Що таке фактура ВАТ?

Що таке податок на додану вартість всі знають, тому скажемо дуже коротко – приватна особа в Польщі або нерезидент “фактуру ВАТ” беруть при покупці товару в кількох випадках.

Фактура ВАТ

Фактура ВАТ

Наприклад, якщо іноземець (громадянин іншої держави) у Польщі збирається при вивезенні товару за кордон Євросоюзу отримати повернення цього податку через спеціальну мережу “Глобал рефаунд” (Global Refund). Або ж підпадає під будь-які податкові пільги на території Польщі, як дипломат.

Серед зацікавлених такою фактурою є й чимало тих, хто повністю розраховується з податками в цій країні. Скажімо, при складанні щорічної податкової декларації якомога менше заплатити за Інтернет, медикаменти, деякі види інших товарів чи послуг, які чітко визначені місцевим законодавством.

Але найбільше фактура ВАТ необхідна тим, хто займається в Польщі підприємницькою діяльністю. Це основний документ, який фігурує в бухгалтерських документах і підтверджує витрати і доходи більшості фірм та організацій, які в обов’язковому порядку повинні бути включені в систему розрахунків прибуткового податку ВАТ.

Відповідно до закону найвища ставка ВАТ у Польщі – 22 відсотки, тобто ставки 3 та 7 відсотків. Іншими словами, якщо фірма виставляє фактуру за проданий товар або послуги, то до квоти НЕТТО додається сума податку ВАТ. Їх додавання і дає суму БРУТТО, тобто остаточну вартість товару або послуги, що включає ВАТ (ПДВ).

За підсумками місяця постачальник повинен буде перерахувати отриманий від контрагента ВАТ в своє податкове управління. Зі свого боку фірма має права зменшити цю квоту на суму ВАТ, яку фірма сама заплатила за товари або послуги (за деяким винятком), отримані від своїх постачальників.

А взагалі, резидентом є в Польщі той, хто безперервно живе в цій країні більше 183 днів на рік (зрозуміло, на законних підставах). Дана особа автоматично зобов’язана звітувати за своїми доходами в управлінні за місцем проживання в РП. Однак, якщо у нього громадянство іншої країни (не члена ЄС), він має право отримувати повернення податку ВАТ за покупки в Польщі при вивезенні за її митний кордон (як ми і вказували раніше).

Коментарі до статті

  1. Тарас :

    Доброго дня! Хочу купити автомобіль у Польщі. На сайті Оттомото.пл часто зустрічається таке: 10000 PLN brutto do negocjacji, wystawiam fakturę VAT. Що це означає? Чи це сума з ПДВ чи ні? Якщо з ПДВ, то чи можна повернути це ПДВ при ввезенні автомобіля в Україні з подальшим розмитненням ? Чи достатньо faktury VAT для повернення ПДВ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *