Міжнародний жіночий день 8 Березня

Жіночий день, 8 Березня, Свято весни – з дитинства відклався у нас в пам’яті, як добрий і яскравий день, повний посмішок, квітів і поздоровлень. Поголені і прибрані чоловіки, з ранку бігають по магазинах у пошуках заповітних тюльпанів і чого-небудь ще, часто, чогось абсолютно непотрібного :).

Міжнародний жіночий день 8 Березня

Міжнародний жіночий день 8 Березня

А жінки із захопленням і з піднесеним настроєм, чекають їх на кухні, щоб разом відзначити цей Міжнародний жіночий день 8 березня.

Найдавнішим це свято вважається у В’єтнамі. Жінок вітають з ним вже більше 2000 років. Раніше цей день називався Днем пам’яті сестер Чинг. Сестри були відважними дівчатами, які очолили військовий визвольний рух проти китайської окупації. Потрапивши в оточення, з якого вибратися не було можливості, дівчата кинулися в швидку річку, щоб не здаватися в полон. Після того, як у В’єтнам прийшов соціалізм, свято стали називати 8 Березня.

Японки відзначають три жіночих свята в березні (повезло ж їм! – думають дівчата 🙂 ):. Хіна Мацурі, Свято дівчат і цвітіння персика та 14 березня – день, у який приймають поздоровлення тільки ті жінки, які подарували своїм улюбленим що не будь на День Всіх Закоханих.

Вперше «міжнародний» жіночий день у Європі відзначався в 1911 році в чотирьох країнах – Австрії, Німеччині, Данії і Швейцарії – в різні дні. У 1912 році жіночий день відзначався все тим же «вузьким колом» країн і знову в різні дні.

У 1913 році жіночий день був вперше відзначений в Росії (точніше – в окремо взятому місті Санкт-Петербурзі). Дату його проведення, так само як і прізвища організаторів, не вдалося відшукати навіть в радянських джерелах, хоча саме радянські ідеологи на протязі декількох десятиліть всіляко розвивали міф про «міжнародність» жіночого дня.

І тільки в 1914 році – в перший раз, жіночий день відзначається 8 березня одночасно в шести країнах: Австрії, Данії, Німеччині, Нідерландах, Росії і Швейцарії.

Перша світова війна змусила Європу надовго забути про будь-які свята. Але після приходу до влади в Росії більшовиків про Міжнародний жіночий день знову пригадали і додали йому офіційний статус. На загальне переконання істориків і політологів, комісари використовували напрацювання європейських соціалістів для ідеологічної боротьби проти православної церкви.

Восьме Березня покликане було відвернути радянських людей від релігійних свят: масниці, що припадає приблизно на той же час; та Дня жінок-мироносиць, що відзначається в третю неділю після Великодня і вважається православним Жіночим днем.

У 1975 році радянським ідеологам, нарешті, вдалося здійснити свою давню мрію: оскільки цей рік був оголошений Організацією Об’єднаних Націй «Міжнародним роком жінки», то і 8 Березня з подачі делегації СРСР за рішенням тієї ж ООН отримало-таки офіційний статус «Міжнародного жіночого дня ».

У Литві статусу Міжнародного жіночого дня немає, його швидше сприймають як свято Весни. І взагалі немає єдиної думки щодо цього свята. У багатьох він асоціюється з епохою соціалізму, коли хлопчики дівчаткам в школі 8 Березня дарували по одній квіточці, а основний аргумент – жінка не повинна шануватися всього 1 раз в рік!

У Польщі 8 Березня – робочий день, але все ж чоловіки не забувають привітати дам з цим святом і піднести букет весняних квітів.

У Німеччині, як і в Польщі, цей день не є вихідним днем. Багато хто бачить в ньому комуністичне коріння, тому не святкують зовсім. Хоча в ЗМІ і згадують про 8 Березня, жінок все ж вітають у День Матері в травні.

У Китаї це свято користується популярністю хіба що у літніх революціонерок і російських туристів. До того ж в Китаї не прийнято дарувати зрізані квіти, тому свято у них проходить непомітно.

У Франції 8 Березня не відзначається, і взагалі це свято має відношення тільки до жінок. Дівчаток і дівчат прийнято вітати на День Святого Валентина.

В Італії відносяться до 8 Березня майже, як і в нас. Символом цього свята є букет мімоз. Правда вихідного в цей день немає. Цікаво ще те, що італійки воліють відзначати 8 березня без своїх чоловіків. Вони збираються дівочими компаніями в стриптиз-барах (де вхід для них в цей день безкоштовний!) І святкують свій день.

Болгари 8 березня вітають не тільки коханих жінок, але і жінок-колег, так як день офіційно не є вихідним. Тому всі святкування і гуляння проходять на роботі або після роботи з колегами. Хоча було помічено, що останнім часом інтерес до цього свята в Болгарії падає, так як багато відчувають в ньому рештки соціалістичного часу.

8 Березня у Сирії відзначають День Революції, а в Ліберії – День пам’яті полеглих.

8 Березня – свято Жінок, Весни і Квітів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *