Каплиця черепів у Чермні

Польща – це не тільки мальовничі краєвиди і красиві пам’ятки. Це країна багатої історії, пам’ять про яку зберігають пам’ятники культури, що стали туристичними пам’ятками. Деякі місця викликають складні відчуття – на межі страху і захоплення. Одним з таких місць стала Каплиця черепів у Чермні (пол. Kaplica Czaszek w Czermnej).

Каплиця черепів у Чермні

Каплиця черепів у Чермні

У 1776 році настоятель Вензел Томашек побачив собаку, що риє яму поруч зі старою каплицею. Під каплицею виявилися поховання останків загиблих у сілезьких війнах, що нещодавно закінчилися, останки жертв епідемії холери і солдатів, загиблих під час Тридцятилітньої війни. Настоятель знав про римські катакомби, тому вирішив побудувати щось подібне. Це мало бути місце, де душі покійних знайдуть спокій і умиротворення. Крім того, місце повинно було нагадувати про те, що смерть неминуча.

Настоятель займався пошуком останків до кінця свого життя (1804 рік). Йому допомагали служителі костелу та трунар. Вони займалися очисткою останків і їх повторним похованням. Сьогодні це сенсаційне місце притягує натовпи туристів. Два інших подібних об’єкта знаходяться в Римі і Седлеці (Чехія).

У Каплиці черепів Ви можете побачити останки могильника Лангера, мера Чермна і його дружини, останки татаро-монголів, людей з явними слідами венеричних захворювань, а також мера Мартінса, який був розстріляний під час Семирічної війни. Іншими експонатами стали: кістка, що неправильно зрослася після перелому, стегнова кістка чоловіки-гіганта (його зріст становив 2,2 метра), а також прострелена стегнова кістка.

Всього на вівтарі, стінах і в склепі знаходяться 3000 частинок небіжчиків. А під підлогою поховані останки 21 тисячі загиблих. Сенсаційну атмосферу підтримують розп’яття і фігури ангелів, які тримають в руках трубу і ваги – символи Страшного суду. Перед входом до каплиці встановлено пам’ятник, на якому написано по-польськи, по-чеськи і по-німецьки: «Пам’яті жертв, полеглих у війнах і нагадування для живих».

Каплиця черепів знаходиться поруч з костелом Св. Бартоломея в Кудові-Здруй – Чермна. Це місце розташоване в мальовничому районі Польщі – в Судетах. До речі, найвищим піком Судетів є гора Сніжка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *