Як відкрити фірму в Польщі

Бізнес в Польщі – найдоступніший ласий шматочок для українських підприємців. Причин тому багато, але є три основних причини відкриття фірми у Польщі.

Як відкрити фірму в Польщі

Як відкрити фірму в Польщі

По-перше, Польща – це частина Євросоюзу, а бути в Європі історична мрія кожного українця. Як наслідок, посвідка на проживання в ЄС, свобода переміщення, впевненість у завтрашньому дні і в майбутньому своїх дітей.

По-друге, це реальна можливість займатися власною справою без зайвої бюрократії. Тут тобі і законодавство на благо комерсанта, і захист бізнесу, і відкрити свою справу легше, ніж в Україні (з її паперовою тяганиною і корупційною складовою). Так би мовити, законна “криша”, на яку можуть розраховувати всі.

По-третє, Польща близька нам територією і менталітетом.

Що стосується того, яким бізнесом можна займатися в Польщі, то обмежень немає. Але краще починати відкриття фірми в Польщі з чогось дрібного. У наслідку, це можна розкрутити в щось куди більш прибуткове.

Так, приміром, у Польщі можна відкрити торговий дім, пов’язаний з експортом в Україну або з України. Можна відкрити фірму в Польщі з надання комп’ютерних послуг, бюро перекладів, квітковий магазин, невеликий готель або хостел, салон краси або платний паркінг.

Що ж треба знати, щоб відкрити свій бізнес в Польщі?

1) Закон “Про господарську діяльність”, який набув чинності в 1999 році, і регламентує, що іноземні підприємства і іноземні резиденти можуть займатися в Польщі будь-яким легальним бізнесом, в будь-якій легальній формі “на основі взаємності”.

У той же час, відповідно до закону “Про свободу підприємницької діяльності” від 02.07.2004, підприємницькою діяльністю є художня, торгова, будівельна діяльність, діяльність у сфері послуг, пошук і розробка корисних копалин, і також організована професійна діяльність, що проводиться на постійній основі і приносить прибуток.

2) Зареєструвати власну фірму у Польщі досить просто: вся процедура займає не більше одного місяця. Після чого можна подавати заяву на дозвіл на проживання, на що піде ще близько півроку. Вартість реєстрації бізнесу в Польщі різна. Додатково необхідно внести гроші на рахунок фірми як статутний капітал. Розмір статутного капіталу залежить від організаційно-правової форми підприємства.

3) Іноземці з країн Євросоюзу і країн членів Європейської Асоціації Вільної Торгівлі (EFTA), і ті що отримали ВНЖ, згоду на допустиме проживання, статус біженця на території Польщі або знаходяться під тимчасовою охороною на території країни, можуть вести всі форми підприємницької діяльності, існуючі у Польщі.

Інші іноземці можуть займатися бізнесом, тільки якщо їхня фірма в Польщі має статус ТОВ, АТ, командитне товариство і командитне-акціонерне товариство. Найбільш популярні серед іноземців товариства з обмеженою відповідальністю.

  • Товариство з необмеженою відповідальністю – ведення бізнесу, при якому кожний з партнерів несе матеріальну відповідальність своїм майном одночасно з рештою партнерами та майном фірми. Таке партнерське суспільство створюють партнери з метою ведення підприємницької діяльності в товаристві. Партнерами можуть бути адвокати, юридичні радники, аптекарі, лікарі, бухгалтери, архітектори.
  • Командитне товариство – це таке товариство, де майнова відповідальність хоча б одного з партнерів по відношенню до кредиторів є необмеженою (головний партнер), а майнова відповідальність хоча б одного з партнерів є обмеженою.
  • Командитне-акціонерне товариство – веде бізнес на підставі власної фірми. По відношенню до кредитора за діяльність фірми відповідає мінімум один з партнерів без обмежень (т.зв. комплементарій). Як мінімум один з членів є акціонером.
  • Товариство з обмеженою відповідальністю – організовує одна чи кілька осіб. Партнери не несуть відповідальності за зобов’язання фірми. Статутний капітал ТОВ не може бути менше 50 тис. злотих. Капітал ділиться на рівні або нерівні частки, номінал яких не може бути менше 50 злотих.
  • Акціонерне товариство – створюють один або декілька чоловік, не може цього зробити ТОВ приналежне одній людині. Статут АТ реєструється у вигляді нотаріально завіреного акту, всі зобов’язальні права акціонерів прописані в Статуті. Акціонери не відповідають за зобов’язання АТ. Статутний капітал АТ повинен становити мінімум 500 000 злотих.
  • Дочірні підприємства іноземних фірм – іноземні підприємства можуть відкривати дочірні представництва у Польщі. Для цього не треба отримувати жодних дозволів, крім наявності довідки про дотримання принципу взаємності, що видається польським консульством.
  • Філія – іноземці можуть відкривати в Польщі на основі взаємності і для ведення підприємницької діяльності тільки в рамках своїх ділових цілей. Нерезидент зобов’язаний призначити в цьому філіалі особу, уповноважену представляти цей суб’єкт. Філія може приступити до роботи тільки після занесення до Національного судового реєстру. Філії повинні вести в Польщі окрему бухгалтерську звітність.
  • Представництво – можуть відкривати тільки для розвитку та реклами своєї діяльності. Для відкриття представництва потрібна реєстрація в Реєстрі представництв іноземних підприємств при Міністерстві економіки та праці, яка проводиться на підставі заяви від зацікавленої іноземної фірми. Як і у випадку філій, представництва повинні вести в Польщі окрему бухгалтерську звітність, дотримуватися норм польської бухгалтерії.

4) Найбільш важливими податками для іноземних компаній є: податок на прибуток підприємств і податок на додану вартість (ПДВ). У Польщі можна добровільно зареєструватися як платник ПДВ (по-польськи VAT). Реєстрація обов’язкова для тих, хто не може або не хоче користуватися правом звільнення від ПДВ

Існують три основні ставки ПДВ:

  • Нульова ставка застосовується до товарів, що експортуються, до деяких видів фармацевтичної продукції, підручників та деяких сільськогосподарських товарів;
  • З 2000 року для деяких товарів діє також ставка 3%.
  • 7% – зменшена ставка застосовується до всіх інших фармацевтичних товарів, будівельних матеріалів і послуг, книг, газет і журналів;
  • 22% – стандартна ставка застосовується до всіх товарів, не звільнених від ПДВ.

Ставки податків для підприємств, які використовуються в Польщі

  • 19% – дохід з основної діяльності фірми.
  • 19% – доходи з дивідендів та інші доходи від своєї частки в прибутку юридичних осіб, з юридичною адресою на території Республіки Польща.
  • 20%– доходи платників податку, які отримані не на території польського офісу або правління:
    • від відсотків з авторського права чи суміжних прав, прав на проекти та винаходи, товарні знаки і декоративні конструкції, у тому числі продажу цих прав, плата за таємну рецептуру або процес, за використання або право використання промислового, в тому числі транспортного, комерційного або наукового обладнання, за інформацію, що стосується досвіду, накопиченого в промисловості, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау),
    • від плати за надані послуги в області видовищних заходів, розваг і спорту, що здійснюється юридичними особами, що проживають за кордоном, організованих через фізичні або юридичні особи, які займаються видовищними заходами, розвагами та спортом на території Республіки Польща,
    • за послуги консалтингу, бухгалтерський облік, маркетингові дослідження, юридичні послуги, рекламні послуги, послуги управління і контролю, послуги з обробки даних, набір персоналу, гарантії і поручительства аналогічного характеру.
  • 10%– Доходи платників податку, які отримані не на території польського офісу або управління:
    • з сплати необхідних зборів за експорт вантажів і пасажирів, прийнятих у польських портах іноземних підприємств морського судноплавства, за винятком вантажних і пасажирських транзитних перевезень,
    • доходів, отриманих на польській території іноземних підприємств повітряного транспорту.

5) Для реєстрації власного бізнесу в Польщі буде потрібно мати бізнес-план і статут, після чого підприємство можна зареєструвати в Господарському відділі суду і внести в Торговий реєстр. Після цих дій у газеті “Monitor Sadowy i Gospodarsczy” буде опубліковано повідомлення про відкриття нового підприємства. Потім буде виданий статистичний номер і підприємство зареєструють в Головному управлінні соцстраху.

6) І останнє. Завершальною стадією реєстрації фірми в Польщі є відкриття банківського рахунку та реєстрація в Податковому відомстві.

Коментарі до статті

  1. Едуард :

    Доброго дня,планується відкриття фірми в Польші. Потрібні серйозні консультаціі.
    Якщо,маєте можливість та бажання, прошу зв’язку через e-mail.
    Буду вдячний за відповідь.

  2. Таня :

    Добрий день! Я п/п в Украинi. Хочу вiдкрити п/п в Польщi по продажі автозапчастин, та вести легально свiй бiзнес? Прошу надати загальну інформацію ,що для цього потрібно Дякую!!!!!

  3. lyubomyr :

    Підкажете, чи можна отримати ліцензію на міжнародні перевезення з подальшим відкриттям фірми в Польщі

  4. Люда :

    Вітаю! Маю бажання відкрити салон краси в Польщі. Карти поляка та сталого побуту не маю. Підкажіть будь-ласка як краще зареєструватися та які документи необхідно мати?
    дякую.

  5. Валерій :

    РЕЄСТРАЦІЯ КОМПАНІЙ В ПОЛЬЩІ.
    Контора Wójcik Legal Consulting надає комплексні юридичні послуги з реєстрації підприємств на території Польщі:
    WÓJCIK LEGAL CONSULTING
    ЮРИДИЧНА КОНТОРА
    EWELINA WÓJCIK
    вул. Sulmierzycka 3 lok. 13
    02-139 Варшава

  6. Oлег :

    Тзов в Україні здійснюе міжнародні перевезення. Порадьте як можна відкрити таке саме підприемство у польщі(дозвола,ліцензії і т.д)

  7. Василь :

    Потрібно відкрити фірму для продажу товарів вироблених в Україні.
    0974044947
    Дякую

    • Ігор :

      Допоможемо відкрити фірму в Польщі!!!
      А також продаємо вже зареєстровані Спілки З. о.о. (ТзОВ). Вирішимо всі формальності за один день! Також надаємо комплекс послуг, таких як: Юридична консультація, Бухгалтерській облік, Юридична адреса! Можливий варіант купівлі Спілки без особистої присутності!!!
      Ми пропонуємо товариства без заборгованостей, це підтверджено в засвідченому нотаріальному договорі продажу. Якщо Ви очікуєте додаткового підтвердження відсутності будь-яких зобов’язань товариства, ми допишемо його до договору за Вашим бажанням. Ми не користуємося послугами посередників, тільки самі засновуємо товариства, завдяки цьому ми впевнені в тому, що продаємо!
      + ваші контактні дані.

  8. Sergiy :

    Цікавить ро3мір статутного капіталу для ТОВ у Польщі, не ро3бираюсь в “паперах”- 5 чи 50 тисяч 3лотих ?

  9. Lana :

    Доброго дня )займаюсь декором весіль, все зареєстровано на чоловіка – він ПП. Хочемо відкрити представництво в Польщі, що для цього потрібно ? Яку форму діяльності краще відкривати там ?

  10. Ярослав :

    Доброго дня! Планую відкрити фірму в Польщі по ремонтах приміщень. На данна даний час маю відкриту візу Д. І перебуваю в Польщі. Порадьте як правильно зробити. Дякую.

  11. Андрій :

    Підкажіть будь ласка чи можливо відкрити магазин взуття укр.виробництва в Польщі,або інтернет магазин для початку,хто може надати якусь інформацію буду дуже вдячний…Дякую!

  12. Василь :

    Доброго дня! Аналогічне питання як у Юрія. Чекаю відповіді, дякую

  13. Roksi :

    Добрий день! Маю карту поляка, хочу відкрити фаст-фуд на колесах,який вид діяльності мушу провадити, і куди для початку мені звернутися, щоб почати процедуру реєстрації

  14. Богдан :

    Доброго дня. Маю намір відкрити хостел в Польщі. Можете підказати що потрібно юридичного боку, щоб це зробити?

  15. Віктор :

    Доброго вечора, я підприємець з України чи можу я займатись підприємницькою діяльністю у Польщі які умови і правила? дякую!

  16. Роман :

    Добрий день. Маю на меті відкрити фірму з продажу українських товарів в Польщі. Швидше всього експорт-імпорт. Цікавлять всі деталі і Ваша допомого в відкритті.

    • руслан :

      доброго дня всім підприємець з луцька займаюся деревообробкою відкриваю фірму в польщі можу допомогти любому в відкриті або візьму співвласником орієнтовна ціна 800 1000$ час відкритя 1.5місяці

  17. Олег :

    Доброго дня. Чи можна придбати зареєстроване товариство в Хелмі чи Любліні?
    Дякую!

  18. руслан :

    допоможу відкрити фірму

    • Наталя :

      Чи можливо відкрити магазинчик невеликий_з весільним одягом,що для цього потрібно?Чи ви можете допомогти.напишіть більш детальну інформацію на емейл.

      • Дана :

        Допоможемо відкрити фірму в Польщі!!!
        Вартість відкриття стілки 3600 z.
        Звертайтесь

  19. Ігор :

    Допоможемо відкрити фірму в Польщі!!!

  20. Ігор :

    Допоможемо відкрити фірму в Польщі!!!
    А також продаємо вже зареєстровані Спілки З. о.о. (ТзОВ). Вирішимо всі формальності за один день! Також надаємо комплекс послуг, таких як: Юридична консультація, Бухгалтерській облік, Юридична адреса! Можливий варіант купівлі Спілки без особистої присутності!!!
    Ми пропонуємо товариства без заборгованостей, це підтверджено в засвідченому нотаріальному договорі продажу. Якщо Ви очікуєте додаткового підтвердження відсутності будь-яких зобов’язань товариства, ми допишемо його до договору за Вашим бажанням. Ми не користуємося послугами посередників, тільки самі засновуємо товариства, завдяки цьому ми впевнені в тому, що продаємо!

  21. Тетяна :

    Хочу відкрити фірму з продажу меблів в Європу)допоможіть з документами

    • Богдана :

      Допоможемо відкрити фірму в Польщі!!!
      А також продаємо вже зареєстровані Спілки З. о.о. (ТзОВ). Вирішимо всі формальності за один день!Можливий варіант купівлі Спілки без особистої присутності!!!
      Ми пропонуємо товариства без заборгованостей, це підтверджено в засвідченому нотаріальному договорі продажу.
      Вартість відкриття стілки 3600 z.
      Звертайтесь

  22. Ростислав :

    Буду вдячний за допомогу у відкритті компанії в Польші.

    • Володимир :

      Можемо допомогти у відкритті підприємства в Польщі. Вартість реєстрації 730 євро. Особиста присутність не є обов”язкова (оформлення здійснюється на підставі нотаріальної довіреності)

    • Богдана :

      Допоможемо відкрити фірму в Польщі!!!
      Вартість відкриття стілки 3600 z.
      Звертайтесь

  23. Богдана :

    Допоможемо відкрити фірму в Польщі!!!
    Вартість відкриття 3600 z.
    Звертайтесь

  24. Ігор :

    Доброго дня. Маю родичів в з Польським громадянством та дозволом постійного проживання на території України. Є бажаня організації польсько – української фірми. Потрібна консультація в оформленні такої фірми та по порядку розмитнення на митному кордоні товарів народного вжитку через таку фірму

  25. Сергій :

    Добрий день. Хочу відкрити п/п в сфері культури( циркову діяльність).Що для цього потрібно? Дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *