Перетин кордону на Євро 2012

Перетин кордону автомобілем чи потягом

На польсько-українській ділянці кордону подорожуючі можуть перетнути кордон перш за все в автомобільних пунктах пропуску Дорогуськ – Ягодин, Хребенне – Рава Руська, Корчова – Краковець, а також Медика – Шегині.

Перетин кордону на Євро 2012

Перетин кордону на Євро 2012

Вищевказані автомобільні прикордонні пункти пропуску є найбільшими на цій ділянці кордону, до того ж у них на час проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 (ЄВРО 2012) буде проведено ряд додаткових заходів, що поліпшать їх функціонування.

На цій ділянці кордону також діють менш великі автомобільні прикордонні пункти пропуску Кросценко – Смольніца і Зосін – Устилуг, в яких також можна перетнути польсько-український державний кордон.

На польсько-білоруській ділянці кордону можна порекомендувати автомобільний і залізничний прикордонний пункт пропуску Тересполь – Брест, який є найбільшим і має саме вигідне транспортне сполучення з Варшавою.

На польсько-російському кордоні можна скористатися автомобільним прикордонним пунктом пропуску Безледи – Багратионовськ, що знаходяться на найкоротшій дорозі з Калінінграда до Варшави, а також автомобільними прикордонними пунктами пропуску Гжехоткі – Мамоново II і Гроново – Мамоново, які знаходяться на дорозі, що веде з Калінінграда до Гданська

Перетин кордону літаком

Рекомендуються повітряні прикордонні пункти пропуску, що знаходяться в містах-учасниках Чемпіонату ЄВРО 2012 тобто у Варшаві (Аеропорт Шопена), Гданську, Вроцлаві і Познані, а також додатково в Кракові, Жешові і Катовіцах, з яких є транспортне сполучення з українськими учасниками ЄВРО 2012.

Спрощення при перетині кордону

Вболівальники, мандрівники та інші учасники чемпіонату зможуть скористатися в автомобільних пунктах пропуску виділеними для них спеціальними смугами руху, тобто так званими смугами ЄВРО 2012 (зелені коридори для осіб, які подорожують без товарів, що підлягають оподаткуванню), а також матимуть можливість пройти прикордонний і митний контроль польських та українських служб в одному місці, на польській стороні (так звана процедура “one stop”, яка гарантуватиме прискорення контрольних процедур).

У повітряних прикордонних пунктах пропуску буде збільшений особовий склад Прикордонної служби, а також встановлені додаткові пости для прикордонного огляду пасажирів.

Перетин кордону організованими групами

Організовані групи вболівальників та подорожуючих, підлягають загальним правилам і стандартам прикордонного догляду, проте Прикордонна служба пропонує, щоб організатори вищевказаних заходів заздалегідь зверталися в Прикордонну службу та Митну службу, які нададуть їм спеціальні можливості.

Документи для перетину кордону

Громадяни держав – членів Європейського Союзу, в тому числі громадяни Республіки Польщі, а також Швейцарської Конфедерації, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну можуть перетинати кордон України на основі дійсного паспорта. Віза в даному випадку не потрібна. Одноразове перебування на території України не може перевищувати 90 днів протягом 6 місяців.

Перетинаючи кордон Польщі з Україною на машині, треба мати при собі посвідчення водія, техпаспорт, страховку на машину – зелену карту, а подорожуючи на чужій машині, потрібно пред’явити нотаріально завірену довіреність, перекладену на українську мову.

Громадяни України та Росії, а також інших держав, що не входять до складу Євросоюзу, можуть в’їхати на територію Республіки Польщі (РП є членом ЄС) на підставі дійсного проїзного документа та дійсної візи або іншого документа, що дозволяє в’їзд і перебування на території Республіки Польщі ( ЄС), а також за умови виконання інших вимог встановлених Шенгенським прикордонним кодексом (в т.ч. обгрунтування мети та умов планованого перебування, а також пред’явлення документів, що підтверджують наявність грошових коштів, достатніх для покриття витрат, пов’язаних з перебуванням).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *