно.

При проходженні прикордонного контролю, Карту поляка, на підставі якої видана віза, пред’являють разом із закордонним паспортом.

Коментарі до статті

  1. Юлія :

    Доброго дня, якщо я маю карту поляка, та хочу купити в Польщі автомобіль, я повинна перетинати кордон раз в 10 днів чи раз в 90???
    Дякую.

  2. лариса :

    А якщо чоловік хоче одержати національну візу по моїй карті поляка,то в п.21 він має написати інше і карта поляка дружини? чи як?

  3. Инна :

    Добрий вечір , скажіть будь-ласка де я можу подивитись як правельно заповнювати анкету на отримання візи по Карті Поляка. Щиро дякую

  4. Ігор :

    В статті є деякі неточності:
    – ще потрібно подати внутрішній паспорт і його ксерокопію;
    – вибирати потрібно те Консульство Польщі, на території дії якого ви зареєстровані ( знаю з особистого досвіду бо карту получав у Львові, а пізніше на візу подава у Луцьку);
    – При проходженні прикордонного контролю Карта поляка їм не потрібна ( мабуть ціль видання така, що нічого більше не потрібно), можуть запитати куди їдете.

  5. Лєна :

    Добрий вечір!
    З мого досвіду, хочу порадити при проходженні прикордонного контролю Карту поляка краще мати при собі : рідко, але все-таки питають .

  6. Выолетта :

    Добрий вечір,прошу сказати в якій графі писати,що я прошу візу на 5 років.

  7. Кристина :

    Доброго вечора! А що писати і зазначати у пунктах 34 і 35?

  8. Маріна :

    Доброго вечора!
    Маю Карту Поляка. В цьому році вступаю у Польщу на навчання.
    Маю такі питання:

    1) скільки часу займе оформлення візи у Вінниці?
    2) на який термін потрібно вказувати в анкеті, якщо я їду на 2 роки?

    • admin :

      Доброго дня. Вказуєте рік. По карті поляка на консульстві Вінниці зробили окремий пунктик “Карта поляка”. А якщо ви хочете подавати документи на візу на основі навчання, то появилась нова можливість через візовий центр:

      Прийом студентів у Вінницкьому Консульському окрузі.
      Звертаємо Вашу увагу, що починаючи з 1 лютого 2016 р. ППВА у Вінниці, Житомирі, Хмельницькому та Чернівцях прийматимуть без попреденьої реєстрації студентів університетів, профучилищ, які навчаються на денному стаціонарі (тип навчання – бакалавр, 5-річне навчання). Зауважте, що такі студенти повинні надати повний пакет документів, і у випадку платного навчання – підтвердження здійснення оплати за наступний семестр.

      Документи студентів, які навчаються заочно або є учнями різноманітних курсів / поліцеальних шкіл, будуть прийматися на попередніх засадах – за попередньою реєстрацією.

  9. Андрій :

    Підкажіть, будь ласка, якщо Карта Поляка є в моєї дружини і я проситиму візу на Карту дружини (за її заявою), то в якій категорії я маю реєструвати візову анкету на e-konsulat для Луцького консуляту? Можна реєструватися на категорію “Карта Поляка” і в меті поїздки вказувати Інше (Карта Поляка дружини), чи мусить бути вибрана категорія Інше (так мені сказали попередньогоразу)? Але ж на неї ніколи нема місць…

    • admin :

      Якщо зареєструєтесь не в ту категорію, то можуть неприняти документи або поставити відмову. Катигорія інше завжди зникає, як і на інших містах 🙂

    • admin :

      Спробуйте через візовий центр – там на луцький округ зараз трохи легше попасти.

  10. Андрій :

    Дякую, доведеться так і робити. Просто це зайвий час і витрати.

  11. Маряна :

    Я маю карту поляка, чоловікові відкрили візу на підставі моєї карти, тільки у візі вказана ціль видання 23, а в мене 18(карта поляка). Цікавить таке питання, чи може чоловік їхати в Польщу і там працювати(бо він не має робочої візи), без запрошення на роботу?

  12. Геннадій :

    Я маю карту Поляка,і хочу,щоб мене супроводжувала 1 особа, чи можуть відкрити візу цій особі на підставі моєї карти для супроводу особи з карткою Поляка

  13. наталя :

    Підкажіть будь – ласка.В мене є Карта Поляка на який термін мені можуть відкрити візу?

  14. Тетяна :

    Чи можуть відкрити візу по Карті Поляка більше ніж на 365 днів, наприклад на 380 днів?

  15. Денис :

    Доброго дня. Подавав документи на Карту Поляка в Львові. Сьогодні телефонував в консульство, моя карта вже готова.! Тепер я не дуже розумію як подати на візу. Мене цікавить чи можу я прийти забрати карту і в той же день здати анкету на візу? Чи потрібно записуватись на окрему дату? Мені 300 км до Львова( Буду вдячний за інформацію!

  16. Олексій :

    Я зареєструвався за Картою поляка на подачу документів у Вінницькому консульстві в категорії як найближчий член родини , там проживає мій брат , стратив час і гроші ( відстань від мого помешкання до Вінниці 250 км. в одну сторноу , в бензині це 40 літрів , у грошах 800 грн.)приїхав у Вінницю , а мені відмовили приймати документи , Чому ? Адже електронна система на сайті E-Konsulat мене зареєструвала без будь-яких зауваженгь і надала час і дату подачі документів , я скористався своїм законним правом . Я власник Карти поляка вже 8 років , і це непорозуміння виникло вперше . Як бути ?

    • admin :

      Перереєструватись, обравши спеціально відведений пункт “Карта поляка” – правда там потрібно буде довже сидіти і дивитись, коли з”являться дати.

  17. Мира :

    Доброго дня! Я маю карту поляка і хочу забрати із собою свою дитину, чи можу я відкрити візу по своій карті поляка?

  18. Ірина :

    Доброго дня! я і мої діти мають Карту поляка.Коли ми з чоловіком подавали документи на візи, то нам повернули документи,в зв”язку з відсутністю нотаріально завіреної згоди від мого чоловіка на дітей. чи потрібна ця Згода за присутності обох батьків?

  19. Марина :

    Доброго дня!Я маю Карту Поляка і мені потрібно буде їхати на вступний екзамен до Польщі. Як бути з візою?Яку робити: по Карті, а потім студентську?(Дякую)

  20. Борис :

    Подаю на Національну візу дитині по її Карті Поляка. ЇЇ проїзний документ (дитячий закордонний паспорт) закінчується через 190 днів. Чи можна подати на візу на 189 днів, чи потрібно обов’язково щоб віза закінчилася на 3 місяці раніше ніж паспорт дитини (тобто подавати на 100 днів)?
    Дякую за пораду

    • Анна :

      Термін дії паспорту повинен бути мінімально 3 місяці після закінчення терміну дії візи.
      Паспорт повинен мати мінімум 2 (дві) вільні сторінки.

      Але ви можете при подачі уточнити.

  21. Сергій :

    Мені в візовому центрі сказали шо в анкеті треба вказувати місце роботи куди поїдеш , а вкзувати інше і карта полька не можна.Тепер не знаю, що писати.

  22. Володимир :

    Минулі роки, щоб подати на візу по карті поляка, я приізджав до консульства у Львові і займав окрему чергу (для тих у кого карта поляка) і здавав документи. Зараз так само? Нічого не помінялось?

  23. іра :

    добрий день!
    маю карту поляка і візу типу D
    чи маю право на в*Їзд до мальти , чи наприклад до словаччини напряму, не через польщу.
    Адже є лише така інфа
    Всі візи типу “D” дають право пересуватися по території зони Шенген протягом трьох місяців у кожному шестимісячному періоді – аналогічно з дозволами на перебування.

    але нічого не вказано про в*їз

    дякую!!!

  24. Юля :

    100%-ово страховку не питатимуть?
    Дякую, Ваші статті дуже корисні)

  25. Маріанна :

    Доброго дня.В мого чоловіка є карта поляка і віза Д.Які права буду смати я в Польщі,отримавши візу через чоловікову карту і чи зможу я там праацювати по тій візі.дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *