Інтернет у Польщі

У Польщі доступ до мережі Інтернет є найдорожчим за мірками всієї Європи, і це з урахуванням того факту, що місцевих провайдерів, що забезпечують подібний доступ, досить багато. У цій країні з’єднання з мережею здійснюється за посередництва державної телекомунікаційної компанії, постачальників кабельного телебачення і локальних провайдерів.

Інтернет у Польщі

Інтернет у Польщі

Доступний Інтернет через точки Wi-Fi – подібні пропозиції, що існують в інтернет-кафе, на вокзалах, в готелях і в парках кожного більш-менш великого міста, і сучасні мережі третього покоління 3G за допомогою відповідних пристроїв і тарифів операторів мобільного зв’язку Польщі.

Для туристів, які відвідують Польщу (а також для дуже багатьох громадян країни, які не бажають дорого платити за можливість користуватися Інтернетом), використання точок доступу Wi-Fi для виходу в інтернет є найзручнішим способом підтримування зв’язку. Величезна кількість інтернет-кафе з задоволенням надають своїм клієнтам повний комплекс послуг, і обійдеться це не так вже й дорого – в середньому 3 злотих на годину.

У деяких кафе, якщо відвідувач робить замовлення, оплата за користування виходом у «всесвітню павутину» не стягується. Аналогічні пропозиції можна зустріти в готелях, але в цьому випадку користувачам бажано відразу уточнити, чи буде інтернет-трафік враховуватися окремо, або оплата доступу до мережі включається у вартість проживання.

Взагалі бездротові мережі Wi-Fi поступово стають у Польщі все більш популярними, що підтверджується простою обставиною: у багатьох місцях з’єднання з мережею через такі «хот- спот» (hotspot) є безкоштовним. Все, що потрібно від користувачів – прийти зі своїм девайсом – ноутбуком або телефоном – і скористатися вільним доступом до Інтернету.

Основні провайдери Польщі, послугами яких може скористатися кожен житель країни, представлені кількома компаніями. Найпоширеніші з них – B2B ONLINE SP. ZOO, WADOWICENET, ASTER KRAKOW SP ZOO і WIRTUALNA POLSKA SA

Вартість відповідних послуг різна, формується і постачальниками, і залежно від регіону країни. У середньому щомісячна ціна на доступ до мережі Інтернет становить у Польщі 50-100 злотих, причому оплачується укладений з провайдером контракт на термін не менше 12 місяців. І це вигідно, адже в більшості випадків клієнт отримує цілий пакет послуг, в числі яких і кабельне телебачення.

Все більша кількість жителів Польщі використовують для відвідин «світової павутини» підключення по dial-up networking (по протоколу стандартного доступу до мережі), хоча широкосмуговий доступ в якісно постійного зв’язку набуває все більшу кількість шанувальників. Стандарт DSL, що використовується в цій якості, поступово витісняється локальними мережами доступу LAN (Local Area Network) і бездротовим доступом до мережі Інтернет WLAN (Wireless Local Area Network).

Як кажуть фахівці, Польща, починаючи з 2005 року, має великий потенціал розвитку сфери інтернет-послуг. На сьогоднішній день цей ринок є одним з найбільших у Європі і активно динамічно розвивається. За останні кілька років число продажів інтернет-послуг та зв’язку зростало щорічно на 11 % при майже триразовому розвитку ринку широкосмугового доступу до мережі Інтернет. Однак ці обставини практично не впливають на ціну, яку доводиться виплачувати рядовим користувачам.

Найнижча вартість кабельного доступу була зафіксована у вересні 2009 року в одному з польських воєводств – вона склала 55 злотих за локальну мережу і 61 злотих за xDSL. Розцінки нинішнього року відрізняються від вже названих цифр незначно: підібрати тариф з щомісячною оплатою до 100 злотих абсолютно нескладно, потрібно просто вибрати підходящого провайдера.

У зв’язку з досить високими цінами на локальні мережі в Польщі все більш і більш актуальними стає бездротове з’єднання, вихід в мережу за допомогою послуг мобільних операторів і використання точок доступу Wi-Fi. Фахівці розраховують на те, що ринок інформаційних послуг у цій країні за певний час розвинеться до достатнього ступеня, і працюючі компанії-провайдери зможуть надати своїм клієнтам послуги за реальними цінами.

Поки ж поляки при бажанні мати вдома підключення і вільний вихід в мережу Інтернет можуть укласти відповідний договір на надання послуг з працюючими в конкретному регіоні провайдерами. Або скористатися альтернативними рішеннями, запропонованими і описаними вище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *