Запрошення від воєводи

Є різні типи запрошень для оформлення робочої візи. Найбільшою популярністю користуються воєводське запрошення (пол. Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca). Це пов’язано зі значними строками, на які вона відкривається і те, що воно перебиває коридори робочої візи виготовленої на основі освядчення.

Запрошення від воєводи

Запрошення від воєводи

Робоча віза, видана на основі воєводського запрошення, відкривається на термін 360/360 (на рік). В цей час ви можете офіційно працювати в Польщі і відвідувати з туристичною метою країни шенгену, але не більше 90 днів на півріччя.

По суті, воєводське запрошення – це доказ того, що поляк запрошує вас на роботу. Його відмінність від звичайного робочого запрошення (освядчення) – це місце реєстрації документа в Польщі. Реєстрація відбувається регіонально, за місцем проживання поляка, який запрошує вас – у воєводському управлінні у справах іноземців. Тому дане запрошення називають ще й воєводським ( або від воєводи).

Хто може запрошувати на роботу іноземців через воєводство

Фірма, яка потребує послуги, громадяни Польщі або іноземці, які легально проживають у Польщі не менше 5 років, можуть оформити воєводське запрошення для візи.

Достатньо мати необхідний рівень легального доходу і житлові умови відповідно. Роботодавець повинен довести, що може забезпечити нового працівника нормальною зарплатою, житлом і страховкою. Все це ретельно перевіряється. Запрошуюча сторона збирає всі необхідні довідки, і якщо все в порядку, то протягом 24 робочих днів запрошення потрапляє до воєводи, де засвідчується печаткою.

Дані, які необхідні для оформлення запрошення від воєводи

Запрошення для візи і процедура його оформлення – це, в основному, проблеми запрошуючої сторони. Тобто, всі необхідні дії має робити польська фірма, поляк чи відповідна особа, що запрошує українця на роботу. Запрошеному необхідно лише відправити до Польщі дані закордонного та українського паспортів.

Оформлення запрошення від воєводи триває близько 30-45 днів. Після чого працедавець зможе переслати його в Україну. Його оригінал потрібно віднести в польське консульство чи візовий центр.

Список документів для оформлення національної робочої польської візи, на основі зезволеня.

Робоча віза, що оформляється через воєводське запрошення, вважається національною. Пакет документів, який потрібен для її відкриття:

  • Запрошення для візи завірене воєводством;
  • Заповнена візова анкета;
  • 1-2 фотографії 3,5 х4, 5 (повинно бути видно 80% обличчя);
  • Страховка (достатньо 10 днів)
  • Копії сторінок закордонного паспорта – перша сторінка і сторінки з польськими і шенгенськими візами;
  • Копії українського паспорта.

Якщо запрошення видане навіть на 2 роки, все одно віза максимум ставиться на 365 днів (365/365).

Якщо порівняти посаду в Польщі та Україні, то воєвода прирівнюється до губернатора області. Польська національна робоча віза від воєводи D08 дозволяє перебувати на території Польщі протягом 360 днів у році (360/360).

Переваги запрошення від воєводи:

  • Маючи польську візу від воєводи Ви маєте право легально працювати в Польщі протягом року без будь-яких обмежень.
  • Воєводська віза перекриває «коридори» інших, наявний у людини, польських віз (польської робочої візи, і польської шенгенської візи). Наприклад, якщо у Вас відкрита польська робоча віза D05 (180/180 або 180/360) і Ви вже відбули свої 180 днів, то на наступну робочу візу в Польщу D05 Ви можете подати лише через рік після першого в’їзду по попередній візі. А ось воєводська віза в Польщу дозволяє анулювати «коридор» та отримати візу.
  • Консул не має права відмовити у видачі візи по воєводському запрошенні. Пов’язано це з тим що консул підпорядковується воєводі. І підстава для відмови у видачі візи має бути дуже суттєвою.
  • З воєводською візою Ви маєте право перебувати в зоні Шенген по 90 днів в півріччі. Хоча ще раз уточню, що на практиці немає можливості перевірити скільки людина часу провела не на території Польщі.

На даний момент віза від воєводи до Польщі – це самий оптимальний і, порівняно, не дорогий варіант перебування в Польщі (Євросоюзі) протягом року, без обмеження кількості днів перебування.

Коментарі до статті

  1. Микола :

    Доброго дня. МенІ відмовили у візі по воєвудському запрошенню, яка вірогідність того,що зможу я отримати візу подавши знову документи повторно?

  2. Олена :

    Доброго вечора) таке цікаве запитання) скажіть будь ласка, якщо відкрита віза по Воєводському запрошенні від однієї фірми, а я працюю на іншій, то чи знає фірма яка запрошувала мене( по якій віза відкрита) про це? Якщо я захочу повернутись і працювати на фірму яка мені зробила Воєвудське, чи буде вана мати інформацію, що я, працювала на іншій фірмі?) дякую)

  3. Володимир :

    “Переваги запрошення від воєводи:
    Якщо порівняти посаду в Польщі та Україні, то воєвода прирівнюється до губернатора області.”

    Перепрошую, але в Україні немає губерній, отже й губернаторів…Натомість є області і голови ОДА.

    • admin :

      Дякую, за дуже важливе зауваження…, але, думаю, думку всі зрозуміли 🙂
      Потрібно було добавити ще одні лапки 🙂

  4. Вова :

    Доброго дня.
    Підскажіть будь ласка, чи обов*язково працювати по запрошенню саме тої фірми від якої запрошення, чи можу змніти працю не змінюючи запрошення від воєвуди??

    • admin :

      Доброго дня. Можна змінити роботу, але запрошення потрібно замінити, можна на піврічне.

      • Марія :

        Привіт! Підкажіть, будь-ласка, маю ще дійсну річну нац.візу. зезволення на працю вже не актуальне. Мушу на пару днів поїхати на Україну і повернутись. При повернені достатньо мати піврічне запрошення, а не нове зезволення? А умови чи ще якогось підтверження на кордоні не питають? Дуже потрібна ваша думка! Заздалегідь дякую!!!
        І якщо можна наишіть, будь-ласка,чи є після воєвудської візи коридор? Дякую!

        • admin :

          Привіт. Можна взяти піврічне запрошення, бажано умови також. Після воєводської візи немає коридору.

  5. Мария :

    Доброго вечора, хочу спитати яку візу відкривати по воєвудському запрошенні,і скільки часу піде на оформлення документів?

  6. Марина :

    Доброго дня!
    В мене була віза категорії D (180/180), але проблема в тому, що я не працювала в Польщі, а “використала” дану візу як туристичну (літала літаком з Польщі в Хорватію і мені постави штам в паспорті, потім з Хорватії в Норвегію – поставили штамп, і ще з Литви в Норвегію – поставили штампи).
    Чи є можливість, що мені відкриють робочу візу по воєводському запрошені? Чи мені вже, взагалі, забути про роботу в Польщі.
    І ще одне, чи можливо відкрити робочу візу по воєводському запрошенні в чистий закордонний паспорт?

    • admin :

      Доброго дня. З таким використанням візи, скоріш за все буде відмова. Так, воєводську візу можна відкрити у чистий паспорт.

  7. ВАНЯ :

    ПІДКАЖІТЬ БУДЬ-ЛАСКА МАЮ ЗАПРОШЕНЯ ВІД ВОЗВОДИ АЛЕ НА ТУ ФІРМУ НЕХОЧУ ЇХАТИ ХОЧУ ЇХАТИ ДО ДРУГОГО ГОСПОДАРЯ ЧИ МОЖУТЬ АНУЛЮВАТИ ЗАПРОШЕНЯ І ЩО ТОДІ ПОТРІБНО РОБИТИ ЯКЩО ВІЗА БУДЕ ВІДКРИТА А ЗАПРОШЕНЯ СКАСОВАНЕ ЧИ ПОТРІБНО БУДЕТ ЗНОВ ВОЗВОДЬСЬКЕ ЗАПРОШЕНЯ ЧИ ПІВРІЧНЕ І ЧИ ПОТРІБНО БУДЕ ПЕРЕРОБЛЯТИ ВІЗУ ДЯКУЮ

  8. Ірина :

    Допоможіть будь-ласка в нашій проблемі. У мене син працював у Польші , у вересні місяці 2016 року отримав карту побуту (POBYT CZASOWY) строк дії карти до 01.06.2019 року . Потім змінив роботу та переїхав у інше воєвудство. Новий роботодавець сказав , що не потрібно переробляти карту побуту . У кінці січня місяця 2017 року приїхали на підприємство з перевіркою і сказали, що їм терміново потрібно покинути Польшу бо карта анульовується 24 лютого 2017 року. Він приїхів додому подав документи на отримання візи , 28 лютого відмовили у видачі візи по причині – Ваш проїзний документ не відповідає вимогам згідно зі ст.77 п.5 закону про іноземців. Роботодавець жде його на роботу, а він виїхати не може. Він у розпачі, не знає що йому робити. Одні кажуть потрібна віза, інші , що карта побуту дійсна. Як це перевірити. Благаю допоможіть нам розібратись в цій ситуації. Дякую Вам.

    З повагою Ірина.

    • admin :

      Нехай поляк дзвонить в консульство і питає чому відмова, можливо, нехай подає на апеляцію. Теоретично по карті він проїхати може, але працювати 100% офіційно не зможе.

  9. Оля :

    Доброго вечора. Скажіть будь- ласка, якщо в мене польська віза від воєводи з 20.07.2016 по 20.07.2012 чи дійсне ще моє заппошення (якщо вже перетинався кордон з14.10.2016 по17.11.2016). Я може знову поіхати по томуж запрошеню чи потрібно нове

  10. Оля :

    Перепрошую з 20.07.2016 по20.07.2017

  11. Тарас :

    Доброго дня,підкажіть будучи в Польщі по робочій візі, 30,04,17 закінчується термін запрошення, роботодавець каже шо зробить візу від воєвуди але на україну їхати не треба, модливо таке без виїзду на Україну получити візу?

    • admin :

      Доброго дня. По воєводському запрошені потрібно відкривати візу на Україні (якщо протермінуєте минулу візу – депорт). Щоб залишитись у Польщі потрібно робити карту побуту.

      • Тарас :

        Можна подавати документи на воєвудську візу, якшо ше не закінчився термін минулої піврічної, минула закінчується 30,04,17 можу я до того часу зробити собі воєвудську? дякую за відповідь

  12. Василь :

    При подачі на воєводську візу потрібно мати страховий поліс на 365 днів чи достатньо мати на 180 днів.Чи впливає це на видачу візи?

  13. Марія :

    Привіт! Підкажіть, будь-ласка, якщо є воєводське запрошення то за бажанням можна зробити національну річну візу, а можна і подаватись на карту побиту, так?
    Адміну гарного настрою?????

    • admin :

      Привіт. Дякую 🙂
      По воєводському запрошені можна відкрити візу. А на основі візи можна відкрити карту побуту.

  14. Ліна :

    Добрий день. Я стикнулась два дні назад з проблемою. Маю воєвудське на три роки відкрита віза з 17 січня по 18 грудня. Приїхала на роботу до другого роботодавця. Він нехоче мене брати на роботу по воєвуді, каже що тіки маєш працювати звідки документ був виданий. Відправити може тіки з простим запрошеням на Україну і через 6 місяців я маю право до нього тоді приїхати. Я не розумію як віза відкрита еа рік, то як я маю знов відкривати ще її?

    • admin :

      Доброго дня. То хай бере вас по піврічному, але візу не анульовуйте ні в якому разі.

  15. Тарас :

    Можна подавати документи на воєвудську візу, якшо ше не закінчився термін минулої піврічної, минула закінчується 30,04,17 можу я до того часу зробити собі воєвудську? дякую за відповідь

  16. Галина :

    Доброго дня
    Хочу продовжити перебування в ПЛ по роботі ( бажано без великого відриву від роботи), віза до 15.07.17 по піврічному запрошенню.
    Як бути
    Якщо подати на побит, то чекаючи на результат продовжувати офіційно працювати не можна?
    Коли можна почати виготовляти воєводське запрошення? Чи можна працювати і водночас клопотатися про воєводське запрошення?
    Дякую

    • admin :

      Доброго дня. Можете робити воєводське коли завгодно. Робиться воно 1-3 місяці. Коли чекаєте карту офіційно неможна працювати (на даний момент)

  17. Інна :

    Чи може бути відмова по воєвудському запрошенні якщо не вказати номер телефону роботодавця? (у запрошенні указана адреса, все легально,м але без телефону)

  18. Юлія :

    Доброго дня!Така ситуація: перетинала кордон, відмовили у в*їзді та територію Польщі, бо з*ясувалось, що воєводське запрошення вже анулювали на момент в*їзду. Сказали, що віза залишається дійсною.
    Скажіть будь ласочка, чи можна в*їхати в Польщу по цій річній візі, маючи нове актуальне, діюче ПІВРІЧНЕ запрошення?

    • admin :

      Доброго дня. У мене так знайомі проїжали. Спробуйте і відпишіть нам. Наскільки знаю, так можна

      • Юлія :

        добре, звичайно відпишу потім.
        стражі на кордоні говорили, що освядченія (запрошення на пів року) достатньо. але я вже почала сумніватися у їх словах, тому і запитувала тут…

      • Юлія :

        Скажіть будь ласка, в таких випадках не заносяь в SIS? це ж не ануляція візи і не депортація… а лише відмова у в*їзді в той день…

  19. Василий :

    Здравствуйте! Я получил приглашение от воеводы,зделал визу… Приехал на работу,теперь работодатель требует оплату налогов 300$ каждый месяц! Это так должно быть или это очередной развод?

    • admin :

      Доброго дня. Щось дуже багато. Податки він звичайно має за вас сплачувати але ж не таку космічну суму і це має він зі свого карману платити…

  20. Вася :

    Доброго дня.у мене відкрита ввоевуда з 26.12.16 по 25.12.17 і працюю на іншій фірмі якшо я виїду з польщі чи на зад зможу заїхати по зезволені на працю від своєї фірми?

    • admin :

      Доброго дня. Незрозумів. Вам зробили нове запрошення? Якщо так, то можете їхати.

  21. Ліда :

    Добрий день, підкажіть, якщо воєводська віза відкрита на 2 роки (2016-2018), а термін першого року спливає 01.05.2017, то вже потрібно йти відкривати робочу на наступний рік чи після 01.05.2017?

    • admin :

      Національна віза відкривається максимум на рік!
      На другий рік можна відкривати ВІЗУ, але потрібно підтвердження від фірми

  22. Андрій :

    доброго дня! Підкажіть будь-ласка, запрошення від воєводи діє з 24.04.17 по 24.04.18. які данні краще вписувати в анкету в графі “кількість днів перебування” – з дати до дати це 366 днів, а віза максимум на 365 видається. в такій ситуації чи не краще буде вписати 360 днів ?

  23. Даша :

    Вітаю!Підскажіть будь ласка:я подала дркументи до консульства на отримання гостьової річної візи по воєвудському запрошенні
    й мене дуже хвилює чи взагалі дадуть візу й скільки робочих днів треба чекати на отримання???Буду вам дуже вдячна!!!

  24. Ліда :

    Підкажіть будь-ласка, запрошення від воєводи від 27.03.2016 до 28.03.2018 року, на перший рік віза вже закінчується у квітні, а як продовжити на наступний рік? Дякую!

    • admin :

      Потрібно підтвердження від тієї фірми і можна відкривати візу по тому ж запрошені

  25. Сергій :

    Доброго дня!
    Через тиждень закінчується віза.Маємо на руках Воєводське запрошення на руках,але печаті в паспорті ще не маємо.Чи може ми працювати далі ?

    • admin :

      Потрібно виїхати на Україну, щоб відкрити нову візу по запрошені. Якщо маєте отримати карту побуту, то візи не потрібно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *