Дьюті-фрі (Duty free)

Дьюті-фрі або Магазин безмитної торгівлі (дьюті-фрі, англ. Duty free) – магазини, що знаходяться, у державних пропускних пунктах на кордоні, також на вокзалах, в портах, аеропортах. У цих магазинах всі товари не обкладаються митом, що істотно знижує ціни і підвищує популярність таких магазинів.

Дьюті-фрі (Duty free)

Дьюті-фрі (Duty free)

Важливим пунктом туристичних подорожей є для багатьох ходіння по магазинах дьюті-фрі, особливо, коли тривалий переліт, пересадка або тривале очікування рейсу в аеропорту. При цьому основна частина туристів починає купувати в дьюті -фрі все, що попалося під руку, перебуваючи в абсолютній впевненості, що сильно при цьому економлять. Однак чи правда це? Чи дійсно настільки практично купувати товар у даного роду магазинах?

Вперше у світі дьюті-фрі магазин відкрився в Ірландії. Сталося це в 1947 році. Цей перший безмитний магазин функціонує і дотепер. Взагалі, думка про те, щоб відкрити подібного роду магазин прийшла Брендану О’Регану. Він, як людина, що часто подорожує, звернув увагу на те, що люди, які здійснюють перельоти на транзитних рейсах, фактично в саму країну не в’їжджають, тим не менш, вони досить багато часу знаходяться в місцевих аеропортах, просто нічого не роблячи.

Виходить, що зал очікування в аеропорту стає «зоною нейтралітету», яка не перебуває у підпорядкуванні ніякої країни в світі. Тоді він вніс свої пропозиції до ірландське міністерство фінансів, яке після погодження допустило відкриття магазинів, які розташовуватимуться після проходження паспортного контролю. Тому ціни в таких магазинах виявилися значно нижчі, оскільки до товарної ціни не включалися податки з митними внесками. Настільки просту у своїй геніальності ідею дуже швидко підхопили інші світові країни, і вона моментально розлетілася по світу.

На сьогоднішній день магазини дьюті-фрі є майже в кожному великому міжнародному аеропорту. Потрапити в такий магазин ви зможете лише після того, як пройдете реєстрацію на посадку, самі ж покупки товарів можна робити, якщо є на руках квиток на літак.

Магазини дюті-фрі, що знаходяться у великих аеропортах, як правило, приваблюють багатим асортиментним різноманітністю, починаючи з товарів для канцелярії і закінчуючи верхнім одягом і взуттям. Як би то не було, але найпоширеніші і популярні товари, продавані в магазинах дьюті-фрі – це цигарки, алкоголь і парфумерна продукція. Саме ці види товарів у звичайних магазинах обкладаються найбільшими податками, а тому, в безмитній торгівлі їх можна придбати за набагато менші гроші.

Якщо не знаєте мови – як бути?

Для цього існують спеціальні консультанти, які допоможуть вибрати потрібний товар в Д’юті-фрі. Не поспішайте витрачати всі гроші на відпочинку, ви зможете порадувати себе якісними товарами за дійсно невисокими цінами.

Чи є обмеження на купівлю товарів у duty-free?

Так, є. Ці обмеження пов’язані з певним лімітом товарів, які дозволені для вивозу з тієї чи іншої країни. Ці ліміти скрізь різні. Тому, якщо ви збираєтеся відвідати магазин duty-free, потрібно перед поїздкою ознайомиться з обмеженнями на ввезення і вивіз товарів, що діють на території тієї країни, в яку ви відправляєтеся на відпочинок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *