Що робити у екстрених випадках в Польщі?

Спочатку подорож в довколишні країни Євросоюзу обіцяє виключно приємні відчуття, пов’язані з новими знайомствами, відвідуванням уцілілих пам’яток культурної спадщини або активним відпочинком спортивної спрямованості. Але попередити непередбачену ситуацію неможливо за визначенням.

Що робити у екстрених випадках в Польщі?

Що робити у екстрених випадках в Польщі?

Тому підготовка до закордонних пригод, в першу чергу, повинна починатися з оформлення всіх необхідних документів (неважливо, на своєму транспорті планується поїздка або з допомогою транспортних компаній). Причому з усіх оригіналів і переведених дублікатів в обов’язковому порядку потрібно зняти копії.

Плануючи перебувати деякий час на території іноземної держави, завчасно потрібно скласти перелік найнеобхідніших адрес і телефонних номерів. У випадку з Польщею це буде багатоканальний сервіс для подорожуючих іноземців. Потрапивши в неприємну ситуацію, вони найчастіше звертаються за номером + 48608599999. Дзвінок зі стаціонарного телефону на номер 0800200300 матиме той же ефект, причому абсолютно безкоштовно. Необхідно врахувати сезонну роботу сервісу: отримати необхідну допомогу можна тільки в літній період з десятої ранку до десятої вечора.

Вузькопрофільні фахівці, що працюють виключно в гірській місцевості, дадуть відповіді на дзвінок за номером 601 100 300, а в службу, що забезпечує безпеку на воді, можна додзвонитися, набравши 601 100 100. Якщо ви використовуєте мобільний телефон для дзвінків, номер потрібно набирати у міжнародному форматі з префіксом «+ 48».

Короткі номери екстрених служб Польщі запам’ятовуються легко: «швидка» – 999, пожежна – 998, поліція – 997 і 986. Зв’язатися з будь-якою з даних служб можна, навіть якщо на мобільному немає працюючої сім-карти, за допомогою загальноєвропейського сервісу 112.

Зручність спілкування з операторами всіх місцевих екстрених служб забезпечено для всіх інтуристів, які вільно володіють англійською, німецькою та російською мовою.

Конкретна ситуація, в якій іноземний громадянин залишився без усіх документів, у тому числі і тих, що засвідчують особу, потребує невідкладного візиту до найближчого відділення поліції. Радимо прочитати також статтю – Що робити якщо вкрали паспорт за кордоном?

Подальший розвиток подій можливий за двома напрямками: за наявності ксерокопій документів і сприяння консульської служби будуть видані тимчасові посвідчення, що дозволяють повернутися на батьківщину. Другий варіант передбачає депортацію з усіма витікаючими штрафами і значними термінами заборони в’їзду. Причому штрафні квитанції інтурист може оплатити будучи вдома, тому теоретично, можна і не платити. Хоча в такому випадку повторний візит до країн Євросоюзу неможливий до тих пір, поки не будуть погашені заборгованості.

Були випадки, коли на контролі документів співробітниками транспортної поліції водієві поверталися не всі вилучені папери. Навмисно чи ні, незрозуміло, але згодом довести, що все було саме так, неможливо, але копія того ж свідоцтва про реєстрацію ТЗ послужить головним аргументом для видачі тимчасового свідоцтва. Це все-таки дозволить продовжити заплановану поїздку.

ДТП на території Польщі за участю іноземних підданих в обов’язковому порядку бере під контроль муніципальна поліція. Тобто всі нюанси, від оформлення документів до транспортування пошкодженого транспортного засобу, опрацьовуються спільно з поліцейськими.

У разі недостатнього « завзяття» з боку представників влади, необхідно звернутися в консульство. Досить доречними будуть копії документів, оформлених представниками влади, деякі з них необхідно буде пізніше надати в страхову компанію.

Неприємна ситуація, коли внаслідок ДТП, транспортний засіб не підлягає відновленню. Дана ситуація потребує перебування іноземного власника в республіці близько одного тижня. Тому не варто відразу відмовлятися від заброньованих в готелях номерів.

Злегка відкоригувавши маршрут, можна, наприклад, продовжити подорож на залізничному транспорті. Тим більше що «зелена карта» дозволяє розраховувати на значну суму страхової виплати. Адже перевозити пошкоджений автомобіль (за умовами вітчизняного страховика), власнику доведеться за свій рахунок.

Придбання медичного страхового поліса забезпечить вам, певну компенсацію (залежно від умов страхування), у разі звернення до медичних установ Польщі. Державні та приватні клініки можуть виставити значний рахунок за надані послуги, тому рекомендується мати завжди з собою надійну медичну страховку.

Що стосується іноземних громадян, які працюють у Польщі, то роботодавець в обов’язковому порядку страхує їх у державному національному фонді охорони здоров’я.

Детальну інформацію про телефони медичних закладів, інших організацій і приватних осіб можна отримати за єдиним довідковим номером 118913.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *